Prievidza otočila duel v Nitre, vyhrala 3:1

01. 12. 2019 - SVF + hlasy Maroš Lukáč

Radosť volejbalistov Prievidze. Ilustračné foto: Martina Suváková

Volejbalisti VK OSMOS Prievidza vyhrali v poslednom nedeľňajšom zápase 12. kola Edymax extraligy na palubovke VKP Bystrina SPU Nitra 3:1. Obhajcovia titulu otočili z 0:1, ale keďže prehrali set, nedostali sa na prvé miesto, kde ostal TJ Spartak Myjava.

Nitra v prvom sete prehrávala 15:18, ale sériou štyroch bodov otočila na 19:18 a zvládla aj koncovku. Ďalšie dva sety boli v réžii "kohútov", ktorí si kvalitným servisom odtiahli domácich od siete a neustále si udržiavali niekoľkobodový náskok. Domáci sa ešte snažili o zvrat, keď sa v štvrtom sete dotiahli na rozdiel jedného bodu, ale majster už víťazstvo z rúk nepustil.

Prievidza vyhrala pod vedením Rostislava Chudíka prvýkrát vonku, z posledných piatich duelov vyhrala tri. Univerzál Igor Rehák nazbieral proti svojmu bývalému tímu 23 bodov, Milan Javorčík dal tri esá, tri bloky zaznamenal Filip Mačuha. Celkovo majú "kohúti" bilanciu 9-3.

Nitra po päťzápasovej víťaznej sérii prehrala druhýkrát za sebou. V útoku bol tradične lídrom tímu spod Zobora najproduktívnejší hráč celej súťaže Ľuboš Kostoláni, ktorý zaznamenal 25 bodov (1 eso, 4 bloky). Blokár Lukáš Kyjanica si pripísal až 6 blokov, celkovo nazbieral 15 bodov. Nitra má bilanciu 7-5, 20 bodov a je priebežne piata.

Edymax extraliga mužov, 12. kolo - NEDEĽA:

VKP BYSTRINA SPU NITRA - VK OSMOS PRIEVIDZA 1:3 (22, -21, -21, -23)
Rozhodovali: Tiršel a Sarka, 150 divákov.

Nitra: P. Porubský 2, Malina 6, Jendrejčák 3, Kostoláni 25, Galandák 2, Kyjanica 15, libero Krajčo (Barbas 0, Gergely 1, Marinič 0). Družstvo viedol: Ľ. Paška.
Prievidza: Ludha 9, Sládeček 2, Pavelka 16, Mačuha 13, Rehák 23, Javorčík 9, libero Ľ. Nemec (Prešinský 0). Tréner: R. Chudík.

MVP: Igor Rehák (Prievidza)

Daniel Mikušovič, asistent Nitry: "Súper bol oveľa lepší ako my. Výborne servovali, my sme trochu horšie prihrávali a v kľúčových momentoch boli hostia lepší. Vo viacerých činnostiach sme za Prievidzou zaostávali, veľmi dobre im zahrali blokári, nám sa stredom nedarilo a na kolíkoch sme sa presadzovali ťažko. Bojovnosť, ktorá nás zdobila vo vyhratých zápasoch dnes absentovala a treba sa z toho poučiť. Ideme ďalej."

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Bol to bojovný zápas, v ktorom sa vyskytli nejaké chyby, ale celkovo zápas spĺňal kvality slovenskej ligy. Som rád, že sme vyhrali, chalanom gratulujem k výkonu. Máme svoje nemalé problémy, ale chlapci sa odosobnili a podali profesionálny výkon. Nebolo to jednoduché, pretože Nitra má svoje kvality hlavne na podaní, opierajú sa o dvoch-troch skúsených hráčov, ale podarilo sa nám udržať si tesný víťazný odstup a som rád, že sme to ustáli."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #