POHÁRE: Aich/Dob s triom Slovákov v kvalifikácii LM zo Záhrebu bez bodov

07. 11. 2019 - SVF

Slováci v Záhrebe - zľava Hruška, Mlynarčík a F. Palgut. FOTO: CEV

Kvalifikácia o postup do skupinovej fázy volejbalovej Ligy majstrov mužov pokračovala tento týždeň prvými zápasmi 2. kola. Rakúsky Aich/Dob so slovenskou trojicou Filip Palgut, Peter Mlynarčík, Michal Hruška neuspel v Záhrebe, domácemu tímu Mladost podľahol 1:3. Pohárová matematika velí jasne: Aich/Dob musí v stredu 13. novembra v domácej odvete v Klagenfurte získať tri body (3:0, 3:1) a následne uspieť v zlatom sete do 15 bodov, aby postúpil do záverečného 3. kvalifikačného kola.

Stretnutie v Záhrebe sa pritom pre rakúsky tím vôbec nevyvíjalo zle - Slováci nastúpili v základnej zostave a pomohli k zisku úvodného setu (25:22). V ďalšom priebehu však dominovali Chorváti, ktorí hosťom už nepustili ani set. Univerzál Mlynarčík, ktorý odohral prvé tri sety, získal 11 bodov; blysol sa predovšetkým 4 blokmi. Blokár Hruška bodoval osemkrát, nahrávač Palgut prispel dvoma bodmi.

Hruška v útoku, akciu sleduje Mlynarčík (č. 9). FOTO: CEV

Liga majstrov mužov - kvalifikácia - 2. kolo - prvý zápas:

ŠTVRTOK

Mladost Záhreb (Chor.) - SK Zadruga Aich/Dob (Rak.) 3:1 (-22, 18, 21, 14)
Nahrávač Filip Palgut aj blokár Michal Hruška odohrali celý zápas, univerzál Peter Mlynarčík (všetci Aich/Dob) odohral prvé tri sety. Palgut získal 2 body, Hruška získal 8 bodov (1 eso, 1 blok, útok 55 %), Mlynarčík získal 11 bodov (4 bloky, útok 35 %).