Nitra, Prešov a Prievidza potvrdili postup do semifinále

18. 03. 2017 - SVF + kluby

V akcii nahrávač Nitry Juraj Zaťko. Majster postúpil do semi. FOTO: Branislav Ulbrich

Po sobote poznáme už troch semifinalistov extraligy mužov. Postup do bojova o medaily si vybojoval obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra, víťaz Slovenského pohára a úradujúci vicemajster VK MIRAD PU Prešov a tretí tím po nadstavbe VK Prievidza. Všetky tri tímy vyhrali v sérii 2:0 na zápasy, Nitra vyradila Trenčín, Prešov si v derby poradil so Svidníkom a Prievidza vyhrala nad Myjavou. Zdolané tímy budú hrať o 5.-8. miesto.

V semifinále, ktoré sa hrá na tri víťazné zápasy, sa stretne Prešov s Prievidzou a Nitra vyzve úspešnejšieho z dvojice Košice - Komárno.

Extraliga mužov, štvrťfinále play off - 2. zápasy:

COP Trenčín - VKP Bystrina SPU Nitra 0:3 (-17, -20, -18) - štatistika
/stav série: 0:2, postúpila Nitra/
Zápas trval: 73 minút, rozhodovali: A. Yurlov a M. Pivarček, 40 divákov.
Trenčín: Barták 3, Kozák 3, Kyjanica 8, Jurík 3, Firkaľ 12, Kováč 1, liberá Kurej a Kyšeľa (Ondruš 4, J. Petráš 9, Goč 1, Jendrejčák 0). Tréner: P. Kalný.
Nitra: Zaťko 2, Kubš 11, Ludha 10, Horník 10, Grut 5, Kašper 9, libero Turis (Mečiar 1, Malina 3, Hollý 0). Tréner: M. Kardoš.

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Gratulujem Nitre k zaslúženému postupu. Dnes sme si v každom sete vybrali slabú pasáž, kde sme urobili viacero zbytočných chýb v krátkom slede a súperovi sme tak uľahčili cestu za postupom."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Som rád, že sme k zápasu pristúpili zodpovedne a potvrdili rolu favorita a v troch setoch sme postúpili do semifinále."TJ Slávia Svidník - VK MIRAD PU Prešov 1:3 (-18, -17, 13, -16) - štatistika
/stav série: 0:2, postúpil Prešov/
Zápas trval: 89 minút, rozhodovali: P. Höger a I. Porvazník
Svidník: Skasko 13, J. Hriňák 4, Ščerba 6, Majcher 5, Gera 5, Ciupa 14, libero Paňko (Peleščák 1, Holinga 2, Petrík 0). Tréner: P. Tholt.
Prešov: Halaj 5, M. Sopko st. 12, Macko 12, Lux 12, Drobňák 12, Červeň 2, libero T. Lampart (Rajduga 0, Jurko 0). Tréner: J. Vlk.

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Prešov zaslúžene vyhral. Bol lepší predovšetkým na servise a prihrávke. My sme odohrali výborný tretí set a myslím si, že to je cesta, ktorou by sme sa mohli prezentovať. Niektorí naši chlapci sú hodení do vody a naozaj zbierajú kopec skúseností, určite im to dá veľa."

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: "Vedeli sme, že vo Svidníku sa nehrá ľahko. Prvé dva sety sme mali jednoznačne pod kontrolou. V treťom sete Svidník dominoval. Nedokázali sme sa presadiť v útoku. Nehrali sme koncentrovane možno aj naším uspokojením, že vedieme 2:0. No vo štvrtom sete sme sa skoncentrovali a zápas sme vyhrali."

TJ Spartak Myjava - VK Prievidza 1:3 (-29, 19, -15, -18) - štatistika
/stav série: 0:2, postúpila Prievidza/
Zápas trval: 105 minút. Rozhodovali: F. Tiršel a A. Sluk.
Myjava: Ihnát 10, Tarabus 14, Katona 13, Pokopec 13, Durec 14, Hauer 2, libero Ochodnický (Adamík 2, Konc 0, Vašek 0, Valo 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Prievidza: Szczerbaniuk 14, Strugar 2, A. Patúc 9, Grant 4, Sequeira 25, Javorčík 11, libero Mattson (Jančura 1, Šimko 4, Sorokinš 5). Tréner: R. Nemec.

Na palubovke Spartaku Myjava sa odohralo bojovné a kvalitné extraligové stretnutie. Prvý set bol veľmi vyrovnaný. Domáci prehrali v koncovke napriek niekoľkým setbalom. Druhý set od začiatku ovládli volejbalisti Myjavy. Tretí set bol do polovice vyrovnaný, ale od tohto okamihu sa začali presadzovať skúsenejší hostia a boli v tretom a štvrtom sete lepší. Víťazstvo a postup Prievidze je zaslúžený.

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: "Pre nás bola škoda koncovky prvého setu kde sme mali niekoľko setbalov. Chybami na servise a neúspešným útokom sme sa pripravili o víťazstvo v tomto sete. Druhý set bol v našej réžii, kde sme si od začiatku vypracovali päťbodové vedenie, ktoré sme si dobrým výkonom dokázali v priebehu setu udržať. V treťom sete sme zlyhali v hernej disciplíne a začala sa prejavovať väčšia skúsenosť súpera, ktorý dominoval aj s prispením našich množiacich sa chýb. Súperovi gratulujem k postupu."

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Zápasu na Myjave sme dávali veľkú dôležitosť. Prišli sme sem pre víťazstvo a postup do semifinále a to sa nám podarilo. Domáci hrali prvé dva sety bojovný a kvalitný volejbal. Od tretieho setu sme prebrali kontrolu nad zápasom a zaslúžene sme vyhrali. Tešíme sa na zápasy v semifinále play off."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #