Po viacerých vynútených zmenách v kádri kapitánkou Koseková

13. 05. 2019 - SVF

Kormidelník SR Marco Fenoglio je s vstupom do prípravy spokojný. FOTO: Radovan Stoklasa

Slovenské volejbalistky vstúpili v Púchove do druhého týždňa prípravy pred blížiacou sa Zlatou európskou ligou. Realizačný tím na čele s trénerom Marcom Fenogliom napokon nebude mať k dispozícii niektoré z nominovaných hráčok, zo zdravotných dôvodov prišlo v kádri k viacerým zmenám. V prvej časti sezóny národnému tímu nepomôžu blokárka a kapitánka Jaroslava Pencová, blokárka Michaela Abrhámová a univerzálka Erika Salanciová. S tímom sa tiež pre študijné povinnosti rozlúčila smečiarka Karolína Fričová, naopak, pribudla doň jej klubová spoluhráčka zo Slávie EU Bratislava blokárka Katarína Körmendyová.

Dlhoročnej kapitánke Pencovej zdravotný stav aktuálne neumožňuje hrať, ale bude v príprave s družstvom pod dohľadom trénerov a fyzioterapeuta. "Jarka prišla v piatok, v druhej polovici sezóny ju trápilo koleno a v posledných týždňoch problémy s prstom ruky. Nebude k dispozícii počas prvej časti sezóny, ale zostáva s nami. Dnes sa k nám pripojila blokárka Katarína Körmendyová, ktorá s nami bola vlani v júli a auguste," povedal taliansky kormidelník Fenoglio, doplnil ho športový riaditeľ SVF Marek Rojko: "Miška Abrhámová sa príde ukázať začiatkom tohto týždňa, limitujú ju kolená a bude sa pripravovať individuálne. Do prípravy na druhú časť sezóny by aj s Pencovou mali byť k dispozícii. Zdravotný stav Eriky Salanciovej v tejto chvíli nie je dobrý, čaká ju individuálny program a terapie."

Slovenky sa počas víkendu v generálke na Zlatú EL stretnú napokon v Nyíregyháze s domácimi Maďarkami. "Pôjdeme tam so 14 hráčkami, pri neúčasti Jarky je kapitánkou Barbora Koseková," skonštatoval Fenoglio, ktorý je spokojný s úvodným týždňom prípravy: "Všetko ide podľa plánu. S Marekom Rojkom sme počas uplynulých dvoch mesiacov tvrdo pracovali na tom, aby bolo všetko pripravené."

Slovenky počas prípravy v Púchove. FOTO: Slavie Huba

Kouč Sloveniek si pochvaľuje aj ďalšie skutočnosti: "Teší ma, že máme mimoriadne kvalitný realizačný tím - pribudli doň skúsený tréner Michal Mašek, ktorý vyhral poľskú ligu, fyzioterapeut na vysokej úrovni Patryk Bieda, ktorý spolupracuje so Stefanom Micolim a ďalší tréner Tomáš Samsely ako štatistik. Som spokojný; myslím si, že spoločne odvádzame dobrú prácu. Všetko je o niečo jednoduchšie než minulý rok, lepšie poznám ľudí okolo aj hráčky. Tento rok je rozdiel tiež v tom, že dievčatá prišli v dobrom stave; vo svojich kluboch hrali dlhšie, čo je pozitívne. Je cítiť, že dievčatá chcú zabojovať o nomináciu na augustové domáce majstrovstvá Európy."

V A-skupine Zlatej EL sa slovenské volejbalistky predstavia v domácom prostredí v prvej polovici júna: v sobotu 1. 6. v Nitre proti Švédkam, v stredu 12. 6. v Humennom proti Češkám a v sobotu 15. 6. v Poprade proti Ukrajinkám. Tieto súboje budú súčasťou reprezentačných dvojzápasov (spolu s mužmi /vstupenky v sieti Ticketportal/). Všetkých šesť duelov prinesie RTVS v priamych prenosoch na Dvojke. Na turnaj Final Four do Chorvátska (21. - 22. 6.) postúpia víťazky troch základných skupín.

V druhej časti sezóny čaká Slovenky vrchol roka - domáce zápasy na majstrovstvách Európy, ktoré sa v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu uskutočnia od 23. augusta do 1. septembra (vstupenky v sieti Ticketportal). Slovenské reprezentantky sa v D-skupine stretnú s Ruskom, Nemeckom, Bieloruskom, Španielskom a Švajčiarskom, do osemfinále postúpia štyria najlepší.

Aktuálny káder slovenskej ženskej reprezentácie pred prípravnými stretnutiami v Maďarsku a Zlatou európskou ligou:

Nahrávačky: Barbora Koseková (Pezinok), Lenka Ovečková (Strabag Bratislava), Ella Erteltová (Pezinok)

Smečiarky: Nikola Radosová (Drážďany/GER), Romana Hudecová (Strabag Bratislava), Karin Palgutová (Quimper/FRA), Miroslava Kijaková (Anorthosis Famagusta/CYP), Mária Kostelanská (Vasas Budapešť/HUN)

Blokárky: Nina Herelová (Bielsko-Biala/POL), Veronika Hrončeková (Strabag Bratislava), Sandra Szabóová (Postupim/GER), Katarína Körmendyová (Slávia EU Bratislava)

Univerzálky: Nikola Pištěláková (Liberec/CZE), Karin Šunderlíková (Martignacco/ITA)

Liberá: Michaela Španková (Strabag Bratislava), Skarleta Jančová (Strabag Bratislava)

Realizačný tím:
Team manager: Slavomír Huba
Tréner: Marco Fenoglio
Asistent trénera a kondičný tréner: Stefano Micoli
Asistent trénera: Michal Mašek
Štatistik: Tomáš Samsely
Fyzioterapeut: Patryk Bieda

Program žien SR v prvej časti sezóny 2019:

sobota 18. 5.: prípravný zápas Maďarsko - Slovensko (Nyíregyháza, 18.00)
nedeľa 19. 5.: prípravný zápas Maďarsko - Slovensko (Nyíregyháza, 15.00)

A-skupina Zlatej EL:
sobota 25. 5.: Ukrajina - Slovensko (Záporožie, 16.00)
streda 29. 5.: Česko - Slovensko (Brno, 16.00)
sobota 1. 6.: Slovensko - Švédsko (Nitra, 15.00) - priamy prenos v RTVS (Dvojka)
sobota 8. 6.: Švédsko - Slovensko (Umeaa, 17.00)
streda 12. 6.: Slovensko - Česko (Humenné, 20.00) - priamy prenos v RTVS (Dvojka)
sobota 15. 6.: Slovensko - Ukrajina (Poprad, 15.30) - priamy prenos v RTVS (Dvojka)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #