Návrat do Európy Pezinčankám nevyšiel, v Slovinsku neuhrali ani set

06. 11. 2019 - SVF

Pezinčanky sú pred domácou odvetou v neľahkej pozícii. FOTO: CEV

Volejbalistky Strabag VC Bilíkova Pezinok nezvládli stredajší prvý zápas 2. kola európskeho Challenge Cupu, na palubovke slovinského SIP Šempeter prehrali 0:3 (-18, -15, -27) a skomplikovali si boj o postup do šestnásťfinále. Pezinčanky najmä počas úvodných dvoch setov ťahali za kratší koniec. Na súperky našli účinný recept až v treťom dejstve, ale v koncovke nepremenili päť setbalov a pykali.

O nápravu sa pokúsia v odvete v domácom prostredí, ktorá je na programe v stredu 20. novembra o 18.00 h. Ak Pezinčanky doma zvíťazia 3:0 alebo 3:1 a následne aj v zlatom sete do 15 bodov, v decembrovom šestnásťfinále budú čeliť rakúskemu ASKÖ Linz/Steg.

Pezinčanky v Šempeteri nezačali dobre, v úvode prehrávali 0:6. Podarilo sa im skorigovať na 7:8, ale domáce sa im opäť vzdialili (7:11) a náskok postupne navýšili (12:18). Zverenky Evy Kosekovej sa ešte raz dotiahli na tri body (16:19), ale to bolo z ich strany všetko. Druhý set mal ešte jednoznačnejší priebeh - Slovinky na začiatku viedli 9:2, priebeh pohodlne kontrolovali (16:8) a zvíťazili o desať bodov.

Radosť hráčok Šempetera. FOTO: CEV

Najvyrovnanejšia bola tretia časť, v ktorej hostky viedli 15:12 aj 19:16, domáce vyrovnali (19:19), ale Pezinčanky sa dostali k trom setbalom (24:21). Nedokázali ich však premeniť (24:24), rovnako ako ďalšie dve príležitosti (26:26). Vzápätí sa k dvom možnostiam dostali Slovinky a s druhou si poradili (29:27). Hráčky Šempetera dominovali v počte es (9:3) a boli úspešnejšie v útoku (43 % - 34 %). Najviac bodov (16) získala ich smečiarka Anastazija Žnidarová, na strane Pezinka jediná legionárka, Ukrajinka Anastasia Trachová (12 b.).

Pezinský klub sa na európsku pohárovú mapu vrátil po takmer 13 rokoch, dosiaľ naposledy na tejto scéne účinkoval v januári 2007 - rovnako v pohárovej súťaži číslo tri. V aktuálnej edícii Challenge Cupu má SR ešte ďalších dvoch zástupcov - hráčky Slávie EU Bratislava aj volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra sú nasadení priamo do šestnásťfinále. "Slávistky" nastúpia proti Beylikdüzü Istanbul (4. 12. doma, 18. 12. vonku), Nitrania proti čiernohorskej Budučnosti Podgorica (12. 12. vonku, 18. 12. doma).

Challenge Cup žien - 2. kolo - prvý zápas - streda:

SIP ŠEMPETER (Slovin.) - STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK (SR) 3:0 (18, 15, 27) - štatistika
Rozhodovali: Van Zanten (Hol.) a Lazarovová-Pejevová (Bul.), 320 divákov

Šempeter: Črnilová 7, Mojca Božičová 4, Žnidarová 16, Praunseisová 7, Lakovšeková 14, Lekšeová 9, libero Mazejová (Rituperová 0). Tréner: B. Božič.
Pezinok: Sedláčková 0, Trachová 12, Ráchelová 5, Písečná 10, Herdová 10, Tereza Hrušecká 4, libero Jančová (Trebichavská 2, Smiešková 0, Marušinová 1, Maštalírová 1). Trénerka: E. Koseková.

Eva Koseková, trénerka Pezinka: "Prvé dva sety Šempeter veľmi dobre podával, my sme mali problém s prihrávkou a, samozrejme, následne to súviselo s útokom. Súperovi sme odovzdávali ľahké lopty a on následne agresívne útočil. Súper hral veľmi rýchlo a nerobil chyby, na rozdiel od nás. V treťom sete sme zlepšili podanie, obranu na sieti, ale v koncovke od stavu 24:21 pre nás sme darovali víťazstvo súperovi našimi chybami."