Radosová zamierila do Níreďházy, teší sa na slovenské minisúboje

27. 06. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Nikolu Radosovú čaká premiérová sezóna v Maďarsku. FOTO: Lukáš Jaseňák + TASR

Po Rakúsku, Nemecku, Poľsku a Rumunsku si vyskúša aj najvyššiu súťaž v Maďarsku. Slovenská volejbalová reprezentantka Nikola Radosová bude v sezóne 2020/2021 hájiť farby Fatumu Níreďháza, do klubu prestúpila po dvojročnom angažmáne v bundesligových Drážďanoch. Dvadsaťosemročnú smečiarku čaká už trinásta legionárska sezóna v rade.

Najlepšia volejbalistka Slovenska za rok 2018 sa po predčasne ukončenej sezóne rozlúčila s Drážďanmi a hľadala si nové pôsobisko. "Ponuka z Níreďházy bola dobrá a oslovila ma, z volejbalového prostredia som tiež dostala pozitívne referencie," povedala Nikola a pokračovala: "Boli aj iné ponuky. Zvažovala som zotrvanie v Nemecku, ale možností nebolo veľa. Registrovala som aj reálny záujem od klubu z talianskej A1, ale napokon to z rôznych dôvodov nevyšlo. Korona škrtá rozpočty a mnoho klubov nevie, čo si napokon budú môcť dovoliť. Situácia na trhu teraz nie je ideálna a nechcela som veľmi vyčkávať a riskovať. Preto som rada prijala ponuku z dobrého klubu, ktorý chce hrať o medaily - v súťaži, ktorej úroveň rastie."

Zaujímavosťou je, že Radosovej nový klubový tréner, 34-ročný bývalý maďarský reprezentant Szabolcs Németh, práve v rokoch 2016 - 2018, keď Nikola pôsobila v CSM Bukurešť, hrával v rumunskom hlavnom meste za Steauu. "Osobne sa zatiaľ nepoznáme, ale jeho tvár mi hneď bola povedomá. Neskôr som sa dopátrala, že sme v Bukurešti hrávali v tých istých rokoch," pousmiala sa. Zoznamovanie ju tiež čaká so všetkými spoluhráčkami, aj keď s dvoma sa už stretla na bundesligových palubovkách a s niektorými domácimi volejbalistkami v príprave na reprezentačnej úrovni.

Nikola v akcii proti Nemkám v zápase ME 2019 v Bratislave. FOTO: TASR

Naopak, "staré známe" na ňu už čakajú v tímoch hlavných konkurentiek - smečiarka Mária Kostelanská, jej dvojička zo základnej zostavy z vlaňajšieho európskeho šampionátu v Bratislave, je oporou Vasasu Budapešť a do Békešskej Čaby sa po dvoch rokoch vrátila nahrávačka Barbora Koseková. "Na naše pravidelné stretnutia sa veľmi teším, určite mi to veľmi dobre padne. Zápasy proti nim by navyše mali patriť k najkvalitnejším," podotkla Nikola, ktorá sa s klubom predstaví aj v Európe. Níreďháza má v budúcej sezóne nárok na štart v CEV Cupe, ale požiadala aj o voľnú kartu do Ligy majstrov a čaká na verdikt.

Informácie o klube, pochopiteľne, zháňala Nikola aj u Barbory Kosekovej, ktorá vo Fatume odštartovala minulú sezónu a neskôr v jej priebehu zamierila do talianskeho Trentina. "Samozrejme, boli sme v kontakte. Baša, ale aj ďalšie dievčatá, mi o klube aj súťaži povedali pozitívne veci. Na stúpajúcej úrovni ligy sa podpisuje aj výrazná podpora športu zo strany štátu, je tam veľa legionárok. Myslím si, že kluby nás troch Sloveniek plus Kaposvár by mali bojovať o popredné priečky. V Níreďháze by najradšej ligu vyhrali, ale myslím si, že takýto cieľ si dáva celé kvarteto a určite to bude veľmi náročné. Teší ma však, že sú tam všetci maximálne motivovaní a idú do toho naplno," hovorí 186 cm vysoká smečiarka.

Níreďháza bude mať aj v ďalšej sezóne v kádri Slovenku - Barboru (vpravo) strieda Nikola. FOTO: TASR

Že to v Níreďháze berú veľmi vážne, naznačuje aj termín štartu predsezónnej prípravy. V Maďarsku sa má Nikola hlásiť 15. júla, na rodinu a relax jej teda zostávajú už len necelé tri týždne. Teší sa však na to, že po dlhšom čase budú stretnutia s rodinou počas sezóny o čosi pravidelnejšie. "Domov to bude asi štyri hodinky autom. Keď dostaneme dva dni voľna, tak to pôjde. Aj pre rodičov to bude jednoduchšie, ak sa budú chcieť prísť na mňa pozrieť. To je jedna veľká výhoda," uzatvára 81-násobná reprezentantka Slovenska.

Nikola Radosová zamierila do zahraničia už v roku 2008 ako 16-ročná, v drese SVS Post Schwechat v nasledujúcich piatich rokoch získala päť rakúskych titulov. Ďalšie tri sezóny (2013 - 2016) strávila v Postupime a Bielsku-Biala. Z Poľska prestúpila do Bukurešti, kde v roku 2018 získala rumunské double a následne sa vrátila do Bundesligy, kde sa s Drážďanmi vo februári tohto roka tešila z triumfu v Nemeckom pohári.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #