Na Donovaloch sme spoznali nových majstrov SR v snow volejbale

21. 02. 2020 - SVF

Najlepší z najlepších v kategórii mužov. FOTO: Radovan Stoklasa

Po dvoch ročníkoch na Štrbskom Plese sa 3. majstrovstvá Slovenska v snow volejbale uskutočnili v piatok na Donovaloch. V lyžiarskom stredisku sa hralo na troch kurtoch, boje o medaily vyvrcholili tesne pred zotmením. Hralo sa na dva víťazné sety do 15 bodov.

V 15-člennom mužskom pavúku napokon dominovali Ivan Povrazník, Lukáš Kyjanica a Tomáš Vojkovič. Vo finále zdolali kvarteto Jakub Naňo, Andrej Patúc, Tomáš Patúc, Marcel Kiss 2:0. "Turnaj bol nakoniec ľahší ako sme si mysleli, hrali sme len dva zápasy. Finále bolo o šťastí, lebo spoluhráč mal natiahnuté lýtko. Zápas o postup do semifinále v tajbrejku bol z tých najťažších. S počasím sme sa ťažko vyrovnávali, ale spravili sme najmenej chýb, zvládli sme to a som šťastný, že sme vyhrali," povedal Povrazník.

Bronz si odniesli Pavel Ehrenwald, Bruno Pavličko, Michal Kilian a Michal Trubač, ktorí v súboji o 3. miesto zdolali v tajbrejku (2:1) vlaňajších šampiónov Viktora Kociňáka, Miroslava Janta a Mareka Kuruca.

V ženskom turnaji štartovalo šesť tímov. Vo finále uspelo trio Lenka Vandáková, Alica Bertová, Andrea Bundzelová, v dueli o zlato zvíťazili po obrate 2:1 nad tímom v zložení Zuzana Reginová, Kristína Harmanová, Katarína Kapráľová, Romana Jurenková.

"Terén bol ťažký, šmýkalo sa. V prvom sete sme si museli na ihrisko na hlavnom kurte zvyknúť, ale potom sme už išli za víťazstvom. Som rada, že sme vyhrali," povedala Vandáková, ktorá spolu s Bertovou ešte vo dvojici triumfovala na premiérovom národnom šampionáte v roku 2018. Bronzové medaily zavesili na krk dvom z minuloročných majsteriek Silvii Poszmikovej a Eve Elekovej, pridali sa k nim Barbora Tokošová a Lesia Slezáková.

"Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí pomáhali s náročným stavaním kurtov až do skorého rána, všetkým pomocníkom, rozhodcom aj zapisovateľom, taktiež by som sa veľmi chcela poďakovať Martinovi Petrovi, ktorý má veľkú zásluhu na stavbe ihrísk a promotérovi, spoločnosti Media Fresh," povedala koordinátorka beachvolejbalu a snow volejbalu SVF Jana Jányová a doplnila: "Som rada, že tu bola výborná atmosféra. Počasie prialo, bolo tiež veľmi náročné, ale nakoniec to hráči perfektne zvládli a bojovali až do konca."

Podujatie na Donovaloch pokračuje v sobotu a nedeľu turnajom CEV Snow European Tour, na ktorom sa predstavia hráči a hráčky z viacerých európskych krajín vrátane domácich zástupcov. V nedeľu o 10.30 h sa fanúšikovia môžu tešiť na exhibíciu športových hviezd, v ktorej sa predstavia hokejisti Ján Lašák, Rastislav Pavlikovský a Ján Laco, biatlonistka Martina Halinárová, futbalista Dušan Tittel a volejbalistka Adriana Marčeková. "Nikdy som to nehral, ale teším sa na to. Mám síce problém s kolenom, budem v pohybe limitovaný, ale určite to bude veľká zábava," poznamenal majster sveta z roku 2002 Lašák.

Majstrovstvá Slovenska 2020 v snow volejbale na Donovaloch - piatok (kompletné výsledky TU):

MUŽI

FINÁLE: Jakub Naňo, Andrej Patúc, Tomáš Patúc, Marcel Kiss - Ivan Povrazník, Lukáš Kyjanica, Tomáš Vojkovič 0:2 (-8, -10)

O 3. MIESTO: Viktor Kociňák, Miroslav Janto, Marek Kuruc - Pavel Ehrenwald, Bruno Pavličko, Michal Kilian, Michal Trubač 1:2 (12, -19, -13)

ŽENY

FINÁLE: Lenka Vandáková, Alica Bertová, Andrea Bundzelová - Zuzana Reginová, Kristína Harmanová, Katarína Kapráľová, Romana Jurenková 2:1 (-13, 11, 7)

O 3. MIESTO: Silvia Poszmiková, Eva Eleková, Barbora Tokošová, Lesia Slezáková - Barbora Štepanovská, Michaela Štepanovská, Dominika Krajčiová / bez boja, B.Š., M.Š. a D.K. nenastúpili