Nitrianky vybojovali v Trnave ôsme víťazstvo v sezóne

18. 11. 2020 - SVF + kluby

Nitrianky na palubovke Trnavy nezaváhali. FOTO (ilus.): Hit UCM Trnava

Desiate kolo základnej časti ženskej volejbalovej extraligy dohrali v stredu večer v Trnave, kde si Volley project UKF Nitra poradil s domácim tímom Hit UCM hladko v troch setoch. Nitrianky, druhé v tabuľke, sa tešili z ôsmeho víťazstva v sezóne (bilancia 8-1), Trnavčanky s tromi výhrami a šiestimi prehrami zostávajú na 6. priečke.

V sobotňajšom 11. kole tím UKF privíta doma Nové Mesto nad Váhom. Trnavčanky sa predstavia v nitrianskej hale Olympia na palubovke mládežníckeho Projektu RD, s ktorým si zmerajú sily aj budúcu stredu 25. novembra doma v dohrávke 4. kola.

HIT UCM TRNAVA - VOLLEY PROJECT UKF NITRA 0:3 (-16, -18, -21)
Rozhodovali: Moravčík a Viktoríni-Lisá, bez divákov

Trnava: Vasková 7, Povrazníková 12, Límová 4, Grófová 3, Konárová 7, Sukovská 2, libero Sedlářová (Sivičeková 0, Tomčíková 0, S. Ondrejková 0, R. Vojtechová 2). Tréner: R. Filípek.
UKF Nitra: Bodnárová 4, Peťková 5, Ramajová 1, E. Bočkay 3, Caroline 5, Krajčírová 15, liberá Španková a Karasová (Poláčková 3, Bezáková 1, Kupčiová 1, Vanessa 7). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Nina Vasková (Trnava) - Viktória Krajčírová (UKF Nitra)

Hráčky Nitry v úvode októbra v 3. kole doma zdolali Trnavu v troch jednoznačných setoch a na pôde súpera na tento výsledok nadviazali. Tréner Bočkay dal príležitosť prakticky všetkým hráčkam, v základnej zostave chýbali brazílska blokárka Vanessa či univerzálka Kupčiová, od druhého setu nahradili Eriku Bočkay a Bodnárovú na smeči Poláčková a Bezáková.

V prvom sete Nitrianky odskočili v prostrednej pasáži osembodovou šnúrou (11:8, 19:8). V druhej časti Trnavčanky viedli aj o tri body (15:12), ale hostky rýchlo vyrovnali (18:18) a následne siedmimi bodmi po sebe set ukončili. V treťom sete si Nitra pomohla päťbodovou sériou (12:10, 17:10) a zápas bez ťažkostí dotiahla do úspešného konca. Líderkou štatistík bola s 15 bodmi a 4 esami nitrianska univerzálka Krajčírová.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Dostali sme viac šancí na lepší výsledok, ale nedokázali sme nakoniec zdolať ani hráčky, ktoré nefigurovali v príprave a ani ich nepoznám. Trápime sa už dlhšiu dobu. Kľúčové zápasy základnej časti nás ešte len čakajú a my sa na ne musíme pripraviť čo najlepšie."

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Tento zápas ma osobne začal baviť až po prvom sete, keď sa mohli ukázať naše mladé pušky. Bolo to ťažké na koncentráciu, ale zvládli sme to."