Prievidza po domácom triumfe nad Myjavou na čelo tabuľky

22. 11. 2019 - SVF + Igor Mackovič, VK Prievidza

Kohúti si udržali domácu nezdolanosť a vystriedali Myjavu na líderskej pozícii. FOTO: M. Suváková

Mužská volejbalová Edymax extraliga má minimálne na týždeň nového lídra. Je ním obhajca titulu VK OSMOS Prievidza, ktorý si v piatok v úvodnom zápase 11. kola základnej časti doma poradil s TJ Spartak Myjava 3:0 (17, 22, 22) a revanšoval sa za októbrovú prehru 0:3 u súpera. "Kohúti" dosiahli pod vedením nového trénera Rostislava Chudíka druhé víťazstvo a posunuli sa z 3. priečky na líderskú pozíciu práve pred Myjavu lepším pomerom setov.

Prievidžanom minulý týždeň nevyšli zápasy vo Svidníku (0:3), resp. Komárne (1:3), no udržali si domácu nezdolanosť. Naopak, Myjavčania prvýkrát v tejto sezóne odišli z palubovky súpera s prehrou. V prvom sete si domáci rýchlo utvorili náskok (8:3) a ten si bez problémov udržali. V druhej časti viedli hostia 8:5, ale "kohúti" rýchlo vyrovnali a pred koncovkou viedli 18:15. V závere Myjava skorigovala z 19:23 na 22:23, ale ďalšie body nepridala. V treťom sete hostia zdramatizovali záver (15:20, 21:23), ale na vyrovnanie ani zisk setu, ktorý by im zaručil zotrvanie na čele tabuľky, nedosiahli.

FOTO: Martina Suváková

Domáci volejbalisti jednoznačne dominovali v počte es (8:1) aj blokov (12:2). Štyri bloky dosiahol skúsený Radoslav Prešinský, tri esá nasúkal najužitočnejší hráč stretnutia (MVP) Michal Sládeček.

V sobotu sú na programe zostávajúce tri súboje 11. kola. Isté je, že poradie v prvej trojke sa meniť nebude - lídrom je Prievidza (bilancia 8-3) pred duom Myjava, Svidník, ktorí odohrali o zápas menej (zhodne 8-2).

Edymax extraliga mužov - základná časť - 11. kolo - piatok:

VK OSMOS PRIEVIDZA - TJ SPARTAK MYJAVA 3:0 (17, 22, 22)
Rozhodovali: Mokrý a Malík, 550 divákov  

Prievidza: Ludha 10, Sládeček 3, Pavelka 14, Prešinský 8, Rehák 16, Javorčík 12, libero Ľ. Nemec (Mačuha 0). Tréner: R. Chudík.
Myjava: Pollák 5, Valo 0, Watzka 8, Michal Zeman 10, Konc 13, Pokopec 5, libero Ochodnický (Barták 0, Viskup 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Michal Sládeček (Prievidza)

Po posledných zápasoch mnohí neverili vo výhru "kohútov", tí však možno najlepším výkonom v sezóne príjemne prekvapili priaznivcov. Prievidza hrala od úvodu výborne a bez hluchých miest. Myjava si nedokázala prihrať a nedostala sa k svojej hre z úvodu sezóny. Za kolektívny a disciplinovaný výkon si zaslúžia domáci hráči veľkú pochvalu.

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Gratulujem chlapcom, vrátili sa späť po tých ťažších prehrách a po všetkom, čo sa vnútri klubu dialo; veci sa stále konsolidujú a verím, že to všetko bude mať dobrý koniec, aby v ich hlavách nelietalo nič iné. S tímom sa na tréningoch zoznamujem čoraz viac. Dnes to bol výborný výkon od všetkých, je ťažké vybrať najlepšieho hráča. Každý chvíľu potiahol, keď sa to mohlo zlomiť. Myjava je nebezpečný súper, sú mladí, ale zohratí a pôsobia dlhé roky spolu; vedia o sebe. Mišo Sládeček držal našu taktiku a správne to rozhadzoval, preto som ho vybral ako MVP."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Vedeli sme, že nás Prievidza bude tlačiť servisom, to rozhodlo. Na sieti nás potom ubránili. Spravili sme nejaké juniorské chyby, čím sme sa tiež pripravili o lepší výsledok. Myslím si, že súper vyhral zaslúžene."

(hlasy a komentár: Igor Mackovič)

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia výpočtovej techniky a športového materilálu    Errea    Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR