Myjava si v TV zápase poradila so Svidníkom, Komárno vyhralo na VKP

23. 10. 2021 - SVF + kluby

Myjavčania natiahli víťaznú sériu. FOTO: Martina Suváková.

Finalisti minulej extraligovej sezóny Rieker UJS Komárno a VO TJ Spartak Myjava pokračujú v úspešnom vstupe do nového ročníka. Majstrovské Komárno vyhralo na palubovke VKP Bratislava 3:1 a rovnako si vicemajster z Myjavy poradil so Svidníkom. Tento duel odvysielala naživo TV JOJ Šport. Oba tímy sú zatiaľ bez straty bodu, na konte majú po štyri víťazstvá. Ďalší zápas 5. kola Trenčín - Prešov (0:3) sa hral vo štvrtok.

Extraliga mužov - 5. kolo - SOBOTA:

TJ Spartak Myjava – TJ Slávia Svidník 3:1 (-22, 15, 20, 21)
Rozhodovali: Moravčík a Čuntala, 70 divákov.

Myjava:
M. Zeman 13, Valo 0, Pokopec 14, Mačuha 10, Konc 19, Watzka 0, liberá S. Paňko a Ochodnický (Šíma 4, Barták 1). Tréner: M. Pipa.
Svidník:
R. Vitko 0, Fedorenko 23, Macko 11, Gulák 9, M. Sopko ml. 12, Hornák 3, libero M. Vitko (Gula 0, Šellong 3, B. Skasko 0). Tréner: R. Paňko.

MVP: Michal Zeman (Myjava) - Dmytro Fedorenko (Svidník)

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Z jednej strany som veľmi rád, že sme zápas zvládli za 3 body po víťazstve 3:1, na druhej strane nie som spokojný s našim výkonom. Myslím si, že moji hráči vedia hrať oveľa lepšie ako dnes predviedli. V utorok nás čaká ďalší ťažký zápas doma proti Prešovu a verím, že podáme lepší výkon. Dnešné víťazstvo samozrejme teší, ale......"

Rastislav Paňko, tréner Svidníka: "V prvom rade chcem pogratulovať Myjave k víťazstvu. Z našej strany bol úvod stretnutia dobrý, vychádzali nám dohrávky lôpt a kvalitne sme servovali. Postupne sa súper zlepšil na prihrávke a to nás položilo na lopatky."

VKP Bratislava - Rieker UJS Komárno 1:3 (-21, 19, -21, -23)
Rozhodovali: Královič a Schimpl.

VKP: Zaťko 3, Yacoubou 17, Tarabus 9, Kostoláni 25, Malina 5, Prešinský 4, liberá Kurej a Jakubík (Jurík 0, Trubač 1, Billich 0, Pavličko 0). Tréner: M. Kalný.
Komárno: Kasperkevič 0, Ogurčák 7, Kašper 9, Mlynarčík 19, Kubš 7, Kohút 12, libero Turis (Százvai 0, Jalovecký 4, Rak 0, Sánta 0). Tréner: G. Chochoľak.

MVP: Ľuboš Kostoláni (VKP) - Matúš Jalovecký (Komárno)

Matúš Kalný, tréner VKP: "Ťažko sa mi to hodnotí. Prehrali sme tretí zápas za sebou, niečo asi musíme zmeniť. Začali sme tromi zbytočnými chybami a súper sa vďaka tomu dostal do trháku. Po dobrom druhom sete sme nedokázali energiu preniesť do ďalšieho. Štvrtý set bola ťahanica bod po bode, ale rozhodla jedna pasáž, kde sme stratili dva-tri body. Komárno vyhralo, neviem či zaslúžene, ale niečo musíme zmeniť."

Gabriel Chochoľak, tréner Komárna: "Pred zápasom som vedel, že to bude ťažký zápas, chalanov som na to aj pripravoval. VKP síce nehral v poslednej dobe dobre, ale majú svoju kvalitu a preto sme čakali ťažký zápas. V prvom sete sme boli vpredu, dali sme im nadýchnuť a potom hrali oveľa lepšie. Nejakým spôsobom sme to ustáli a dôležité momenty zápasu sme zvládli lepšie. Chalanom gratulujem, takisto aj domácim k dobrému výkonu a som rád, že sme vyhrali."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #