Po výhre a prehre si Slovenky v Zadare zahrajú v semifinále turnaja MEVZA

07. 01. 2022 - SVF

Slovenská reprezentácia žien do 17 rokov. FOTO MICHAL KOTULIČ

Aj napriek prehre 0:3 so Slovinskom si môžu slovenské volejbalistky do 17 rokov splniť svoj tajný sen, ktorým je priamy postup na ME svojej vekovej kategórie, ktoré sa budú konať v júli v českých mestách Olomouc a Prostějov. V prvom dueli B-skupiny turnaja MEVZA v chorvátskom Zadare zdolali Rakúšanky 3:0.

V sobotu o 19.30 hod. nastúpia zverenkyne trénera Pavla Bernátha v semifinálovom zápase proti Chorvátsku.

MEVZA - ženy do 17 rokov – skupina B – piatok:

Rakúsko 17 – Slovensko 17         0:3 (-15, -11, -23)
Rozhodovali: Butto (Izr.) a Kolos (Bos. a Her.), bez divákov.

Rakúsko: Pump 2, Scharf 5, Deisl 4, Graf 0, Fitz 3, Raab 8, liberka Frint (Zierler 2, Soukup 0, Lippitsch 0, Teofilovic 0). Trénerka: T. Sříbrná.
Slovensko: Nespalová 5, Cibulová 4, Kánová 20, Tomčányová 5, Dreisigová 7, Grocká 10, liberka Štefaníková (Pazuriková 0, Moníková 1). Tréner: P. Bernáth.


Michaela Kánová útočí proti rakúskym volejbalistkám. FOTO MICHAL KOTULIČ

Slovensko 17 – Slovinsko 17 0:3 (-22, -22, -19)

Rozhodovali: Ivković (Chor.) a Butto (Izr.), bez divákov.

Slovensko: Grocká 5, Nespalová 0, Cibulová 1, Kánová 13, Tomčányová 3, Dreisigová 12, liberka Štefaníková (Pazuriková 0, Moníková 0, Boldocká 2, Bíliková 1). Tréner: P. Bernáth.

Slovinsko: Kneževič 6, Gojković 4, Sevčnikar 3, Pucelj 17, Vukojević 3, Pukl Verdel 17, liberka Hotič (Damjanovič 0, Križanič 0). Tréner: J. Stekl.

Pavel Bernáth, tréner Slovenska 17: „Proti Rakúsku to bol mentálne ťažký zápas. Bol som veľmi rád, že sme dostali zo seba emóciu, na čom sme pracovali asi mesiac. Pred zápasom som sa trošku bál. Ani nie tak Rakúšaniek, ako nás, pretože sme dlho nemali medzinárodnú konfrontáciu, ale ako hovorí generácia našich hráčok, dali sme to na „pána“. Čakal nás náročný deň, keďže sme museli rýchlo prepnúť na Slovinky a opäť byť pripravení nechať na ihrisku dušu. Aj proti Slovinsku sme v zápase z družstva dostali veľkú emóciu. A to počas celého zápasu. Podľa mňa sme proti druhému súperovi odohrali parádny zápas. V koncovkách, ktoré sme žiaľ prehrali, sa ukázala väčšia vyrovnanosť Sloviniek a asi aj väčšia vyhratosť. Máme 24 hodín na to, aby sme sa nachystali na semifinále proti Chorvátsku a prezentovali sa minimálne tak ako počas prvého dňa.“

Ostatné výsledky:

A-skupina: Chorvátsko – Izrael 3:0, Česko – Maďarsko 3:0, Maďarsko – Chorvátsko 1:3. Poznámka: zápasy Česka sa nezapočítavajú.

 

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia výpočtovej techniky a športového materilálu    Errea    Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR