POHÁRE: Víťazné prvé osemfinále pre Kosekovú, Abrhámovú a Radosovú, Pencovej Lodž v LM podľahol Feneru

23. 01. 2020 - SVF

Barbora Koseková v akcii proti Mladosti Záhreb. FOTO: CEV

Európske poháre žien pokračovali v stredu ďalšími zápasmi - 4. kolom skupinovej fázy Ligy majstrov a prvými zápasmi osemfinále v CEV Cupe a Challenge Cupe. Z víťazstiev sa tešili Barbora Koseková, Michaela Abrhámová a Nikola Radosová, tímy Jaroslavy Pencovej a Alexandry Vajdovej favoritov neprekvapili.

Poľský vicemajster Budowlani Lodž v základnej zostave so skúsenou blokárkou Pencovou (4 b.) v rámci A-skupiny LM doma privítal Fenerbahce Istanbul. Hostiteľky proti favoritovi v každom sete uhrali 20 bodov, ale "Fener" si postrážil trojsetové víťazstvo. Budowlani Lodž prehrou stratil šancu na postup do štvrťfinále, čakjú ho ešte dve stretnutia.

Jaroslava Pencová v útoku proti srbskej reprezentantke Mihajlovičovej. FOTO: CEV

Celý zápas odohrala aj reprezentačná nahrávačka v službách maďarskej Nyíregyházy Barbora Koseková, k domácemu víťazstvu nad Záhrebom 3:2 pomohla aj dvoma esami. Ešte bližšie k štvrťfinále CEV Cupu je pred odvetou Volero Le Cannet s blokárkou Michaelou Abrhámovou, ktoré doma zdolalo švajčiarsky Düdingen jednoznačne 3:0.

Postup sa po prehre 0:3 v Minsku výrazne vzdialil bosnianskemu Brčku s univerzálkou Alexandrou Vajdovou. Do štvrťfinále pohára číslo tri Challenge Cupu mieria Drážďany, aj bez smečiarky Nikoly Radosovej doma v prvom zápase zdolali rumunského zástupcu Stiinta Bacau v troch setoch.

STREDA

LIGA MAJSTROV ŽIEN - A-skupina - 4. kolo:

Budowlani Lodž (Poľ.) - Fenerbahce Opet Istanbul (Tur.) 0:3 (-20, -21, -22)
Blokárka Jaroslava Pencová (B. Lodž) odohrala celý zápas, získala 4 body (útok 44 %).

Tabuľka A-skupiny:
1. Eczacibasi 4-0 12:2 11 b.
2. Fenerbahce 3-1 11:3 10 b.
3. Bud. Lodž 1-3 3:10 3 b.
4. Salo 0-4 1:12 0 b.

CEV CUP ŽIEN - osemfinále - prvé zápasy:

Fatum Nyíregyháza (Maď.) - Mladost Záhreb (Chor.) 3:2 (-19, 18, -18, 21, 12)
Nahrávačka Barbora Koseková (Nyíregyháza) odohrala celý zápas, získala 2 body (2 esá).

Volero Le Cannet (Fr.) - TS Volley Düdingen (Švaj.) 3:0 (18, 19, 16)
Blokárka Michaela Abrhámová (Le Cannet) v prvom a druhom sete striedala, získala 1 bod (1 eso).

Minčanka Minsk (Biel.) - ŽOK Bimal-Jedinstvo Brčko (Bosna a Herc.) 3:0 (8, 20, 16)
Univerzálka Alexandra Vajdová (Brčko) odohrala prvý set, nebodovala.