POHÁRE: Stümpelovej Olomouc v LM nestačil na favoritov, Štrbová pomohla Ostrave k postupu

27. 11. 2020 - SVF

Andrea Štrbová výraznou mierou prispela k postupu Ostravy do osemfinále Challenge Cupu. FOTO: CEV

Tento týždeň sa v európskych pohároch, ktorých program naďalej výrazne ovplyvňuje pandemická situácia, predstavili dve slovenské volejbalistky. Blokárka Nikola Stümpelová odohrala v drese Olomouca všetky tri zápasy prvého z dvoch turnajov E-skupiny Ligy majstrov, jej tím v talianskej Novare napokon nezískal proti favoritom ani jeden set. Smečiarka Andrea Štrbová sa so spoluhráčkami z Ostravy tešila po dvojzápase v Lotyšsku z hladkého postupu do osemfinále Challenge Cupu.

Olomouc pri návrate do skupinovej fázy LM po 23 rokoch nedokázal počas prvého turnaja zaskočiť poľské Police, hostiteľa z Novary ani Dinamo Kazaň. Najlepší zápas odohral český zástupca proti Novare, v koncovke druhého setu sa dostal aj k dvom jednotlivým setbalom, ale nedokázal ich premeniť. Stümpelová si práve v súboji s posledným víťazom súťaže z vlaňajška pripísala najviac bodov (11). Druhý turnaj je na programe v Poľsku v úvode februára.

Nikola Stümpelová (vľavo) s nahrávačkou Olomouca Kateřinou Valkovou počas turnaja v Novare. FOTO: CEV

Smečiarka Štrbová patrila k líderkám Ostravy pri úspešnej misii v Rige. V prvom zápase hostky zvíťazili nad domácim tímom 3:1, v druhom uspeli bez straty setu. Štrbová pomohla tímu celkovo 31 bodmi a dosiahla vysokú úspešnosť v útoku (50, resp. 62 percent).

Ostravu čaká v decembri turnaj v "bubline" v maďarskom Kaposvári, v osemfinále na jeden zápas nastúpi proti hostiteľovi. Za Balatonom sa predstavia aj hráčky UKF Nitra, ktoré si v osemfinále 9. 12. zmerajú sily s Vardarom Skopje zo Severného Macedónska. Víťazi budú o deň neskôr bojovať o postup do semifinále.

V pohári číslo dva CEV Cupe si v šestnásťfinále napokon nezahrala ani jedna zo štyroch slovenských reprezentantiek. Po odhlásení súperov prenikli do osemfinále bez boja Békešská Čaba (Barbora Koseková), Vasas Budapešť (Mária Žernovič) aj Volero Le Cannet (Michaela Abrhámová). Naopak, po zvážení okolností sa odhlásila Níreďháza so smečiarkou Nikolou Radosovou, ktorá "pustila" ďalej bieloruský Minsk.

LIGA MAJSTROV ŽIEN - E-SKUPINA (prvý turnaj v Novare)

Olomouc (ČR / Stümpelová 4) - Police (Poľ.) 0:3 (-18, -19, -18)

Olomouc (ČR / Stümpelová 11) - Novara (Tal.) 0:3 (-17, -25, -20)

Dinamo Kazaň (Rus.) - Olomouc (ČR / Stümpelová 5) 3:0 (18, 17, 20)