Prvá prehra junioriek U19, Strabag Pezinok naďalej stopercentný

09. 10. 2019 - SVF

Pezinčanky v úvode sezóny s tretím triumfom na konte. FOTO (ilus.): M. Slávik

Volejbalistky Strabagu VC Bilíkova Pezinok uspeli aj vo svojom treťom vystúpení v základnej časti parfems.sk extraligy. Zverenky Evy Kosekovej v stredajšom vloženom zápase 3. kola zvíťazili v ŠH Olympia v Nitre 3:0 (16, 13, 22) nad družstvom junioriek SR "19" (RD SVK 2002) a s 9 bodmi sú na líderskej pozícii. Pre mladé reprezentantky to je po výhrach nad Brusnom (3:1) a Trnavou (3:2) prvá prehra zo siedmich súbojov, ktoré v extralige absolvujú.

Úvodná polovica prvého setu bola vyrovnaná, následne si favoritky utvorili náskok, bez problémov získali prvú časť a rovnako druhú. V treťom sete viedol tím trénera Jaroslava Hančáka pred koncovkou 19:15 aj 20:18, ale Strabag sa šesťbodovou šnúrou dostal k štyrom mečbalom a tretí v poradí premenil (25:22).

Pezinčanky až 15-krát úspešne zablokovali, o sedem blokov sa postarala MVP stretnutia Tereza Hrušecká, ktorá pridala aj tri esá a celkovo získala 12 bodov. Smečiarka Lucia Herdová pomohla k triumfu 11 bodmi, najviac bodujúcou hráčkou stretnutia bola na opačnej strane siete Ema Maťašová (13).

Juniorské reprezentantky vo štvrtok zavŕšia tohtotýždňový "trojboj" zápasom na palubovke Nového Mesta nad Váhom (19.00 h).

parfems.sk extraliga žien - základná časť - 3. kolo (vložený zápas) - streda:

RD SVK 2002 - STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK 0:3 (-16, -13, -22) - hralo sa v ŠH Olympia v Nitre
Rozhodovali: Henček a Novotný, 50 divákov

RD SVK 2002: Kucserová 3, Földesiová 2, Čierna 2, Maťašová 13, Smiešková 4, Kohútová 1, liberá Šuleková a Justhová (Laučíková 0, Návratová 5, Dlhošová 5, Boledovičová 0). Tréner: J. Hančák.
Pezinok: Sedláčková 3, Trachová 6, Ráchelová 5, Písečná 6, Herdová 11, Tereza Hrušecká 12, libero V. Kováčová (Trebichavská 5, Mattová 0, Marušinová 1, Maštalírová 4). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Tereza Hrušecká (Pezinok)

Jaroslav Hančák, tréner RD SVK 2002: "Pezinok je kvalitné a celkom vysoké družstvo s dobrou obranou na sieti a vysokými blokárkami, čo nám robilo veľké problemy presadiť sa. Náš cieľ bolo hrať agresívne na podaní a v útoku, aby sme súpera minimálne odtlačili od siete a trochu si to uľahčili. Sčasti sa nám to aj podarilo set a pol, ale nedokázali sme to udržať. Po obrane a negatívnej prihrávke sme mali celkom vyrovnané čísla so súperom, ale musíme zlepšiť hru po pozitívnej a excelentnej prihrávke, resp. po loptách zadarmo. Najviac ma mrzí, že sme boli až 15-krát zablokovaní, a to nemuselo byť, keby sme hrali viac na riziko do smerov."

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "Z Nitry si nesieme povinné víťazstvo za tri body. Dali sme priestor všetkým hráčkam. Reprezentantky podali sympatický a snaživý výkon, najmä v treťom sete."