Prešov pripravil Myjave prvú prehru v sezóne a predstihol ju v tabuľke

26. 10. 2021 - SVF + TJ Spartak Myjava

Prešovský univerzál Patrik Lamanec útočí cez myjavský dvojblok. FOTO: Martina Suváková

Volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov zvíťazili v utorkovej predohrávke 7. kola základnej časti extraligy mužov na palubovke TJ Spartak Myjava 3:0 (18, 23, 13). Najvyrovnanejší priebeh mal druhý set, v ktorom hostia otočili z 13:16 na 23:20 a v tretej časti už jednoznačne dominovali.

Myjava nevyužila príležitosť dostať sa na líderskú pozíciu, trpkosť prehry okúsila až v piatom vystúpení v sezóne. Identickú bilanciu (4-1) a rovnako 12 bodov má na konte Prešov, ktorý sa po štvrtej výhre v sérii vyšvihol v tabuľke pred Myjavu na 2. miesto vďaka lepšiemu pomeru setov. Na čele súťaže zostáva posledný tím bez prehry - majstrovské Komárno (4-0, 12 b.), ktoré má z tejto trojice najlepší pomer setov.

Extraliga mužov - základná časť - predohrávka 7. kola - utorok:

TJ SPARTAK MYJAVA - VK MIRAD UNIPO PREŠOV 0:3 (-18, -23, -13)
Rozhodovali: Schimpl a Juráček, 40 divákov

Myjava: Mačuha 5, Konc 10, Šíma 2, M. Zeman 3, Barták 0, Pokopec 1, liberá Ochodnický a S. Paňko (Watzka 5, Valo 1, Š. Rzyman 2, Pollák 3, Viskup 2, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Prešov: Smolej 18, Mikovčík 7, Lamanec 15, Ščerba 10, Jendrejčák 8, P. Porubský 4, libero T. Lampart (Sopko st. 0, Šiket 0, V. Rzyman 0, Anderko 0). Tréner: E. Digaňa.

Hráči zápasu: Šimon Rzyman (Myjava) - Patrik Lamanec (Prešov)

FOTO: Martina Suváková

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Dnes to bol z našej strany veľmi slabý výkon. Predviedli sme málo volejbalovej kvality na to, aby sme Prešovu skomplikovali cestu za jasným víťazstvom. Súper bol dnes jasne lepší a zaslúžene zvíťazil. K tomu im úprimne gratulujem. My si musíme vyhrnúť rukávy a poctivo ďalej pracovať."

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Myslím si, že sme zápas dobre zvládli, mojim chlapcom musím pogratulovať k dobrému výkonu. Som rád, že sa ukázali niektoré veci z tréningu, už včera sa to ukázalo. Je tam ešte dostatok roboty, ale myslím si, že môžeme pokračovať ďalej v tomto pozitívnom trende."

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #