Príprava na ME vrcholí. Muži sa v generálke predstavia v Grécku

04. 09. 2019 - SVF

Slováci pred úvodným tréningom v Aténach. FOTO: Ján Uhlárik

Tromi zápasmi v Aténach vo štvrtok, v piatok a v sobotu (vždy o 20.00 SELČ) zavŕšia slovenskí volejbaloví reprezentanti hernú časť prípravy na majstrovstvá Európy 2019. Do Grécka odletela slovenská výprava v stredu a krátko po príchode absolvovala v dejisku duelov prvý tréning.

Tréner Andrej Kravárik má k dispozícii kompletnú štrnástku volejbalistov, ktorí sa od 13. septembra predstavia na európskom šampionáte. Slováci nastúpia na ME v B-skupine v Belgicku, v ktorej sa predstavia proti Španielsku, Rakúsku (na zápasy v Bruseli), Srbsku, Belgicku a Nemecku (všetko v Anverpách). Na šampionát sa pripravujú aj Gréci, ktorí nastúpia vo "francúzskej" A-skupine.

Prípravu na jubilejné 10. ME odštartovali Slováci 22. júla v Poprade, potom sa presunuli do Púchova. Pred posledným testom v Grécku odohrali štyri prípravné zápasy, keď v Jablonci vyhrali nad domácim Českom 3:2 a prehrali 1:3 a potom si pripísali dva cenné triumfy v portugalskom Vila Flor, keď na pôde účastníka tohtoročnej prestížnej svetovej Ligy národov zvíťazili (3:1) a (3:0 a 25:16 v dodatkovom sete).

Na ME sa Slováci predstavia v B-skupine v Belgicku, hrať sa bude v Bruseli a v Antverpách. Slováci vstúpia do turnaja zápasom proti Španielom v piatok 13. 9. o 17.30 h. O deň neskôr (14. 9. o 20.30 h) budú čeliť Rakúšanom a následne Srbom v nedeľňajšom stretnutí (15. 9. o 18.30 h). Po dni voľna čakajú slovenských reprezentantov súboje s domácimi Belgičanmi (utorok 17. 9. o 20.30 h) a aktuálnymi vicemajstrami Európy Nemcami (streda 18. 9. o 17.30 h). Zápasy proti Španielom a Rakúšanom, hlavným súperom v boji o postup do osemfinále, odohrajú Slováci v bruselskom Palais 12, zostávajúce tri duely v Lotto Arene v Antverpách. Všetky zápasy Slovákov na ME odvysiela naživo RTVS.

Slováci pred úvodným tréningom v Aténach. FOTO: Ján Uhlárik

Majstrovstvá Európy sa od 12. do 29. septembra uskutočnia vo Francúzsku, Belgicku, Slovinsku a Holandsku a na šampionáte sa predstaví historicky najvyšší počet 24 tímov. Tie sú rozdelené do štyroch skupín, ich zloženie určil v stredu bruselský žreb. Slováci sa na ME prebojovali siedmykrát za sebou a desiatykrát celkovo, čo ich radí medzi najúspešnejšie slovenské kolektívne športy. Slováci v auguste 2018 a v januári 2019 zvládli kvalifikáciu a stali sa víťazmi svojej skupiny.

V šesťčlenných skupinách na každého účastníka čaká päť súbojov, štyria najlepší z každej skupiny postúpia do osemfinále. Osemfinálové a štvrťfinálové duely hostia Nantes, Ľubľana, Antverpy a Apeldoorn. Semifinálové stretnutia sa uskutočnia v Ľubľane a Paríži, vo francúzskej metropole následne turnaj vyvrcholí zápasmi o medaily

Nominácia mužov SR na zápasy v Grécku:

Nahrávači: Juraj Zaťko, Filip Palgut

Smečiari: Matej Paták, Tomáš Kriško, Marcel Lux, Július Firkaľ

Blokári: Peter Ondrovič, Šimon Krajčovič, Filip Mačuha, Jakub Kováč

Univerzáli: Peter Michalovič, Filip Gavenda

Liberá: Marián Vitko, Jakub Ihnát

Realizačný tím:
Team manager: Ján Uhlárik
Tréner: Andrej Kravárik
Asistent trénera: Martin Pipa
Asistent trénera: Roman Kašša
Kondičný tréner: Miroslav Vavák
Štatistik: Daniel Bruch
Fyzioterapeut: Mateusz Kowalik

Program záverečnej prípravy na ME:
Prípravné zápasy:
5. - 7. septembra: GRÉCKO - SLOVENSKO (3 zápasy v Aténach, vždy o 20.00 SELČ)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #