Prešov sa s rokom 2019 rozlúčil hladkým víťazstvom nad Trenčínom

20. 12. 2019 - SVF + Jana Palenčarová, VK MIRAD PU Prešov

Prešov posledný duel v roku 2019 zvládol, nad Trenčínom vyhral 3:0. FOTO: Andrej Schlank

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v piatkovom zápase 16. kola Edymax extraligy nad ŠŠ volejbal Trenčín 3:0 a rozlúčili sa tak úspešne s kalendárnym rokom 2019. Šarišania potvrdili roku favorita aj bez oddychujúceho kapitána Martina Sopka st. a pripísali si ôsme víťazstvo v sezóne. Mladí Trenčania majú bilanciu 2-14.

Prešovčania mali v celom zápase navrch a nepustili súpera k tomu, aby zápas zdramatizoval. Mužom zápasu sa stal Ivo Mikovčík, ktorý sa blysol šiestimi blokmi. Celkovo ich má na konte 52 a v tejto štatistike sa dostal na prvé miesto v extralige. Domáci mali v útoku 71-percentnú úspešnosť.

Ďalšie tri zápasy 16. kola (Zvolen - Komárno, Nitra - Myjava, Košice - Svidník) sú na programe v sobotu.

Edymax extraliga mužov, 16. kolo - PIATOK

VK MIRAD PU PREŠOV - ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:0 (15, 16, 14)
Rozhodovali: Čunočka a Sluk, 101 divákov.

Prešov: Šiket 1, Oleárnik 1, Ščerba 12, Mikovčík 12, Šniežek 11, Hudák 8, libero T. Lampart (Cigán 4, Margicin 1, Jurko 2). Tréner: E. Digaňa.
Trenčín: Urbán 1, Š. Rzyman 7, Baslar 3, Vančo 11, V. Rzyman 4, Billich 1, libero Ružbaský (Rosina 1, Murgaš 2). Tréner: I. Hiadlovský.

MVP: Ivo Mikovčík (Prešov)

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Som rád, že sme to zvládli. Pár vecí, čo sme si povedali, hlavne ten side-out a útok po príjme podania sme mali dobrý. V útoku sme mali úspešnosť 70 percent, čo je fajn. Tým nechcem znižovať kvality súpera. Dnes sme museli vyhrať 3:0 a som rád, že aj chlapci, ktorí boli vystriedaní, respektíve mali doteraz menej herného času, sa ukázali v dobrom svetle. Akurát ma mrzí ten servis. Nevieme štandardne podávať dlhšie sériu bodov. Toto je vec, na ktorej budeme pracovať a stabilizovať ju. Každý tím v našej extralige sa vie zastaviť v postavení a zbytočne sme im párkrát pomohli."

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Gratulujem súperovi. V tomto zápase bol vopred jasný favorit. Nie som spokojný s určitými fázami, kde sme my urobili dosť chýb. Bez ohľadu na to, s akým súperom sme hrali. Mali sme príležitosti, ktoré sme nevyužili v takej miere, ako sme mohli. Želám všetkým pekné sviatky."

Michal Hudák, smečiar Prešova: "Je veľmi dobre, že sme dnes vyhrali bez straty setu, hladko a za tri body. Chlapci, ktorí menej hrávame, sme dostali príležitosť. Myslím, že každý si zastal svoju pozíciu a dobre to dopadlo. Sme spokojní."

Program zápasov, tabuľku a štatistiky nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #