Palgutová v rámci Francúzska do Nancy: Chcela som novú motiváciu

10. 06. 2019 - Juraj Karpiel, SVF

Karin vo francúzskej Ligue A čaká nová výzva. FOTO: Maiwenn Gourvés

K dvom sezónam vo Francúzsku pridá tretiu, no už v novom klube. Slovenská volejbalová reprezentantka Karin Palgutová po dvoch rokoch opúšťa Quimper, v novej sezóne tamojšej Ligue A bude bojovať vo farbách Vandoeuvre Nancy Volley-Ball.

"V Quimperi som bola dva roky a veľmi sa mi tam páčilo. Klub bol dobre organizovaný, k tomu menšie mesto pri oceáne a krásna príroda. Potrebovala som však novú volejbalovú motiváciu, nový náboj; chcem sa stále zlepšovať a ísť ďalej," povedala 26-ročná smečiarka a pokračovala: "Quimper padol do druhej ligy, ale už predtým som bola rozhodnutá ísť za novým dobrodružstvom. Nancy ma oslovilo už vlani, vtedy som sa ešte rozhodla zostať. Tento rok sme sa dohodli na podmienkach a nemala som dôvod to nepodpísať."

Nancy už pred novou sezónou zverejnilo desať podpísaných hráčok, Karin je zatiaľ jedinou Slovenkou. V uplynulej sezóne jej v Quimperi robili spoločnosť aj krajanka Romana Krišková a česká blokárka Pavla Garnier Duspivová. "Boli sme taká česko-slovenská mafia," smeje sa Karin a dodáva: "Je vždy príjemné mať pri sebe podobnú náturu, keď odídeš z vlastnej krajiny; bolo nám veselšie."

Karin v drese Quimperu so spoluhráčkou spod Tatier Romanou Kriškovou. FOTO: Maiwenn Gourvés

Z Bretónska do regiónu "Grand Est" znamená presun zo západu na východ krajiny. "Idem na opačný koniec Francúzska, z čoho som tiež nadšená. Túto časť som ešte nezažila; teším sa na novú kultúru a nových ľudí. Je to blízko aj k iným krajinám, trochu viac k svetu. Život snáď bude trochu pestrejší," poznamenala členka úspešnej generácie, ktorá na prelome desaťročí reprezentovala SR na mládežníckych šampionátoch v Holandsku, Thajsku, Srbsku a Peru.

Nancy v uplynulej sezóne rovnako ako Quimper zostalo pred bránami play-off, obsadilo 11. priečku so šesťbodovým mankom na vyraďovačku. "Začali veľmi dobre, boli v popredí, ale potom sa im zranila americká nahrávačka a odvtedy to išlo dole vodou. Verím, že tento rok to tréner dobre postaví, budeme všetky zdravé a odohráme to dobre od začiatku do konca," želá si Karin. Momentálne v Zlatej európskej lige vypomáha národnému tímu z pozície univerzálky, no v klube s ňou rátajú na jej obľúbený smečiarsky post.

Bratislavská rodáčka sa v Nancy stretne aj so švédskou smečiarkou Annou Haakovou, sestrou hviezdnej univerzálky Isabelle Haakovej. Anna v Zlatej EL bojuje vo švédskych farbách a v priebehu ostatných dní sa s Karin na palubovke stretli v Nitre aj v odvete v meste Umeaa. Šikovná smečiarka priznala, že pod Zoborom o tejto skutočnosti ešte netušila: "Až po súboji v Nitre mi môj nový tréner písal, že som hrala proti svojej budúcej spoluhráčke," vraví s úsmevom. "Po ich domácom zápase vo Švédsku sme sa pozdravili, ale na veľké reči nebolo dosť času. To sa však počas sezóny určite zmení," dodáva.

Karin v Zlatej európskej lige pomáha družstvu dobrými výkonmi. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

Karin si v priebehu skupinovej fázy Zlatej európskej ligy našla miesto v zostave a slovenskému tímu pomáha solídnym prísunom bodov, kvalitným servisom aj dobrou prácou v obrane. Slovenkám po troch výhrach v sérii patrí v A-skupine 2. miesto a tento týždeň v dvoch domácich zápasoch zabojujú o postup do Final Four. V stredu v Humennom o 20.00 h nastúpi tím Marca Fenoglia proti Češkám, pred dvoma týždňami v Brne Slovenky zvíťazili 3:2. "Určite musíme opäť podať veľmi dobrý kolektívny výkon, Češky sú silné súperky. Na Ukrajine cez víkend prehrali 0:3, ale chýbala im nahrávačka, ktorú už opäť majú k dispozícii a budú v plnej sile. Musíme hrať odvážne, bez chýb a kolektívne," burcuje 186 cm vysoká volejbalistka.

Prezident klubu: Karin má to, čo hľadáme

Karin k novému angažmánu rozhodne pomohol aj dojem, ktorý zanechala vo vzájomných ligových stretnutiach. "Je to volejbalistka so skúsenosťami z najvyššieho levelu a môže nášmu družstvu pri sieti priniesť to, čo hľadáme. Nesmieme zabudnúť na jej fantastické kvality na servise. Na palubovke Quimperu sme v koncovke jedného setu viedli, následne prišla na podanie Karin a set sme prehrali..." povedal pre web estrepublicain.fr prezident klubu z Nancy Serge Raineri. Karin v štatistike hráčok Ligue A s najvyšším počtom es (39) obsadila výborné 4. miesto.

K najväčším zbraniam Karin patrí kvalitné smečované podanie. FOTO: Florence Massard

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #