Slávia EU aj 1. BVK v semifinále, Prešov si vynútil rozhodujúci zápas

25. 03. 2017 - SVF + kluby

Slávia EU vyhrala v Trnave 3:0 a postúpila do semifinále. FOTO: Marián Bartoš

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava potvrdili postup do semifinále extraligy. V druhom zápase štvrťfinále vyhrali obhajkyne titulu na palubovke nováčika Hit UCM Trnava hladko 3:0 a v sérii zvíťazili 2:0 na zápasy. Medzi štyri najlepšie tímy sa prebojovali aj hráčky 1. Bratislavského volejbalového klubu, ktoré vyhrali na palubovke COP Nitra 3:0 a v semifinále sa stretnú s Volley project UKF Nitra. COP Nitra bude hrať o 5.-8. miesto s VTC Pezinok.

Meno posledného semifinalistu sa dozvieme neskôr, pretože volejbalistky VK EPERIA Prešov zdolali vicemajstra KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. Rozhodujúci tretí zápas je na programe vo štvrtok 30. marca v Kežmarku. Víťaz tohto súboja sa v semifinále stretne so Sláviou EU, zdolaný tím bude hrať o 5.-8. miesto s Trnavou.

2. zápasy semifinále (na 2 víťazstvá):

COP Nitra - 1. Bratislavský volejbalový klub 0:3 (-13, -15, -21)
Zápas trval: 61 minút, rozhodovali: P. Čuntala a M. Szász.
/na zápasy 0:2 - 1. BVK postúpil do semifinále/
Nitra: Zimová 4, Vasková 2, Kupčiová 0, Körmendyová 7, Kubová 0, Magdinová 4, liberá Žúdelová a Bojňanská (Krajčírová 2, Veliká 5, M. Stümpelová 2). Tréner: M. Maličký.
1. BVK: Ovečková 2, Ševarika 6, Cigániková 9, Trach 13, Staňková 11, Candráková 6, libero Jagodzinska. Tréner: T. Varga.

Marek Maličký, tréner Nitry: "Gratulujem súperovi  k postupu do semifinále. Súper nám od začiatku nič nedaroval, kvalitne podával a na útoku hral agresívne, čo sme mali problém ubrániť. Dobrým podaním a následne dobrou obranou sme v treťom sete súpera prinútili k viacerým chybám a bojovnosťou sme sa snažili získať tento set. Urobili sme dve, tri zbytočne technické chyby, ktoré nás stáli možno víťazstvo v tomto sete. Play off pre nás nekončí a ideme sa pripraviť na boj o piate miesto."

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Zvládli sme druhý krok na palubovke COP-ky, ktorá sa osmelila v treťom sete a podala sympatický výkon. Teraz sa môžeme začať sústrediť na nášho semifinálového súpera."



VK EPERIA Prešov - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:1 (17, 16, -20, 18)
Zápas trval: 95 minút, rozhodovali: P. Andrejčák a J. Niklová, 350 divákov,
/stav série: 1:1/
Prešov: Jakábová 19, Obermannová 5, Povrazníková 15, Bodnárová 9, Schniererová 13, Sokolov-Székelyová 2, libero Olejníková (Kerpčarová 0, Kopilcová 0). Tréner: F. Bočkay.
Kežmarok: Zatrochová 9, Jakušová 10, Smák 4, Dragašeková 6, Labudová 8, Kredátusová 8, libero Nikmonová (Chárová 7, Sandtnerová 0). Trénerka: B. Špaková.

František Bočkay, tréner Prešova: "Som rád, že to všetko čo sme si povedali a urobili nezostalo len pri slovách. Dnes sme urobili kus poriadnej roboty vo vynikajúcej atmosfére a celý čas sme zostali sústredení a pracovali krok po kroku na víťazstve. Na rozdiel od zápasu v Kežmarku sme neurobili také enormné množstvo chýb a hneď to bolo o poznanie lepšie. Veľmi dobre sme prihrávali a útočili. Kežmarok hrá doma lepšie a stále sú favoritom, my sa ale určite vzdávať dopredu nebudeme."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Dnes Prešov využil domáce prostredie a zaslúžene vyhral."



Hit UCM Trnava - VK Slávia EU Bratislava 0:3 (-14, -8, -18)
Zápas trval: 58 minút, rozhodovali: I. Schimpl a D. Viktoríni-Lisá, 150 divákov.
/stav série: 0:2 - Slávia EU postúpila do semifinále/
Trnava: Kočišová 2, Kostelanská 8, Režná 2, Doluda 4, Šimková 5, Melišová 5, libero Behúnová (Rusnáková 0, Duchoňová 0). Tréner: P. Bernáth.
Slávia: Töröková 2, Fričová 7, Widerman 6, Pištěláková 10, Mikšíková 15, Szabóová 8, libero Doležajová (Sedláčková 0, Reháková 8, Šepeľová 0). Tréner: M. Matušov.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Keď sa pozriem na čísla, tak Slávia bola mierne lepšia na podaní a prihrávke a priepastne efektívnejšia v útoku. Ale práve preto sú oni Slávia a my Trnava. V každom prípade sme to dnes v podstatne oklieštenej zostave odohrali dôstojne. Slávia je dobré družstvo a želám im veľa šťastia v boji o titul. Z našej hry dnes bolo cítiť ´teplo´ a tak verím, že si to prenesieme do záverečnej fázy súťaže."

Michal Matušov, tréner Slávie: "Zápas sme zvládli a sme o krok bližšie k nášmu cieľu. Od začiatku zápasu sme výborne podávali a kvalitne útočili. Najdôležitejšie je, že prenášame aspekty hry z tréningu do zápasu a v tomto trende musíme pokračovať."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #