Reprezentačný tréner Kardoš sa vracia do extraligy, povedie Prešov

29. 05. 2020 - SVF

Marek Kardoš sa po dvoch rokoch vracia do slovenskej extraligy. FOTO: TASR

Nový tréner slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie Marek Kardoš bude v sezóne 2020/2021 na klubovej úrovni viesť hráčov VK MIRAD PU Prešov. Extraligový účastník o tom v piatok večer informoval prostredníctvom sociálnych sietí. Kardoš, ktorý v uplynulých dvoch ročníkoch sedel na lavičke maďarského VRC Kazincbarcika, nahradí vo funkcii Erika Digaňu.

"Prešov som si vybral preto, lebo má najvyššie ambície. Spojilo sa viacero okolností. Vzhľadom na situáciu, ktorá sa deje okolo nás, som sa chcel kvôli deťom vrátiť na Slovensko. Zároveň chcem byť bližšie k slovenskej reprezentácii, v ktorej nastáva výmena generácií, čiže je veľmi vhodné, že budem pôsobiť v slovenskej extralige. Prešov je tiež bližšie k maďarskej akadémii v Kazincbarcike, ktorú mám na starosti. Vedenie prešovského klubu ma oslovilo s reálnou víziou a dohodli sme sa," povedal Kardoš pre web VK MIRAD PU Prešov.

Štyridsaťšesťročný kormidelník mal počas týchto dní absolvovať v Zlatej európskej lige súťažnú premiéru ako hlavný tréner národného tímu, všetkému vystavila stopku pandémia koronavírusu. Zatiaľ nie je isté, či reprezentácia pod Kardošovým vedením odohrá v tomto roku v druhej polovici augusta a úvode septembra plánovanú kvalifikáciu na majstrovstvá Európy 2021.

"Zatiaľ nikto nevie, ako bude nasledujúca sezóna vyzerať. Predpokladám, že väčší priestor dostane mládež, čo by bolo fajn. Ja dúfam, že extraliga sa čo najskôr reštartuje. Minulý rok to bolo veľmi vyrovnané, sedem tímov bolo približne na rovnakej úrovni a každý mohol s každým prehrať. Myslím si, že tento rok sa vykryštalizujú dva - tri tímy, ktoré budú hrať o najvyššie priečky a jedným z nich bude Prešov. Zatiaľ môžem prezradiť, že mužstvo sa určite posilní," doplnil Kardoš.

FOTO: TASR

Bývalý výborný nahrávač, ktorý v slovenskom drese odohral 130 zápasov a štartoval na dvoch majstrovstvách Európy (1997, 2001), nastúpil na profesionálnu trénerskú dráhu v roku 2010, keď viedol poľský tím AZS Čenstochová a v roku 2012 s ním získal európsky Challenge Cup. V rokoch 2016 - 2018 bol hlavným trénerom VKP Bystrina SPU Nitra a počas troch sezón priviedol klub spod Zobora k dvom majstrovským titulom (2016, 2017), čo mu dvakrát vynieslo honor Tréner roka (2016, 2017). V lete 2018 sa presunul do Kazincbarciky, s ktorou v prvej sezóne získal maďarský titul. Od decembra 2013 do júla 2015 bol v realizačnom tíme reprezentácie SR asistentom Taliana Flavia Gulinelliho.

Kardoš ako hráč začal s volejbalom vo VKP Bratislava, na Slovensku pôsobil aj v Petrocheme Dubová a Matadore Púchov. V zahraničí hral vo Francúzsku za Nice a Rennes, v Rakúsku si obliekal dres hotVolleys Viedeň a presadil sa aj v kvalitnej poľskej lige v tímoch Mostostal Azoty Kedzierzyn-Kožle a Čenstochovej, kde po sezóne 2009/2010 ukončil hráčsku kariéru a stal sa trénerom zeleno-bielych. Rodák z Bratislavy získal v drese VKP šesť majstrovských titulov, dvakrát sa stal šampiónom Poľska s Kedzierzynom-Kožle (2002, 2003), s ktorým si dvakrát zahral aj vo Final Four Ligy majstrov (4. miesto v roku 2002, 3. miesto v roku 2003).

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #