POHÁRE: Víťazná európska premiéra Zawiercia s Masným

12. 12. 2019 - SVF

Líder Zawiercia Michal Masný (č. 77) priviedol svoj tím k víťaznému debutu. FOTO: CEV

Európske pohárové súťaže mužov pokračovali v stredu ďalšími stretnutiami aj so slovenskými volejbalistami. Spomedzi Slovákov sa z výhier tešili Michal Masný z poľského Zawiercia a trio Daniel Končal, Štefan Chrtiansky starší, Miroslav Palgut z tímu nemeckej Bundesligy AlpenVolleys Haching.

Domáci prvý zápas šestnásťfinále Challenge Cupu proti bulharskému Pazardžiku v Dabrowej Górniczi bol historicky prvým zápasom Zawiercia na európskej scéne a tím okolo skúseného nahrávača Masného potešil svojich fanúšikov víťazstvom 3:0. Druhou rozhodkyňou stretnutia bola Jana Niklová. Ďalší náš rozhodca sa predstavil v Poľsku aj v Lige majstrov - Igor Schimpl viedol súboj C-skupiny Jastrzebski Wegiel - Halkbank Ankara (3:0).

V CEV Cupe mužov sa tiež hrali prvé zápasy šestnásťfinále. AlpenVolleys Haching s dvojicou slovenských trénerov a nahrávačom Končalom na lavičke si doma poradil 3:0 s fínskou Sastamalou. Nedarilo sa francúzskemu Chaumontu, ktorý prehral v Novosibirsku 0:3. Matej Paták a Martin Repák sa v drese hostí krátko objavili na palubovke v druhom sete.

Tréner AlpenVolleys Haching Štefan Chrtiansky st. po víťazstve nad Sastamalou. FOTO: CEV

Set neuhrala ani Polonia Londýn s asistentom trénera Patrikom Šelepom - v holandskom Apeldoorne nestačila na domáce Dynamo. Liberec bez dlhodobo zraneného Mareka Mikulu prehral 1:3 na pôde tureckého Galatasaray Istanbul.

STREDA

CEV CUP MUŽOV - šestnásťfinále - prvé zápasy:

Hypo Tirol AlpenVolleys Haching (Nem.) - Ford Store Levoranta Sastamala (Fín.) 3:0 (20, 24, 22)
Nahrávač Daniel Končal (AlpenVolleys) nenastúpil. Trénermi AlpenVolleys sú Štefan Chrtiansky st. a Miroslav Palgut.

Galatasaray HDI Istanbul (Tur.) - VK Dukla Liberec (ČR) 3:1 (18, -20, 17, 19)
Smečiar Marek Mikula (Liberec) pre zranenie nefiguruje na súpiske.

Lokomotiv Novosibirsk (Rus.) - Chaumont VB 52 Haute-Marne (Fr.) 3:0 (22, 13, 20)
Smečiar Matej Paták a nahrávač Martin Repák (obaja Chaumont) striedali v druhom sete, nebodovali.

Matej Paták (č. 7) a Martin Repák (č. 12) s tímom pred zápasom v Novosibirsku. FOTO: CEV

CHALLENGE CUP MUŽOV - šestnásťfinále - prvý zápas:

Aluron Virtu Warta Zawiercie (Poľ.) - Hebar Pazardžik (Bul.) 3:0 (21, 21, 18) - druhá rozhodkyňa Jana Niklová
Nahrávač Michal Masný (Zawiercie) odohral celý zápas, nebodoval.