Prehovorí aj nádejného zaťa?

07. 11. 2019 - Denník Šport, Pavol Kubiš

R. Chudík nad hlavami volejbalistov Humenného, ktorých v roku 2012 priviedol k titulu. FOTO: TASR

Nový tréner volejbalistov VK Osmos Prievidza Rostislav Chudík, ktorý vystriedal Richarda Nemca, priznáva, že aj pre neho je príchod počas rozbehnutej sezóny do tímu, ktorý je líder tabuľky, nová situácia.

V sezóne 2011/12 nahradil začiatkom februára v Humennom Richarda Vlkolinského a "chemesákov" zo štvrtej priečky v play-off doviedol k majstrovskému titulu. Naposledy v poľskom BBTS Bielsko-Biala vymenil v decembri 2016 krajana Miroslava Palguta. Do oboch tímov však – v porovnaní s Prievidzou – prišiel v čase ich výsledkového trápenia sa.

"Ani som neplánoval, že sa tento rok vrátim na lavičku v našej extralige. Skôr som čakal na ponuku zo zahraničia. Navyše som maródoval po operácii brušného svalu. Oslovil ma však prezident prievidzského klubu, ponuku som dostal aj z Nitry. Tá z Prievidze však bola prvá a konkrétnejšia, dohodli sme sa od prvého novembra," hovorí 57-ročný rodák z Litoměříc Rostislav Chudík.


Prievidzu, ktorá bude po Žiline, Prešove, Humennom a Nitre jeho piata slovenská štácia, sledoval už dávnejšie. Do minulej sezóny v nej nahrával Martin Jančura, dvojnásobný majster a Chudíkov nádejný zať. Vlani si vyskúšal reprezentačný dres v zlatej Európskej lige i v kvalifikácii ME 2019, ale po minulej klubovej sezóne zo študijných a pracovných dôvodov uprednostnil návrat do Žiliny, kde hráva prvú ligu. "Volejbal milujem, spolu sme sa boli v tejto sezóne pozrieť v Prievidzi na troch zápasoch. Martina budem lámať, aby sa vrátil do extraligy a pomohol nám aspoň v závere sezóny," pokračoval Žilinčan, ktorý pre zmenu na Bôriku taktiež ako nahrávač zažil aj úspešné obdobie Stavbára vo federálnej lige, vrátane pamätného finále proti Olympu Praha v sezóne 1990/91.

Zo súčasných prievidzských hráčov trénoval v Humennom Javorčíka, v Nitre krátko Ludhu. Chudík má skúsenosti i zo zahraničia. Pôsobil v Opave, v Spojených arabských emirátoch v kluboch Al Šabab a Al Ain, s ktorým bol dvakrát majster. V silnej poľskej PlusLige viedol Kedzierzyn, Bydgoszcz či Bielsko-Bialu. Má nadhľad a z Poľska i arabského sveta je ošľahaný realitou, ktorá nie vždy je ružová. Mužský volejbal v poslednom čase sledoval aj ako spolukomentátor priamych televíznych prenosov z ME mužov v Belgicku. "Ponuka od úradujúceho majstra je výzva. Vážim si ju, Prievidza má v našom volejbale svoje postavenie, má dobrých hráčov, aj keď oklieštený káder. Udalosti, ktoré predchádzali môjmu príchodu, mi neprináleží komentovať, beriem to profesionálne,“ dodal. Premiéru na prievidzskej lavičke si v extralige odkrúti v piatok v 8. kole proti Trenčínu.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #