Prievidza v repríze finále zdolala Košice 3:0, východniari prvýkrát prehrali

18. 10. 2019 - SVF + kluby, Igor Mackovič

Michal Sládeček pripravuje útok Marekovi Ludhovi. Prievidza zdolala Košice 3:0. FOTO: Zlatko Petráš.

Volejbalisti VK OSMOS Prievidza vyhrali v piatkovom šlágri 5. kola Edymax extraligy v repríze uplynulého finále nad VK KDS Šport Košice 3:0 (21, 22, 23). Obhajca titulu si pripísal piate víťazstvo v šiestom zápase, pričom doma ešte nestratil ani bod. Jedinú prehru utrpeli "Kohúti" na palubovke doposiaľ nezdolanej Myjavy. Vicemajster z Košíc utrpel prvú prehru v sezóne v piatom vystúpení.

V útoku ťahal domácich volejbalistov univerzál Igor Rehák, ktorý si pripísal 16 bodov a mal úspešnosť 58%. Smečiar Martin Pavelka si pripísal 12 bodov a ako prvý hráč v tejto sezóne sa dostal cez 100 dosiahnutých bodov (102). Prievidza dala štyri esá, všetky nahrávač Michal Sládeček. Najviac bodujúcim hráčom hostí bol smečiar Martin Sopko ml., ktorý si pripísal 17 bodov (1 eso, 1 blok).

Smečuje Martin Pavelka, ktorý sa ako prvý hráč v súťaži dostal cez 100 bodov. Na bloku Vladimír Kríž a Lukáš Smolej. FOTO: Zlatko Petráš.

Obaja súperi sa opäť stretnú na budúcu stredu 23. októbra v Košiciach v prvom zápase štvrťfinále Slovenského pohára.

V sobotu sú na programe ďalšie dve stretnutia 5. kola, MVK Zvolen - ŠŠ volejbal Trenčín a TJ Slávia Svidník - VKP Bystrina SPU Nitra.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 5. kolo - piatok:

VK OSMOS PRIEVIDZA - VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:0 (21, 22, 23)
Rozhodovali: Čuntala a Malík, 570 divákov.

Prievidza: Ludha 11, Sládeček 5, Pavelka 12, Prešinský 5, Rehák 16, Javorčík 11, libero Ľ. Nemec (Mačuha 0). Tréner: R. Nemec.
Košice: Kasperkevič 0, Jakubov 2, Kríž 3, Lamanec 3, M. Sopko ml. 17, Pizur 6, libero Kurej (Goč 1, Smolej 11, Ondruš 5). Tréner: R. Vlkolinský.

MVP: Igor Rehák (Prievidza)

Nahrávač Michal Sládeček dal 4 esá a v zápase si aj zasmečoval. FOTO: Zlatko Petráš.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Bol to pre nás dôležitý zápas a porovnanie sa s dobrým súperom ako sú Košice, ktoré si myslím, že pôjdu ešte hore. My si sledujeme našu hru, aby sme sa krok po kroku zlepšovali. Je to cenné víťazstvo najmä pred domácim publikom. Teraz sa musíme pripraviť na stredajší zápas Slovenského pohára práve v Košiciach, kde nás nečaká ľahký zápas."

Richard Vlkolinský, tréner Košic: "Reálny obraz tohto zápasu, domáci zvládli koncovky a zaslúžene vyhrali 3:0."

Príjemné chvíle pripravili domáci volejbalisti svojim fanúšikom. V doteraz najlepšom zápase hrali domáci s veľkou chuťou a zaslúžene vyhrali. Len v prvom sete boli "Kohúti" jasne lepší, vo zvyšných dvoch setoch sa o každý bod bojovalo. Kolektívny výkon Prievidze rozhodol - o body sa podelili hlavne štyria hráči nad 10 bodov Ludha, Pavelka,Javorčík a najlepší 16 bodový Rehák.

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #