Obhajca Zenit Kazaň v skupinovej fáze LM aj proti Berlínu, v ženskej edícii tri slovenské blokárky

05. 12. 2017 - SITA

Utorkovými úvodnými zápasmi 1. kola odštartuje skupinová fáza volejbalovej Ligy majstrov 2017/2018. Volejbalisti ruského Zenitu Kazaň, obhajcu prvenstva a šampióna ostatných troch ročníkov, si v základnej D-skupine zmerajú sily s hráčmi nemeckého klubu Berlín Recycling Volleys, francúzskeho Spacer's Toulouse VB a poľského zástupcu Jastrzebski Wegiel.

Novembrový žreb v Moskve rozhodol aj o tom, že neúspešný finalista uplynulej sezóny, taliansky Sir Colussi Sicoma Perugia, nastúpi v "áčku" proti belgickému Knack Roeselare, tureckému Fenerbahce SK Istanbul a rivalovi z Apeninského polostrova Cucine Lube Civitanova. Zaujímavé súboje by mala ponúknuť C-skupina, v ktorej sa stretnú francúzsky Chaumont VB 52 Haute-Marne (Fr.), poľský PGE Skra Belchatów i dvaja zástupcovia z Ruska - Dinamo Moskva a Lokomotiv Novosibirsk. "Béčko" utvorili Halkbank Ankara (Tur.), PAOK Solún (Gréc.), VfB Friedrichshafen (Nem.) a Ford Store Levoranta Sastamala (Fín.), "éčko" ZAKSA Kedzierzyn-Kožle (Poľ.), Trentino Diatec (Tal.), Arkas Izmir (Tur.) a Noliko Maaseik (Belg.). Na súpiske Lokomotivu Novosibirsk je niekdajší slovenský reprezentant Lukáš Diviš starší, ktorý v roku 2014 prijal ruské občianstvo.

Skupinová fáza tohtosezónnej Ligy majsteriek sa začne o týždeň neskôr - v utorok 12. decembra. V skupinovej fáze ženskej edície sa predstaví 16 klubov. Obhajcom prvenstva je turecký VakifBank Istanbul, v D-skupine ho čakajú zápasy proti Dinamu Moskva, poľskému Grot Budowlani Lodž a mestskému rivalovi Galatasaray SK. "Céčko" ponúkne merania síl kvarteta Chemik Police (Poľ.), Dinamo Kazaň (Rus.), Vizura Ruma (Srb.), Maritza Plovdiv (Bul.). Francúzsky ASPTT Mulhouse so slovenskou reprezentačnou blokárkou Michaelou Abrhámovou je vedno so švajčiarskym Volerom Zürich, rumunským CSM Volei Alba Blaj a poľským Developres SkyRes Rzeszów súčasťou A-skupiny. V "béčku" sa predstaví Agel Prostějov, v ktorého kádri sú aj slovenské blokárky Nina Herelová a Gabriela Tomášeková. Zostávajúcimi účastníkmi B-skupiny sú Fenerbahce SK Istanbul a dvaja talianski zástupcovia: Igor Gorgonzola Novara a Imoco Volley Conegliano.

V rámci vyraďovacej časti Ligy majsteriek odohrajú iba play-off 6 (na odvetu), muži absolvujú aj dvojzápasy play-off 12. Liga majstrov a aj Liga majsteriek tradične vyvrcholia turnajmi Final Four, tentoraz sú na programe v máji.

Zloženie základných skupín volejbalovej Ligy majstrov 2017/2018:
A-skupina: Cucine Lube Civitanova (Tal.), Knack Roeselare (Belg.), Sir Colussi Sicoma Perugia (Tal.), Fenerbahce SK Istanbul (Tur.)
B-skupina: Halkbank Ankara (Tur.), PAOK Solún (Gréc.), VfB Friedrichshafen (Nem.), Ford Store Levoranta Sastamala (Fín.)
C-skupina: Chaumont VB 52 Haute-Marne (Fr.), Dinamo Moskva (Rus.), PGE Skra Belchatów (Poľ.), Lokomotiv Novosibirsk (Rus.)
D-skupina: Zenit Kazaň (Rus.), Berlín Recycling Volleys (Nem.), Spacer's Toulouse VB (Fr.), Jastrzebski Wegiel (Poľ.)
E-skupina: ZAKSA Kedzierzyn-Kožle (Poľ.), Trentino Diatec (Tal.), Arkas Izmir (Tur.), Noliko Maaseik (Belg.)

Zloženie základných skupín volejbalovej Ligy majsteriek 2017/2018:
A-skupina: Volero Zürich (Švaj.), ASPTT Mulhouse (Fr. / blokárka Michaela Abrhámová), CSM Volei Alba Blaj (Rum.), Developres SkyRes Rzeszów (Poľ.)
B-skupina: Fenerbahce SK Istanbul (Tur.), Igor Gorgonzola Novara (Tal.), Agel Prostějov (ČR / blokárky Nina Herelová a Gabriela Tomášeková), Imoco Volley Conegliano (Tal.)
C-skupina: Chemik Police (Poľ.), Dinamo Kazaň (Rus.), Vizura Ruma (Srb.), Maritza Plovdiv (Bul.)
D-skupina: Dinamo Moskva (Rus.), Galatasaray SK Istanbul (Tur.), Grot Budowlani Lodž (Poľ.), VakifBank Istanbul (Tur.)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #