Rojka zvolili do nového výkonného výboru SOŠV, na čele zostáva Siekel

15. 10. 2021 - TASR + SVF

Nový výkonný výbor SOŠV, v strede prezident A. Siekel, vpravo M. Rojko. FOTO: SOŠV/Andrej Galica

Prezident Slovenskej volejbalovej federácie Marek Rojko uspel v piatkových voľbách do výkonného výboru Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV), keď od delegátov 60. valného zhromaždenia SOŠV v Bratislave získal dostatočný počet hlasov.

"V prvom rade musím povedať, že v tejto spoločnosti okolo olympijského hnutia som bol úplne prvýkrát. Sila individuálnych a špeciálne olympijských športov je významná a je veľmi zložité uchádzať sa o akékoľvek miesta pri voľbách. Z 20 kandidátov bolo veľké množstvo osobností s históriou na olympijských hrách. Ukázalo sa, že spojenie kolektívnych športov volejbal, hádzaná, basketbal, florbal bolo asi jediné správne riešenie a teší ma, že budeme môcť spolu s Mirom Šatanom hájiť nielen kolektívne športy, ale prispieť k pohľadom z našich športov. Vo VV je množstvo medailistov z OH a o to je to vzácnejšie," povedal M. Rojko.

"Som rád, že sa potvrdil zvýšený a očistený kredit volejbalu a o ten mi predovšetkým ide. Nikdy by som nekandidoval ako osoba do VV SOŠV, ak by som necítil podporu pre náš šport alebo podporu zväzov, ktoré ma navrhovali a podporovali. Sám som zvedavý, aký prínos a práca ma tu čaká, pretože máme množstvo svojich starostí a procesov v rámci volejbalu, ale minimálne to bude zaujímavé pre zistenie, aký prínos to môže mať pre volejbal a športy, ktoré ma podporovali. Zároveň som pripravený aj z mojej strany prispieť tomuto projektu. Som dva mesiace prezident SVF a toto je naplánovaný posun," doplnil M. Rojko.

Olympijské hnutie povedie aj v ďalšom volebnom období - až do OH v Paríži 2024 - z pozície prezidenta Anton Siekel, ktorý kandidoval na tento post ako jediný.

Siekela zvolili na štyri roky v novembri 2016 po olympijských hrách v Riu de Janeiro, ďalšie voľby sa mali konať vlani v novembri po hrách v Tokiu, no keďže svet zasiahla pandémia koronavírusu, predĺžil sa aj olympijský cyklus a voľby presunuli na ďalší rok.

Okrem prezidenta a členov výkonného výboru zvolilo valné zhromaždenie aj predsedu dozornej rady a zároveň kontrolóra SOŠV, členov dozornej rady, ombudsmana a aj individuálnych členov SOŠV.

Delegáti spolu disponovali 124 hlasmi, keďže v súlade so stanovami mali zväzy olympijských športov dva hlasy. Siekel získal 108 hlasov od 32 olympijských športových zväzov a 44 neolympijských. Zástupcovia 10 členských subjektov (4+6) so 14 hlasmi sa zdržali hlasovania.

Zľava štátny tajomník pre šport I. Husár, minister školstva B. Gröhling a A. Siekel. FOTO: SITA

Siekel uviedol, že chce pokračovať v tom, čo začal robiť po zvolení v roku 2016: "Športy sme začlenili po jednu strechu. Rozbehli sme aj fond na podporu športu a navrhli stratégiu na dlhé roky, toto chceme rozvíjať. Naznačil som, že za veľmi dôležitú považujem podporu rozvoja športovej infraštruktúry a všeobecnú akceptáciu športu v rámci našej krajiny."

Do výkonného výboru zvolili z návrhov olympijských športových zväzov Danku Bartekovú (105 hlasov), Petra Korčoka (69), Anastasiu Kuzminovú (68), Daniela Lišku (44) a Mateja Tótha (40), po druhom kole hlasovania ich doplnili Miroslav Šatan (53), Monika Šišková (49), Jozef Gönci (38) a prezident SVF Marek Rojko (36).

Čestnými členmi SOŠV a držiteľmi Zlatého odznaku SOŠV sa stali Čestný prezident SVF Ľubor Halanda a tiež Natália Hejková, Zdenko Kríž, Benjamín Leitner a Igor Nemeček.

FOTO: SITA

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #