POHÁRE: Paták s Repákom aj Hruška do ďalšieho kola LM, Kardoš s Mackom končia

17. 10. 2018 - SVF

Chaumont s Matejom Patákom a Martin Repákom ide v LM ďalej. FOTO: CEV

V stredu večer boli na programe odvety 1. kola volejbalovej Ligy majstrov 2018/2019. Z postupu sa tešili aj dvaja slovenskí volejbalisti, reprezentačný smečiar Matej Paták a nahrávač Martin Repák z francúzskeho Chaumont a blokár Michal Hruška, ktorý si oblieka dres rakúskeho Aich Dobu. S prestížnou súťažou sa pri premiérovej účasti lúči maďarský šampión VRCK Kazincbarcika s trénerom Marekom Kardošom a blokárom Ľubošom Mackom.

Francúzsky vicemajster Chaumont VB 52 Haute-Marne bez problémov vyradil nórskeho nováčika súťaže Viking TIF Bergen, keď v domácej odvete vyhral takisto ako vonku 3:0. Paták odohral celý zápas a pripísal si 8 bodov. V útoku bol 100-percentný, keď na bod premenil všetkých šesť nahrávok a k tomu pridal dve esá. V treťom sete zasiahol do hry aj Repák a zaznamenal jeden bod za eso. V 2. kole sa Chaumont stretne s bulharským tímom Neftochimik 2010 Burgas, ktorý vyradil bosniansky Ok Mladost Brčko po dvoch víťazstvách 3:1.

Z postupu do ďalšej fázy LM sa tešil aj rakúsky Aich/Dob, ktorý vyradil holandského majstra Abiant Lycurgus Groningen, hoci doma prehral 2:3. V prvom zápase minulý týždeň však Rakúšania zvíťazili na palubovke súpera a preto im doma stačilo získať dva sety. To sa im podarilo už po troch setoch a o postupujúcom bolo rozhodnuté. Hruška, ktorý minulý týždeň v Holandsku nehral, nastúpil dnes v základnej zostave a zaznamenal 11 bodov. V ďalšom kole sa Aich/Dob stretne s nemeckým United Volleys Frankfurt, ktorý vyradil bieloruský Soligorsk po výsledkoch 3:0 (vonku) a 2:3 (doma).

Aich/Dob postúpil do 2. kola Ligy majstrov. Teší sa aj slovenský blokár Michal Hruška (č. 3). FOTO: CEV

Maďarský majster Kazincbarcika neprešiel cez favorizovaný grécky PAOK Solún. Pred týžďnom Kardošovi zverenci Grékov doma poriadne potrápili a prehrali až v piatich setoch, ale dnes bol PAOK aj s hviezdnym Mitarom Djuričom v zostave od začiatku do konca lepším tímom a zaznamenal hladké víťazstvo v troch setoch. V základnej zostave maďarského tímu nastúpil Ľuboš Macko, ale hral len v prvom sete a zaznamenal tri body.

Prvé zápasy 2. kola sú na programe 23.-24. októbra, odvety sa uskutočnia o týždeň neskôr.

Liga majstrov 2018/2019 - 1. kolo - odvety:

Chaumont VB 52 Haute-Marne (Fr.) - Viking TIF Bergen (Nór.) 3:0 (15, 20, 8) - prvý zápas 3:0, postúpil Chaumont
Smečiar Matej Paták (Chaumont) nastúpil v základnej zostave, získal 8 bodov (2 esá, 6 úspešných útokov, úspešnosť útokov 100 % /6 z 6/). Nahrávač Martin Repák (Chaumont) nastúpil v treťom sete, získal 1 bod /eso/.

Posojilnica Aich/Dob (Rak.) - Abiant Lycurgus Groningen (Hol.) 2:3 (-20, 24, 19, -19, -15) - prvý zápas 3:1, postúpil Aich/Dob
Blokár Michal Hruška (Aich/Dob) nastúpil v základnej zostave, získal 11 bodov (1 eso, 3 bloky, 7 úspešných útokov, úspešnosť útokov 54 % /7 z 13/).

PAOK Solún (Gréc.) - VRCK Kazincbarcika (Maď.) 3:0 (16, 12, 19) - prvý zápas 3:2, postúpil PAOK
Blokár Ľubos Macko (Kazincbarcika) nastúpil v základnej zostave, získal 3 bodov (1 eso, 2 úspešné útoky, úspešnosť útokov 100 % /2 z 2/).