Na Lomnickom štíte premiéra zlatej trofeje pre kráľovné Európy

08. 07. 2019 - SVF

Slovenky si zapózovali so zlatou trofejou vo výške 2634 m. FOTO: Radovan Stoklasa

Slovenské volejbalové reprezentantky odštartovali prípravu na augustové domáce majstrovstvá Európy unikátnym spôsobom. V pondelok skoro ráno sa celý tím aj so zlatým pohárom pre nové európske šampiónky z Popradu vydal na cestu do Tatranskej Lomnice a lanovkami až na druhý najvyšší slovenský vrch - Lomnický štít. V nadmorskej výške 2634 m dievčatá s pohárom zapózovali a dokonca si aj zahrali.

Cesta na Lomnický štít sa začala už o pol ôsmej. Autobusom do Tatranskej Lomnice, následne dvoma lanovkami na Skalnaté Pleso a napokon poslednou až na najvyšší bod jedného z monumentov Vysokých Tatier. Teplota na Lomnickom štíte bola tesne nad nulou a krajšie zábery nedovolila hustá hmla. Ani zlé počasie však nepokazilo dobrý pocit z príjemnej akcie. "Takto zmrznuté prsty som už dlho nemala, ale zapinkať si na Lomnickom štíte bol výborný pocit. Je to tu naozaj nádherné, aj cestou hore sme toho videli veľa," povedala početnému zástupu médií kapitánka družstva Barbora Koseková, ktorá si "ťukla" s liberom Michaelou Špankovou.

Cestu na vrch absolvovalo trinásť hráčok, šesť členov realizačného tímu, tiež prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič a športový riaditeľ Marek Rojko. "Sme na druhom najvyššom vrchu na Slovensku a k vrcholu sa chceme priblížiť aj na európskom šampionáte. Trophy Tour - cestu trofeje po Slovensku - sme nazvali 'Od Tatier k Dunaju'. Dievčatá dnes štartujú prípravu pred majstrovstvami Európy. Chceli by sme postúpiť zo skupiny a veríme, že by sa nám mohlo podariť aj nejaké pozitívne prekvapenie. Naozaj máme reálne šance uspieť, dievčatá posledný rok ukazujú stúpajúcu výkonnosť. Na pohár sme dlhšie čakali, napokon sme sa dočkali a verím, že ho počas týchto dní bude môcť vidieť naživo veľa našich fanúšikov. Pohár sa mi veľmi páči, čakal som trošku menší, ale je veľmi pekný a symbolika vrátane nového loga európskej konfederácie to dotvára," povedal prezident SVF Martin Kraščenič.Trofej, ktorú vyrobili v Taliansku, dorazila na Slovensko v sobotu a pobudne tu až do 26. júla. Ručne vyrábaný pohár meria vrátane dreveného základu 74 cm a váži 9,6 kilogramu. Dizajn trofeje odráža moderný a svieži brand Európskej volejbalovej konfederácie (CEV), pohár je pozláteny v 24-karátovom zlatom galvanickom kúpeli. Nový majster Európy vo volejbale žien ho dvihne nad hlavu v nedeľu 8. septembra.

"Som rada, že sa niečo také zorganizovalo; je to niečo špeciálne a veľmi príjemný pocit. Trofej je zlatá, veľká a krásna. Byť pri nej určite je motivácia. Máme sny a ciele, pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme. Hory mám veľmi rada, takže sa tu cítim veľmi dobre; na Lomnickom štíte som druhýkrát, ale po dlhom čase," opísala svoje pocity smečiarka Nikola Radosová.Spokojnosťou žiaril aj tréner Marco Fenoglio. "Toto miesto je úžasné, hory milujem. V Tatrách som prvýkrát a je to nádherné. Keď som prvýkrát uvidel pohár, hneď som si pomyslel, že by som ho chcel získať; vieme však, že to je mimoriadne náročné. Môžem však garantovať, že vydáme zo seba všetko; chceme Slovensko priviesť čo najvyššie," povedal taliansky kormidelník Sloveniek.

Vo výške sa páčilo aj blokárke Veronike Hrončekovej: "V Tatrách som vždy absolvovala len túry, lanovkou som nikdy nešla. Iba som dúfala, že tam nebude príliš veľká zima (úsmev). Byť tak blízko pri trofeji bol určite špeciálny pocit, je to niečo výnimočné. Chuť pobiť sa o ňu máme veľkú, je to pekná motivácia."

Na jej slová nadviazala blokárka Jaroslava Pencová. "Mám z toho výborný pocit. Atmosféra majstrovstiev Európy je opäť o niečo živšia, že sa tu bude diať niečo výnimočné. Asi by bolo veľmi optimistické povedať, že by sa nám mohlo podariť ho získať, ale siahnuť si naň je výborný pocit. Počasie, žiaľ, nevyšlo ideálne, ale pocity nám to určite nepokazilo. Verím, že volejbal na Slovensku aj vďaka šampionátu pôjde hore; myslím si, že máme veľký potenciál. Na Lomnickom štíte som bola pred tromi rokmi," uzavrela päťnásobná Volejbalistka roka.V Poprade sa Slovenky budú pripravovať do 20. júla, následne sa presunú do Nitry, kde sa stretnú s Chorvátkami a Maďarkami. Potom sa predstavia v ďalších prípravných dueloch v Belgicku a v generálke opäť v Nitre proti Fínkam. Šampionát sa začne v piatok 23. augusta, prvými súperkami Sloveniek na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu budú Španielky, neskôr ich čakajú Švajčiarky, Bielorusky, Nemky a Rusky. Z každej zo štyroch šesťčlenných skupín postúpia do osemfinále prví štyria.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #