Predkolo LM: Slovákom sa v prvých zápasoch nedarilo

09. 11. 2017 - SVF, cev.lu

Michal Petráš v útoku proti Fenerbahce. FOTO: CEV

V stredu sa hrali prvé zápasy 3. predkola Ligy majstrov, odkiaľ sa postupuje do skupinovej fázy. V hre boli aj slovenskí reprezentanti, ale veľmi sa im nedarilo.

Líder českej extraligy Jihostroj České Budějovice prehral vo Fínsku na palubovke Levoranta Sastamala 0:3. Celý zápas za hostí odohral nahrávač Filip Palgut, v priebehu druhého setu a od začiatku tretieho nastúpil blokár Peter Ondrovič. Rakúsky vicemajster SK Posojilnica Aich/Dob podľahol favorizovanému Fenerbahce Istanbul 0:3. V základnej zostave domácich boli smečiar Michal Petráš (8 bodov) aj blokár Michal Hruška (5 bodov). Z víťazstve nemeckého Friedrichshafenu 3:1 na palubovke bulharského Burgasu sa tešil nahrávač Tomáš Kocian. Slovenský rodák striedal v druhom a treťom sete.

Slovenký arbiter Igor Schimpl bol druhým rozhodcom na Cypre, kde domáci tím Omonia Nikózia prehral s poľským Jastrzebím 0:3.

Odvety sú na programe už túto nedeľu 12. novembra.

3. predkolo Ligy majstrov - prvé zápasy:
ACH Volley Ľubľana (SLO) - Lokomotiv Novosibirsk (RUS) 0:3 (-26, -22, -19)
Šachťor Soligorsk (BLR) - Sir Colussi Sicoma Perugia (ITA) 1:3 (23, -20, -17, -16)
Posojilnica Aich/Dob (AUT/M. Petráš 8, Hruška 5) - Fenerbahce Istanbul (TUR) 0:3 (-17, -22, -22)
Omonia Nikózia (CYP) - Jastrzebski Wegiel (POL)    0:3 (-26, -13, -16) - 2. rozhodca I. Schimpl
Vojvodina Novy Sad (SRB) - Spacer's Toulouse VB (FRA) 3:0 (22, 23, 21)
Abiant Groningen (NED) - Noliko Maaseik (BEL) 1:3 (-19, 22, -17, -22)
Neftechimik Burgas (BUL) - VfB Friedrichshafen (GER/T. Kocian 2) 1:3 (-19, -19, 26, -18)
Levoranta Sastamala (FIN) - Jihostroj České Budějovice (CZE/Palgut 3, Ondrovič 1) 3:0 (20, 22, 15)