Myjava zdolala Trenčín aj doma s obsadila 5. miesto

14. 04. 2017 - SVF + TJ Spartak Myjava, Jaroslav Petrucha

Myjava obsadila piate miesto.

Volejbalisti TJ Spartak Myjava vyhrali v piatkovej odvete o konečné umiestnenie nad COP Trenčín 3:1 a obsadili v extralige 5. miesto. V prvom zápase totiž vyhrali zverenci Ľuboslava Šalatu v Trenčíne 3:0. Myjava obsadila piate miesto aj v minulej sezóne, Trenčín si šiestym miestom vyrovnal najlepšie umiestnenie zo sezóny 2013-14.

o 5. miesto (odveta)
TJ Spartak Myjava - COP Trenčín 3:1 (17, 14, -26, 19)
rozhodovali: Čuntala a Pivarček
/prvý zápas 3:0/

Na Myjave sa odohralo stretnutie o 5.-6. miesto v extraligovej sezóne. Vzhľadom na víťazstvo Myjavy v Trenčíne v pomere 3:0 stačilo dnes domácim vyhrať dva sety. To sa aj podarilo a pri vedení Myjavy dva nula bolo o poradí rozhodnuté. V treťom sete od začiatku Trenčín vyhrával a i cez vyrovnanú koncovku set vyhral. V štvrtom sete sa domáci hľadali, ale po príchode Konca na ihrisko sa obraz hry zmenil. Tento hráč kvalitne servoval a zlomil odpor Trenčína. Domáca Myjava vyhrala zápas 3:1 a tým obsadila konečné 5 miesto.

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: "V prvých dvoch setoch sme podali koncentrovaný výkon, kde sme dominovali na bloku. V druhom sete sme pohodlne viedli aj s prispením útočných chýb súpera. Zmena nášho nahrávača nás nepochopiteľne vyviedla z rytmu a nechali sme mladých Trenčanov rozohrať. Aj vo štvrtom sete hostia vyhrávali, ale striedajúci hráči Konc a Adámik sa pričinili o obrat skóre v náš prospech.

Ivan Hiadlovský, tréner Trenčína: "Gratulujem súperovi k víťazstvu a celkovému 5. miestu."

Konečné umiestnenie: 5. TJ Spartak Myjava, 6. COP Trenčín, 7. VK Spartak UJS Komárno, 8. TJ Slávia Svidník.