Nitra po obrate na Považí vyrovnala v sérii o bronz, súboj o 6. miesto pre Trnavu

07. 04. 2021 - SVF + kluby

Nitrianky vrátili Novému Mestu požičané, uspeli na jeho palubovke. FOTO: Volley project UKF Nitra

Stav série o 3. miesto v extralige žien je po stredajšom druhom stretnutí nerozhodný 1:1 na zápasy. Hráčky Volley project UKF Nitra na palubovke VK Nové Mesto nad Váhom obratom z 0:2 na 3:2 odčinili víkendovú prehru 1:3 a v sobotu budú mať opäť výhodu domáceho prostredia; hrá sa na tri víťazstvá.

Posledný zápas v tomto ročníku odohrali v rámci skupiny o umiestnenie v Trnave domáci Hit UCM a VK Prešov, v priamom súboji o konečnú 6. priečku sa tešili Trnavčanky po výhre v tajbrejku.

Extraliga žien - streda:

SÉRIA O 3. MIESTO (na 3 výhry) - druhý zápas:

VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM (4.) - VOLLEY PROJECT UKF NITRA (2.) 2:3 (16, 25, -17, -16, -11) - stav série 1:1
Rozhodovali: Čuntala a Kováč, bez divákov

Nové Mesto: Háberová 7, Hradecká 4, Štepanovská 13, Kuželová 9, Poláčiková 17, Martáková 13, libero M. Vojtechová (Čierna 2, Richweissová 2, Rešutíková 0, Vassová 0, Blizmanová 0). Tréner: J. Šujan.
UKF Nitra: Kupčiová 7, Vanessa 9, Veliká 0, E. Bočkay 19, Caroline 22, N. Kubová 7, libero Španková (Krajčírová 0, Bodnárová 13, Peťková 0). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Denisa Martáková (Nové Mesto) - Caroline Godoi (UKF Nitra)

Priebeh: Na nitrianskej súpiske chýbala na Považí nahrávačka Ramajová, kapitánka Bodnárová zostala v úvode na lavičke, ale neskôr pomohla k obratu 13 bodmi. Novomešťanky začali zostra, v prvom sete viedli 12:3 a bez problémov sa ujali vedenia. Najvyrovnanejší bol druhý set, v ktorom rozhodla koncovka - najskôr mali setbal domáce (24:23), vzápätí aj hostky (24:25), ale Nové Mesto šnúrou troch bodov otočilo vývoj a viedlo 2:0. V ďalších dvoch setoch však Nitrianky zlepšili hru, kontrolovali priebeh a rozhodnúť musel tajbrejk. V ňom tím UKF už v úvode získal päťbodový náskok (7:2), domáce sa ešte dotiahli na rozdiel bodu (8:9), ale Nitrianky opäť ušli (13:9) a tešili sa z dôležitého víťazstva, ktorým vyrovnali stav série a preťali šnúru štyroch prehier po sebe.

Líderky: Nitra sa výrazne pomohla úspešnými blokmi, v tejto činnosti jasne dominovala (19:8) najmä vďaka príspevku najviac bodujúcej hráčky zápasu Caroline (22 b., 8 blokov). Brazílskej blokárke sekundovala s 19 bodmi Erika Bočkay, Novomešťanky potiahla 17 bodmi univerzálka Poláčiková.

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: "Dobre rozohraný zápas. Trpký koniec. Nalomené súperky sme postavili na nohy. Preto je tento šport krásny, že každý set sa začína od nuly. Mrzí ma, že sme sa začali viac zaoberať čistotou hry ako našou vlastnou hrou. Bude to pre nás ponaučením. Nitrianky dominovali útokom stredom a obranou na sieti. To dnes rozhodlo. Od druhého setu nám Nitrianky ihneď v úvodoch ušli o 4 - 5 bodov, tieto dobré vstupy si ustrážili až do konca. Bude to ťažké, no presvedčili sme sa, že to nie je nereálne. Bojujeme dôstojne a verím, že v súboji o bronz sme nepovedali posledné slovo."

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Uverili sme."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "Konečne sme dali na staré pezinské tradície, pred zápasom sme rituálne obetovali kohúta a zabralo to. Bojujeme proti sebe už deväť setov, už sme aj červené karty dostali a aj tak sa v sobotu začne od začiatku. Také je play-off."

SKUPINA 5.-7. - záverečné 6. kolo:

HIT UCM TRNAVA (5.) - VK PREŠOV (7.) 3:2 (-21, 22, 17, -19, 8)
Rozhodovali: Szász a Viktoríni-Lisá, bez divákov

Trnava: Límová 7, Grófová 5, Konárová 17, R. Vojtechová 9, Povrazníková 16, Behúnová 7, liberá Jakábová a Magulová (Sivičeková 2, S. Ondrejková 6, Stieranková 1, Tomčíková 3). Tréner: R. Filípek.
Prešov: Lukáčová 6, Gécziová 2, Paulínyová 15, Kotuličová 9, P. Kubová 19, Pisarčíková 9, liberá Nehilová a Šromovská (Čermáková 0, Grocká 0, Zubková 7, Novotná 1). Tréner: R. Németh.

Hráčky zápasu: Ivana Povrazníková (Trnava) - Karolína Zubková (Prešov)

Priebeh: V priamom súboji o 6. priečku potrebovali Prešovčanky trojbodovú výhru, domácim stačil na definitívu zisk dvoch setov. V prvom sete si Prešov už v úvode utvoril výrazný náskok a záver si ustrážil. V druhej časti Trnavčanky odskočili z 10:10 na 18:11, hostky ešte znížili na 21:23, ale obrat nedokonali a bolo vyrovnané. Prešovčanky už nesmeli v ďalšom priebehu zaváhať, úvod tretieho dejstva im však nevyšiel (5:13) a Trnavčanky bez problémov dokráčali k zisku potrebného druhého setu. Hostky bojovali ďalej, štvrtý set získali v koncovke (18:17, 25:19), tajbrejk však už jasne ovládol domáci tím.

Líderky: Domáce potiahli bodmi k výhre smečiarka Konárová (17) a univerzálka Povrazníková (16), za hostky najviac bodovali skúsená univerzálka Kubová (19) a smečiarka Paulínyová (15). Trnavčanky si pomohli aj 16 esami - päť dala Konárová, štyri Ondrejková.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Sami sme sa dostali do situácie, v ktorej sme boli pred zápasom. Odvážny Prešov a 12 individuálnych chýb nám na úvod zápasu, samozrejme, nepomohlo. Po prvom prehratom sete sme zlepšili úplne všetko a odkontrolovali dva potrebné sety. V závere štvrtého setu sme sa vďaka dobrým striedaniam opäť dostali do zápasu a v tajbrejku jasne dominovali."

Roman Németh, tréner Prešova: "Do zápasu sme vstúpili koncentrovane a odhodlane, dobre sme bránili a dohrávali. V druhom sete za stavu 10:10 sme urobili tri - štyri chyby za sebou, prestali sme si veriť na prihrávke, v útoku v zóne 4 sme volili zbrklé riešenia a dva sety sme súperovi odovzdali. Štvrtý sme si vybojovali a tajbrejk sme v takom našom typickom štýle odovzdali súperovi."