Myjavčania naďalej valcujú, v Prešove zvíťazili po veľkom pohárovom obrate

24. 10. 2019 - SVF + Jana Palenčarová, VK MIRAD PU Prešov

Myjavčania aj na druhý pokus v tejto sezóne v Prešove triumfovali. FOTO: Andrej Schlank

Volejbalisti TJ Spartak Myjava v novej sezóne na slovenských palubovkách stále nenašli premožiteľa. K piatim triumfom v Edymax extralige pridali Myjavčania vo štvrtok dôležitý triumf 3:2 po obrate z 0:2 na palubovke VK MIRAD PU Prešov v prvom zápase štvrťfinále Slovenského pohára a pred novembrovou domácou odvetou (27. 11.) zvýšili svoje šance na prienik do najlepšej štvorky. Hráči Myjavy v Prešove nadviazali na triumf 3:1 zo vzájomného súboja v rámci úvodného extraligového kola.

Prešovčania, ktorí v minulej sezóne v pohári dokráčali do finále, mali v úvode stretnutia navrch - prvý set získali vďaka dobrej druhej polovici (25:20) a v druhej časti boli "hore" prakticky po celý čas (25:19). Zverenci Martina Pipu to však nezabalili, v treťom sete sa vyhrabali z nepriaznivého stavu 17:19, uspeli 25:23 a keď vo štvrtom dejstve nepykali za premárnený náskok (15:9, 18:18, 25:22), rozhodnúť musel tajbrejk.

Prešovčania doma začali dobre, ale stretnutie nedotiahli do úspešného konca. FOTO: Andrej Schlank

Myjavčania v úvode skrátenej časti viedli 5:2, Prešovčania vyrovnali (8:8), ale o chvíľu už prehrávali 10:13. Skúsený kapitán Martin Sopko starší ešte esom vyrovnal na 13:13, ale hostia sa dostali k mečbalu a premenili ho úspešným blokom Dominika Vala - 15:13.

Hviezdou stretnutia bol prešovský smečiar Sopko, atakoval 30-bodovú hranicu (29 b.) a nasúkal päť es. Na myjavskej strane najčastejšie bodovali univerzál Matúš Konc a smečiar Erik Watzka (po 15 b.).

Slovenský pohár mužov - štvrťfinále - prvý zápas - štvrtok:

VK MIRAD PU PREŠOV - TJ SPARTAK MYJAVA 2:3 (20, 19, -23, -22, -13)
Rozhodovali: Andrejčák a Niklová, 149 divákov

Prešov: Šniežek 15, Ščerba 15, Faron 6, Jurko 1, M. Sopko st. 29, Mikovčík 9, libero T. Lampart (Oleárnik 0). Tréner: E. Digaňa.
Myjava: Pollák 5, Valo 3, Watzka 15, Michal Zeman 12, Konc 15, Pokopec 9, libero Ochodnický (Šíma 0, Viskup 3, Ševcech 0, Pavličko 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Ľuboš Ochodnický (Myjava)

FOTO: Andrej Schlank

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Prvé dva sety nám to celkom klapalo. Potom sme vyprodukovali enormné množstvo chýb. To, čo nás ťahalo dva sety, bolo, že sme zatlačili servis, relatívne ľahké lopty sme si zdvihli a dohrávali. Od tretieho setu sme v kľúčových chvíľach vyprodukovali neskutočné chyby. Čaká nás v sobotu ďalší zápas. Musíme si to rozobrať, lenže my už potrebujeme robiť činy a nielen stále rozoberať. Každý si musí vstúpiť do svedomia a musíme začať poriadne hrať. Žiaľ, niekedy sa správame ako dievčatá, bojíme sa o výsledok. Nechápem prečo. Musíme to vedieť zobrať chlapsky na seba. V základe musia byť minimálne dvaja lídri, ktorí to na seba zoberú. Myjava ich má a odohrala to dnes profesorsky až do konca."

Tomáš Lampart, libero Prešova: "Dôvodom našej prehry bola opäť nedisciplinovanosť. V sériách sme kazili podania, v sériách sme robili chyby v útoku, v sériách sme dostávali esá. Keby sme sa toho vyvarovali a nemali tie hluché miesta, tak by sme to dnes zvládli. Žiaľ, v treťom sete sa to kopilo, vo štvrtom sme sa emočne spustili dole, a to sa už ťažko hrá."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Som rád, že nám dal Prešov facku v podobe dvoch setov. Absolútne sme ich prehrali vo všetkých herných činnostiach. Až potom sme sa trošku v treťom a štvrtom sete zobudili. Piaty set už bol na vážkach. Myslím si, že dnes to bolo Maťo Sopko vs. Myjava. Našťastie sme to my otočili, respektíve 'Šnapso' pokazil v tajbrejku, takže už som sa tešil, teda dúfal, že to dotiahneme do víťazného konca."

(hlasy: Jana Palenčarová)

Štatistiky a rozpis zápasov SP nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #