Slávia EU, Strabag, Pezinok a Nové Mesto doma zvládli prvý štvrťfinálový krok

09. 03. 2019 - SVF + kluby

Víťazky nadstavby doma proti Trnave nezaváhali. FOTO: TASR

Ženská volejbalová parfems.sk extraliga 2018/2019 mala v sobotu na programe prvé zápasy štvrťfinále play-off. Kvarteto z nadstavbovej skupiny 1.-4. potvrdilo v domácom prostredí rolu favorita - z trojsetových výhier sa tešili Slávia EU Bratislava, Strabag Bratislava aj Nové Mesto nad Váhom, v štyroch setoch uspel Pezinok. O týždeň (16. - 17. 3.) v Trnave, Prešove, Kežmarku a Nitre môže táto štvorica spečatiť svoj postup do semifinále, v prípade nerozhodného stavu sa tretie stretnutia uskutočnia v stredu 20. marca.

Víťazky nadstavby "slávistky" doma nenechali nič na náhodu, Trnavčankám dovolili uhrať len 41 bodov. Tréner Slávie EU Michal Matušov sa tentoraz musel zaobísť bez smečiarky Zuzany Šepeľovej, ktorá pre zranený členok povzbudzovala spoluhráčky len z tribúny. Pred stretnutím si Šepeľová ešte prevzala cenu pre extraligovú Hráčku mesiaca február.

Hráčka mesiaca február Zuzana Šepeľová, cenu jej odovzdal mediálny manažér SVF Juraj Karpiel. FOTO: Peter Noskovič

V sobotu sa v ŠH Mladosť tiež prepisovali štatistiky - v druhom a treťom sete sa na palubovke objavila 14-ročná Alexandra Fričová (nar. 16. októbra 2004). Mladšia sestra smečiarky Karolíny Fričovej sa stala prvou hráčkou v extralige s ročníkom narodenia 2004, do štatistík sa zapísala jedným esom.

Obhajca titulu Strabag si v Dome športu hladko poradil s Prešovom, východniarky nepustil cez 15 bodov. Najviac bodov (15) v stretnutí získala smečiarka majstra Romana Hudecová, stala sa tiež najužitočnejšou hráčkou duelu (MVP). Prešov v tohtosezónnej konfrontácii so Strabagom stále čaká na prvý získaný set, čo je v rámci štvrťfinálových dvojíc unikát.

Najvyrovnanejší súboj podľa tabuľkového postavenia sa očakával v Novom Meste nad Váhom, domáce hráčky si s Kežmarkom napokon poradili 3:0 a nadviazali na triumfy zo základnej časti (3:1, 3:2). Cenu MVP získala domáca smečiarka Denisa Martáková (16 b.).

Radosť Novomešťaniek, v prom štvrťfinále doma zdolali Kežmarok bez straty setu. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

Najdlhší duel videli diváci v Pezinku. Hráčky UKF Nitra uchmatli prvý set v koncovke (25:23), v ďalších troch však už dominovali favorizované domáce hráčky a ujali sa vedenia v sérii. Za najlepšiu hráčku vyhlásili reprezentačnú nahrávačku v službách Pezinka Barboru Kosekovú.

Grafika: SVF

Parfems.sk extraliga žien - štvrťfinále play-off (na 2 víťazstvá) - prvé zápasy - sobota:

SLÁVIA EU BRATISLAVA - HIT UCM TRNAVA 3:0 (9, 14, 18) - stav série 1:0
Zápas trval 58 minút, rozhodovali: Pivarček a Gerboc, 250 divákov

Slávia EU: K. Fričová 13, Körmendyová 6, Kvasnová 7, Herdová 9, O'Neillová 10, Nelsonová 4, libero Magdinová (Marečková 0, A. Fričová 1, Slezáková 0). Tréner: M. Matušov.
Trnava: R. Vojtechová 1, N. Kubová 1, Doluda 9, Režná 4, Vasková 6, Grófová 3, libero Gondeková (Rihová 0). Tréner: R. Filípek.

Michal Matušov, tréner Slávie EU: "Po prvom sete sme sa trochu prispôsobili, možno to vyzeralo vyrovnanejšie, no stále sme boli vysoko. Keď sme súperky odtlačili od siete, boli sme schopní hrať našu hru. Škoda medzihry, neboli sme vždy celkom dôrazní pri niektorých ľahších loptách. Pokiaľ ide o zranenie Zuzky Šepeľovej, robíme všetko pre to, aby sa čo najskôr vrátila do hry. Máme širší káder, dnes za ňu dobre zaskočila Lucka Herdová."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Zápas sa začal o 17.00, žiaľ, my sme ho prehrali už asi o 16.00 na predzápasovej porade. Zbytočný rešpekt a katastrofálny vstup do prvého setu, v podstate sme nič neukázali. Do stavu 12:12 v druhom sete to bolo z našej strany v poriadku, žiaľ, vo zvyšku setu sme uhrali už iba 2 body. Tretí bol z našej strany bodovo najlepší. Dnes sme dostali iba minimum šancí na lepší výsledok."

Súboj nad sieťou. FOTO: Peter Noskovič

STRABAG VC BRATISLAVA - VK PREŠOV 3:0 (14, 12, 15) - stav série 1:0
Zápas trval 61 minút, rozhodovali: Heitlinger a Viktoríni-Lisá, 210 divákov

Strabag: Ovečková 2, Denysovová 8, Hrončeková 11, Kmezičová 11, Hudecová 15, Stümpelová 11, liberá Španková a Jančová (Hronská Kručovská 3, Ramajová 0, Trebichavská 0). Tréner: T. Varga.
Prešov: Kupčiová 4, Kotuličová 2, Markarašviliová 2, Bodnárová 11, Schniererová 4, Povrazníková 4, libero Vikartovská (Štieberová 0, Karabinovičová 2, Jurkovičová 1). Tréner: R. Németh.

MVP: Romana Hudecová (Strabag)

Tomáš Varga, tréner Strabagu: "Dnes sme mali chuť, boli sme sústredení a trpezliví. Pokračujeme ďalej."

Roman Németh, tréner Prešova: "Vieme, kto je favoritom série, nechceme sa však na nič vyhovárať. Dnes sme v určitých fázach so súperom držali krok, ale v každom sete sa opakoval rovnaký scenár. Prišla fáza, keď sme neustáli prihrávku a následne sme urobili hlúpe chyby, aké si nemôžeme proti súperovi ako je Strabag dovoliť."

VTC PEZINOK BILÍKOVA - VOLLEY PROJECT UKF NITRA 3:1 (-23, 16, 13, 17) - stav série 1:0
Zápas trval 88 minút, rozhodovali: Svorenčík a Szász, 100 divákov

Pezinok: B. Koseková 5, Jelínková 19, Frindtová 8, Písečná 15, Fartelová 7, Tereza Hrušecká 6, libero Nikmonová (Šipošová 1, Sedláčková 1, Maštalírová 2, Beneková 1). Trénerka: E. Koseková.
UKF Nitra: Peťková 3, Mišonovová 18, Konečná 12, Halušková 7, Töröková 3, Poláčková 6, liberá Žúdelová a Budáčová (Kočišová 0, Balcová 0). Tréner: T. Sarna.

MVP: Barbora Koseková (Pezinok)

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "Prvý set sme začali nervózne. Na niektorých hráčkach bolo vidieť, že o niečo ide, no postupne sme sa rozohrali a dokonca sme zmazali skoro desaťbodové manko na 23:23. V koncovke mali viac šťastia súperky. V ďaľších troch setoch sme už dominovali a boli sme lepší v útoku a na bloku. Dnes nám vyšli aj striedania. Gratulujem dievčatám k výhre."

Teemu Sarna, tréner UKF Nitra: "Začali sme dobre prvý set. Hrali sme tak, ako sme si povedali. Potom Pezinok začal lepšie podávať, my sme nedobre prihrávali a mali sme problémy aj zložiť loptu v útoku."

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - KV MŠK OKTAN KEŽMAROK 3:0 (20, 20, 22) - stav série 1:0
Zápas trval 78 minút, rozhodovali: Vaško a Čuntala, 350 divákov

Nové Mesto: Hradecká 5, Martáková 16, Ráchelová 10, Melicherová 9, Richweissová 7, Balberčáková 4, libero M. Vojtechová (Rešutíková 0, Magyarová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Kežmarok: K. Zaťková 8, Nováková 3, Jakábová 11, Jakušová 0, Morihladková 3, P. Kubová 11, libero Jagodziňská (Becková 3, Smák 1, Harčárová 6). Tréner: O. Spišák.

MVP: Denisa Martáková (Nové Mesto nad Váhom)

V novomestskej športovej hale sa rozpútali boje v play-off medzi Novým Mestom nad Váhom a Kežmarkom. Prvý set bol z oboch strán nervózny. Lepšie ho v koncovke zvládli Novomešťanky a tešili sa z vedenia 1:0 na sety. Druhé dejstvo malo rovnaký priebeh a nakoniec aj rovnaký výsledok 25:20 a domáce hráčky viedli 2:0. Tretí set sa začal pre domáce hráčky raketovo, viedli 9:0 a 14:4. Hostky v tomto momente zatlačili na servise a napokon sa rozhodovalo v koncovke. Tú zvládli Novomešťanky vo svoj prospech 25:22, tešili sa z prvého triumfu v play-off a spravili krok k postupu do semifinále.

Kežmarčanky ani do tretice nenašli víťazný recept na Nové Mesto. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta: "Paradox je, že sme dnes vyhrali s Kežmarkom najjednoznačnejším rozdielom v pomere 3:0, a to pri priemernom výkone. Je to play-off, urobili sme dnes prvý krok k nášmu cieľu. Gratulujem dievčatám k víťazstvu, len tie sa počítajú."

Juraj Šujan, asistent trénerky Nového Mesta: "V treťom sete nám súperky ukázali, že zápas sa končí posledným bodom. Zvládli sme to s výkonom, ktorý v Kežmarku stačiť nebude. Rátajú sa víťazstva. Pracujeme ďalej."

Ondrej Spišák, tréner Kežmarku: "Súper pôsobil zohratejšie, vychádzal mu servis a my, naopak, sme ten náš nemali taký agresívny, aby sme potrápili ich prihrávačky. Paradoxne až v treťom sete, keď sme prehrávali 0:9, sme ukázali 'žilu na krku', set sme zdramatizovali a neboli sme ďaleko, aby sme ho vyhrali. Je to štvrťfinále a budeme bojovať, aby sme v semifinále boli my."

Štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriKERKOSANDSTRBSKE PRESSONope
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #