O historickú medailu zabojujú UKF Nitra a EPERIA Prešov

14. 04. 2017 - SVF

Pre Veroniku Jakábovú bude duel o bronz špecifický, Minulý rok pôsobila v Nitre. FOTO: Ján Csillág

Okrem finálovej série sa v sobotu 15. apríla začína aj súboj o bronz. V sérii na tri víťazstvá sa stretnú Volley project UKF Nitra a VK EPERIA Prešov. Ani jeden z tímov ešte nemá v klubovej vitríny medailu a tak je jasné, že víťaz si pripíše najväčší úspech v klubovej histórii.

UKF Nitra bude o bronz bojovať piatykrát za sebou, ale ešte ani raz neuspela. Jednu medailu v tejto sezóne už tím Martina Rašnera získal, keď v Slovenskom pohári vybojoval striebro. Nitranky vo štvrťfinále vyradili VTC Pezinok (3:0, 3:1), v semifinále neprešli cez 1. BVK (0:3, 3:2, 0:3). "V súboji o tretie miesto budeme mať veľkú motiváciu. Medailu okrem Janky Tužinskej a mňa ešte nemá nikto z nášho tímu a nezískal ju ani klub. Pokúsime sa, aby sezóna bola zase lepšia ako tá minulá," povedal po stredajšom treťom zápase semifinále proti 1. BVK tréner Martin Rašner.

Prešov bol v semifinále prvýkrát a už len postupom medzi štyri najlepšie tímy dosiahol najväčší úspech. Vo štvrťfinále vyradil vicemajstra KV MŠK Oktan Kežmarok (0:3, 3:1, 3:0), v semifinále neprešiel cez obhajcu titulu VK Slávia EU Bratislava (0:3, 0:3). Po postupe do semifinále opustila tím skúsená nahrávačka Alica Sokolov-Székelyová a jej absencia je citeľná. "Nečaká nás nič jednoduché. UKF sa hlavne v prvej polovici sezóny prezentovala kvalitnými výsledkami a získali aj medailu zo Slovenského pohára. Tím sa opiera hlavne o kvalitné blokárky, s ktorými si budeme musieť poradiť. Mal som možnosť vidieť zápas v Nitre naživo a rozhodujúci zápas sme si celý tím pozreli spolu. Môj tím sa od zápasu k zápasu zlepšoval, ženy makali a dotiahli sme to až sem. Prvý zápas v semifinále nám nevyšiel. V odvete sme sa v domácom prostredí, kde sme veľmi silní,  predviedli v inom svetle a na tom chceme stavať. V druhom zápase sme sa opierali o kvalitnú obranu a príjem, z ktorého dokázala tažiť naša druhá nahrávačka, s ktorou ideme aj do tejto série. Po Alicinom odchode dostala priestor v semifinálovej sérii, v ktorej sa dobre chytila najmä v druhom zápase. Po kvalitných výkonoch, aké predvádzala Alica by sa určite nikomu nenahrávalo ľahko, ale podržali ju hráčky na ihrisku a to je bonus, z ktorého chceme ťažiť čo najviac. Máme výborne fungujúcu  partiu a to je našou výhodou. Mali sme týždeň na doliečenie viróz, ktoré sa nám v tíme nahromadili. Vieme, že sme na boj o bronz pripravení a to je asi najdôležitejšie. Favoritom série je jednoznačne UKF, my pôjdeme krok za krokom našou cestou. Chceme sa prezentovať kvalitnými výkonmi a samozrejme vyhrávať. Vidina medaily je pre nás všetkých vzhľadom na priebeh súťaže veľkým lákadlom a určite pre to urobíme všetko.  Nevyvíjame na seba žiaden tlak, my môžeme len získať," povedal tréner Prešova František Bočkay.

Volejbalový program na víkend:

SOBOTA 15. apríla

Extraliga mužov - play-off - finále - prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)
VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza (18.00) - live na Huste.tv a tvcom.cz

Extraliga mužov - play-off - o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)
VK KDS Šport Košice - VK Mirad PU Prešov (19.00) - stav série 0:1 - live na tvcom.cz

Extraliga žien - play-off - finále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)
Slávia EU Bratislava - 1. Bratislavský volejbalový klub Bratislava (ŠH Mladosť, 17.00) - live na tvcom.cz

Extraliga žien - play-off - o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)
Volley project UKF Nitra - VK Eperia Prešov (15.00) - live na tvcom.cz

Extraliga žien - play-off - o 5. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvety)
COP Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok (17.00) - live na tvcom.cz

Extraliga žien - play-off - o 7. miesto - prvý zápas (hrá sa na odvety)
Hit UCM Trnava - VTC Pezinok (14.00) - live na tvcom.cz

NEDEĽA 16. apríla

Extraliga mužov - play-off - finále - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá)
VKP Bystrina SPU Nitra - VK Prievidza (18.00) - live na Huste.tv a tvcom.cz

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYZLATY BAZANT
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELBRUSNIANKA
  • reklamní partneriKV REZACPONT ATAKRona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRY
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #