Pezinok blízko k bronzu, Kežmarok obsadil 5. miesto, Trnava do prelínačky

13. 04. 2019 - SVF + kluby

Pezinčanky vybojovali v Novom Meste dôležitý triumf. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

Volejbalistky Pezinka zvládli aj druhý krok v sérii o 3. miesto v play-off parfems.sk extraligy žien a od zisku bronzu ich delí jeden triumf. Pezinčanky v sobotu zvíťazili 3:1 na palubovke Nového Mesta nad Váhom a nadviazali na stredajšiu domácu výhru 3:0. Najviac bodov (24) získala hosťujúca Simona Jelínková, sekundovali jej spoluhráčka Zuzana Písečná (21) a domáca Denisa Martáková (19). Zverenky Evy Kosekovej môžu sériu uzavrieť vo štvrtok 18. apríla na domácej pôde, hrá sa na tri víťazstvá.

Simona Jelínková sa blysla 24 bodmi. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

V sobotu sa skončili boje v dolnej časti "pavúka" play-off, série o 5. a o 7. miesto sa skončili v najkratšom možnom čase - po druhých zápasoch. Piatu priečku obsadil Kežmarok, ktorý domáce víťazstvo 3:1 potvrdil na palubovke UKF Nitra výhrou 3:0. Siedmu pozíciu si vybojoval Prešov, ktorý v Trnave zvíťazil 3:0, v prvom súboji doma uspel 3:1. Trnavu ako ôsmy tím konečného poradia čaká účinkovanie v prelínacej súťaži o účasť v extralige 2019/2020.

Parfems.sk extraliga žien - play-off - sobota:

O 3. MIESTO (na 3 víťazstvá) - druhý zápas:

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - VTC PEZINOK BILÍKOVA 1:3 (-13, 22, -17, -18) - stav série 0:2
Zápas trval 98 minút, rozhodovali: Malík a Čuntala, 150 divákov

Nové Mesto: Hradecká 5, Martáková 19, Balberčáková 0, Melicherová 14, Richweissová 6, Ráchelová 7, libero M. Vojtechová (Rešutíková 0, Blizmanová 2, Magyarová 0). Trénerka: L. Šujanová.
Pezinok: Tereza Hrušecká 10, B. Koseková 4, Jelínková 24, Frindtová 6, Písečná 21, Fartelová 8, libero Nikmonová (Šipošová 0, Sedláčková 2, Maštalírová 3, Beneková 0). Trénerka: E. Koseková.

MVP: Barbora Koseková (Pezinok)

Lucia Šujanová, trénerka Nového Mesta: "Odohrali sme lepšie stretnutie ako v Pezinku. Môžeme byť ešte nepríjemnejší, to si však vyžaduje koncentráciu počas celého stretnutia. Výsledok, víťazstvo si musíme uhrať svojimi schopnosťami. Chválim dievčatá za druhý set, v ktorom sme otočili vývoj zo 17:19 a koncovku razantne dohrali. V ostatnom priebehu bol Pezinok zaslúžene lepší. Niekedy aj šťastnejší, ale hlavne v medzihre rozvážnejší. Budeme sa snažiť sériu vrátiť ešte pred našich fanúšikov."

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "Urobili sme druhý dôležitý krok, vyhrali sme u súpera 3:1. Prvý set bol v našej réžii, výborne sme podávali a dobre útočili. V druhom sete súper zlepšil podanie, bol agresívnejší v útoku a v koncovke sme urobili vlastné chyby. V treťom a štvrtom sete sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene sme vyhrali. Dnes všetky dievčatá prispeli k víťazstvu a gratulujem im k výbornému výkonu."

Útočí Novomešťanka Melicherová. FOTO: VK Nové Mesto nad Váhom

O 5. MIESTO (na 2 víťazstvá) - druhý zápas:

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - KV MŠK OKTAN KEŽMAROK 0:3 (-19, -18, -17) - výsledok série 0:2, Kežmarok obsadil 5. miesto
Zápas trval 62 minút, rozhodovali: Vaško a Holčík, 30 divákov

UKF Nitra: Töröková 5, Poláčková 8, Peťková 4, Mišonovová 12, Konečná 12, Halušková 5, libero Žúdelová (Budáčová 0). Tréner: T. Sarna.
Kežmarok: Smák 1, Jakábová 17, Jakušová 10, Harčárová 4, P. Kubová 19, K. Zaťková 6, libero Jagodziňská. Asistentka trénera (viedla družstvo): M. Smák.

Monika Smák, nahrávačka a asistentka trénera Kežmarku (viedla družstvo): "Tešíme sa z poslednej výhry v sezóne. Zopakoval sa zápas z minulého roka s opačným výsledkom."

O 7. MIESTO (na 2 víťazstvá) - druhý zápas:

HIT UCM TRNAVA - VK PREŠOV 0:3 (-21, -20, -23) - výsledok série 0:2, Prešov obsadil 7. miesto, Trnavu čaká prelínacia súťaž o účasť v extralige
Zápas trval 86 minút, rozhodovali: Moravčík a Ľ. Kohút, 45 divákov

Trnava: Homolová 0, N. Kubová 5, Behúnová 13, R. Vojtechová 4, Doluda 10, Grófová 2, libero Gondeková (Rihová 0, Vasková 12). Tréner: R. Filípek.
Prešov: Bodnárová 13, Schniererová 1, Povrazníková 14, Kupčiová 7, Kotuličová 8, Markarašviliová 4, libero Nehilová (Vikartovská 1, Štieberová 1, Lukáčová 0). Tréner: R. Németh.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Prešov bol dnes o kúsok lepší z okrajov siete a na podaní, inak obojstranne bez hry stredom siete, nevynútené chyby v priebehu celého zápasu nás stáli lepší výsledok."

Roman Németh, tréner Prešova: "Ďakujem dievčatám za dnešné víťazstvo. Som rád, že sme spravili posledný krok, o ktorom sa vraví, že býva najťažší. Od začiatku sme si pomohli servisom, následne sme dobre bránili na sieti aj v poli a odvážne dohrávali. To rozhodlo."

Štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #