Slávia po dramatickom závere zdolala Kežmarok 3:0 a postúpila do finále SP

11. 02. 2017 - Filip Hudec, SVF, FOTO: Lukáš Jaseňák.

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava vyhrali v prvom semifinále Slovenského pohára v Starej Ľubovni nad KV MŠK Oktam Kežmarok 3:0 a v nedeľu budú obhajovať zisk trofeje. V repríze minuloročného finále potvrdila Slávia úlohu favorita, hoci v dramatickej koncovke mal Kežmarok mal niekoľko setbalov a mohol duel zdramatizovať. Slávia vyhrala dlhý tretí set 32:20. Najlepšími hráčkami zápasu sa stali Miroslava Reháková (Slávia) a Monika Smák (Kežmarok).

V druhom semifinále žien nastúpi od 13:30 Volley project UKF Nitra proti 1. Bratislavskému volejbalovému klubu. Popoludní sú na programe semifinálové stretnutia mužov VKP Bystrina SPU Nitra - VK Spartak UJS Komárno (16:00) a obhajca VK MIRAD PU Prešov - VK Prievidza (18:30).

Slovenský pohár, Final Four, 1. semifinále žien:
VK Slávia EU Bratislava - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (20, 15, 30) - štatistika a foto
Zápas trval 72 minút. Rozhodovali: J. Niklová a D. Hodoň, 250 divákov.
Slávia: Widerman 4, Reháková 16, Mikšíková 3, Szabóová 14, Töröková 3, Pištěláková, 14, libero Doležajová (Šepeľová 0, Fričová 5, Šunderlíková 1, Sedláčková 0). Tréner: M. Matušov.
Kežmarok: Smák 1, Jakušová 8, Labudová 6, Zatrochová 7, Chárová 5, Becková 8, libero Nikmonová (Dragašeková 7, Harčárová 1, Ružbaská 1, Kredátusová 2, Sandtnerová 0). Trénerka: B. Špaková.

Zápas bol spočiatku vyrovnaný. Slávia viedla 11:8, ale húževnatý Kežmarok znížil na rozdiel jedného bodu. Potom však favorit zápasu pridal a Szabóová pom krásnej spolupráci s nahrávačkou Törökovou zvýšila na 16:11. Dlhé výmeny väčšinou patrili v poli výborne hrajúcej Slávii a po jednej z nich zvýšila Reháková na 18:13. Kežmarok na čele so skúseným duom Smák, Jakušová zabojoval a znížil na 17:20. Koncovka bola v réžii Slávie, ktorá vyhrala prvý set 25:20.Kežmarok viedol v druhom sete 4:2, ale Slávia pri podaní Szabóovej otočila na 8:4. Obhajca trofeje potom diktoval tempo zápasu a udržiaval si pohodlný náskok. Kežmarok sa snažil a divákov občas nejakou nahrávačskou parádou potešila Smák a v útoku mala pekné momenty skúsená Dragašeková. Dominancia Slávie však bola veľká a po dobrej obrane striedajúcej Fričovej a následnom útoku Szabóovej bolo už 19:11. Druhý set vyhrala Slávia 25:15.

V treťom sete začal Kežmarok veľmi dobre, pôsobil svižnejším dojmom a využil slabšiu chvíľku Slávie. Pri servise Dragašekovej viedli hráčky spod Tatier 9:6 a neskôr 12:10. Slávia však zapla a zlikvidovala vedenie súpera. Po Fričovej bloku viedli Bratislavčanky 17:13. Kežmarok sa však nevzdal a vyrovnal na 20:20, keď dve dlhé výmeny za sebou zakončila Zatrochová. V závere to bola obrovská dráma, v ktorej nevyužil Kežmarok niekoľko setbalov a napokon Slávia vyhrala dlhý set 32:30.

Hlasy po zápase:

Michal Matušov, tréner Slávie: "Teším sa z postupu do finále, o to viac, že sme zvládli prvý krok, ktorý býva ťažký. O postupe do finále rozhoduje jeden zápas a hrá sa na neutrálnej pôde. Som rád, že to hráčky zvládli. Vo finále to bude určite oveľa ťažšie, musíme sa zomknúť ako družstvo a hrať kolektívnejšie. V závere tretieho setu sa Kežmarok trafil do servisu, narobilo nám to problémy, čo ich nabudilo a v tejto fáze hrali dobre. Som rád, že sme to ustáli a nemusel sa hrať štvrtý set. Máme viac času na regeneráciu."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Bola som veľmi spokojná s prihrávkou aj hrou v poli, lebo sme toho pochytali veľa. Slabinu sme mali v tom, že sme sa viackrát dostali do kontry, ale nedokázali sme zložiť loptu. Na tom sme vykrvácali. V tomto sa musíme zlepšiť. Prvý set, aj začiatok druhého bol pekný a myslím, že ten tretí sa páčil aj divákom, ktorí prišli. Bolo to dramatické a donútili sme súpera striedať a brať timeouty. Hodnotím pozitívne, že sa dievčatá v koncovkách nebáli a nebol tam alibizmus. V koncovke tretieho setu nám chýbalo viac šťastia."

Miroslava Reháková, smečiarka Slávie: "Na súpera sme boli dobre pripravené a splnili sme všetky pokyny, ktoré nám tréner dával. Najmä prvé dva sety sme zvládli dobre, potom sme trochu poľavili, začali sme robiť chyby a v tom bol najväčší problém. Som rada, že sme to dotiahli do úspešného konca a verím, že to tak bude pokračovať aj zajtra. V koncovke tretieho setu sme si ako keby mysleli, že to už vyhráme aj bez nášho úsilia, súper ožil a zdramatizoval záver. Ukázali sme, že koncovky nám idú. Som rada, že som dostala šancu v základe a vážim si to."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #