Päťsetové víťazstvá Svidníka a Košíc, Myjava otočila vo Zvolene

09. 11. 2019 - SVF + kluby

Košice zdolali Komárno po boji 3:2 a doma sú naďalej bez prehry. FOTO: Laco Kiovský

V sobotu boli na programe tri zápasy 8. kola Edymax extraligy vo volejbale mužov. Vo východniarskom derby vyhral Svidník v Prešove 3:2, Košice si v piatich setoch poradili s Komárnom a Myjava zvíťazila 3:1 vo Zvolene. V piatok vyhrala Prievidza nad Trenčínom 3:0, voľno mala Nitra.

Svidník viedol vo východniarskom derby na palubovke Prešova 2:0 na sety, keď prvý vyhral na 21 a druhý na 19. Potom sa však hosťom zranil skúsený blokár Tibor Matušovský a jeho strata bola citeľná. Prešovčania to využili, ďalšie sva sety vyhrali zhodne 25:20 a dostali duel do tajbrejku. Nástup do piateho setu im však vôbec nevyšiel a tak si napokon Svidník odniesol z Prešova dva body za víťazstvo 3:2. S bilanciou 6-2 a 17 bodmi je Svidník na štvrtom mieste, Prešov (3-5, 11) je siedmy. Prešov tradične ťahal kapitán a najskúsenejší hráč Martin Sopko st., ktorý zaznamenal 23 bodov (4 esá, 4 bloky), za hostí bodoval najviac poľský univerzál Lukasz Pietrzak (26 b., 1 eso, 3 bloky). Najužitočnejším hráčom zápasu (MVP) sa stal ukrajinský smečiar hostí Dmytro Fedorenko, ktorý si pripísal 18 bodov.Zvolen viedol v úvodnom sete nad favorizovanou Myjavou 15:10, ale potom prišiel na ihrisko hráč mesiaca Matúš Konc a hostia sa po príchode svojho prvého univerzála postupne dostávali do hry. Vyrovnali na 18:18, ale prvý set napokon prekvapujúco získal Zvolen. V ďalšom priebehu však už mal favorit navrch, vyhral 3:1 a pripísal si šiesty triumf v sezóne. S 18 bodmi a bilanciou 6-1 sú Myjavčania na treťom mieste, ale odohrali o jeden duel menej ako vedúca Prievidza (7-1, 21) a druhé Košice (7-1, 18). Najviac bodujúcim hráčom duelu aj MVP bol Konc (20 b.), na domácej strane si 16 bodov pripísal univerzál Ondrej Kamenský.

Siedme víťazstvo v sezóne zaznamenali Košice, keď na domácej palubovke zdolali v dramatickom zápase Komárno 3:2. Hostia viedli 1:0 na sety, ale domáci volejbalisti otočili na 2:1. Štvrtý set však ovládlo Komárno a tak musel rozhodnúť tajbrejk. Košice v ňom viedli 12:9, no hostia vyrovali na 12:12. Košice napokon zásluhou Martina Sopka ml., ktorý bol s 22 bodmi najproduktívnejším hráčom zápasu, premenili druhý mečbal a tajbrejk vyhrali 16:14. Zverenci Richarda Vlkolinského doma ešte nezaváhali, pred vlastnými fanúšikmi vyhrali všetkých päť duelov. Košiciam patrí v tabuľke druhé miesto, Komárno sa trápi a s bilanciou 3-5 a 12 bodmi je až šieste.

V útoku košický smečiar Martin Sopko ml., s 22 bodmi hráč duelu. FOTO: Laco Kiovský.
V útoku košický smečiar Martin Sopko ml., s 22 bodmi hráč duelu. FOTO: Laco Kiovský.

Edymax extraliga mužov - základná časť - 8. kolo - sobota:

VK MIRAD PU PREŠOV - TJ SLÁVIA SVIDNÍK 2:3 (-21, -19, 20, 20, -7)
Rozhodovali: Niklová a Mil. Smolko, 289 divákov.

Prešov: Ščerba 10, Faron 4, Oleárnik 1, M. Sopko st. 23, Mikovčík 9, Šniežek 18, libero T. Lampart (Jurko 1, Hudák 1). Tréner: E. Digaňa.
Svidník: J. Hriňák 5, Tatarenko 8, Matušovský 6, Pietrzak 26, Fedorenko 18, Marjov 8, libero S. Paňko (R. Vitko 0, Kandráč 4). Tréner: P. Tholt.

MVP: Dmytro Fedorenko (Svidník)

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Ja už neviem, s kým musíme nastúpiť. Každý má svojich démonov a problém je, že si nevieme prejsť cez svoje osobnosti. My hľadáme stále chyby tam, kde asi nie sú. Viete, prvá prehra by mala nakopnúť, druhá prehra nejak zmobilizovať. My už však máme za sebou toľko prehier, že sa chlapci dostávajú do kŕču. To je už vec, ktorú si každý osobne musí prebrať v hlave, ujasniť a pripraviť sa na ďalší zápas. Sezóna ešte negraduje, ale my musíme podniknúť kroky, aby sa to zlepšilo. Každý od seba."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Prvé dva sety sme zaslúžene vyhrali, aj keď nám v prvom škrípal servis. V druhom sete sa nám zranil Matušovský, tak sme to nemali kým nahradiť. Mám pocit, že v tej chvíli si chalani trochu prestali veriť, že sa to dá vyhrať aj bez neho. V tajbrejku sa zomkli a mám pocit, že sme dobre odservovali. Základ sme položili servisom. Ďakujem chalanom, že to nakoniec zvládli."

/hlasy Jana Palenčarová/

MVK ZVOLEN - TJ SPARTAK MYJAVA 1:3 (22, -19, -21, -18)
Rozhodovali: Holčík a Malík, 100 divákov.

Zvolen: Borski 7, Kenny 2, Smith 12, Michalec 8, Kamenský 16, Vrtielka 13, liberá Bambura a Hraňo (Kán 0, Kučera 1). Tréner: M. Vaško.
Myjava: Pokopec 15, Zeman 12, Valo 3, Watzka 14, Pollák 6, Viskup 0, libero Ochodnický (Konc 20, Šíma 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Matúš Konc (Myjava)

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Prvý set bol z našej strany v poriadku, no v druhom sete sme začali produkovať viac chýb a Myjavčania ich naopak obmedzili. Tretí set mal podobný priebeh ako prvý, no so zlým koncom, lebo sme v koncovke urobili dve chyby, nepresnosti a to nás stálo víťazstvo. Posledný set sme sa vrátili do starých koľají."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Blahoželám Zvolenu k veľmi dobrému výkonu, ktorým nás donútili, aby sme hrali v základnej zostave. Vraciame sa ku chybám, ktoré sme robili minulý rok a to nás dnes, bohužiaľ, stálo prvý set."

/hlasy Barbora Hermanová/

VK KDS ŠPORT KOŠICE - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:2 (-22, 23, 22, -17, 14)
Rozhodovali: Porvazník a Mokrý, 215 divákov.

Košice: Pizur 6, Kasperkevič 2, Smolej 6, Kríž 8, Lamanec 12, M. Sopko ml. 22, liberá Kurej a Marčok (Jakubov 18, Goč 0, Ondruš 0, Machovec 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Komárno: Rak 11, Kašper 6, Zaťko 2, Ogurčák 17, Tarabus 12, J. Petráš 21, libero Turis (Százvai 2, Forró 0, Jalovecký 1). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Martin Sopko ml. (Košice)

Dávid Šalata, asistent Košíc: "V prvom rade to je pre nás dôležité víťazstvo, ktoré sa ale nerodilo ľahko. Mrzí nás výkon v prvom sete, kde sme mali zviazané ruky prílišným chcením. Druhý a tretí bol z našej strany podstatne lepší. V štvrtom sme nezachytili začiatok setu a súperov náskok sme nedobehli. V piatom sme hrali koncentrovanejšie, viac sme bojovali a chceli. Ďakujeme všetkým divákom, ktorí si našli cestu do haly a prišli na volejbal."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Dnes to bol vyrovnaný zápas na jednej aj druhej strane. Bol to napínavý šport, či už z jednej alebo druhej strany. Vyhral šťastnejší, bola to bitka až do konca, gratulujem domácim. Mrzí nás, že už sme trikrát prehrali v tajbrejku, ale asi taký je život. Gratulujem, ale budeme sme snažiť, aby sme neprehrali ďalší tajbrejk."

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SRAUTO LAMAČMIKASA Contact - Fourteen
  • reklamní partneriERREAGERFLORHUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz MILLENNIUM
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  KAVOHOLIK
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #