ME kadetov napokon bez účasti slovenského tímu. Neprídu ani Rusi, Fíni a Francúzi

02. 09. 2020 - SVF

Reprezentačný tím kadetov do 18 rokov. FOTO: SVF

Slovenská volejbalová reprezentácia kadetov (U18 - roč. nar. 2003 a ml.) sa napokon nepredstaví na majstrovstvách Európy tejto vekovej kategórie, ktoré v Taliansku odštartujú túto sobotu (5. - 13. septembra 2020).

Dôvodom je pozitívny test na ochorenie Covid-19 u jedného z členov plánovanej výpravy. Slovenská volejbalová federácia bezodkladne podnikla všetky potrebné kroky podľa platných nariadení a odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva SR.

"Družstvo a realizačný tím musia počas nasledujúcich dní zostať v karanténe. Všetci sú tiež v komunikácii so svojimi lekármi a regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva, keďže celý proces s nimi musí byť konzultovaný. Samozrejme, neúčasť na šampionáte nás predovšetkým kvôli členom tímu veľmi mrzí, zdravie a bezpečnosť sú však na prvom mieste," povedal športový riadteľ SVF Marek Rojko.

"Od začiatku sme urobili maximum pre všetky naše reprezentačné tímy v zabezpečení všetkých noriem nariadených štátom a ÚVZ, pričom vďaka pondelkovému testovaniu sme zachytili tento prípad. Máme za sebou viacero testovaní s negatívnymi výsledkami, a preto môžem len poďakovať všetkým, že to takto zvládajú. Žiaľ, život priniesol túto skutočnosť, nikomu to nemôžeme dávať za vinu. V tejto chvíli je potrebné podporiť všetkých, ktorých sa táto nepríjemnosť dotkla. Pevne verím, že po ukončení karantény sa všetci bez problémov vrátia k volejbalu do svojich klubov. Aj v tejto súvislosti chcem naše hnutie ubezpečiť, že na federácii sme neustále plne k dispozícii všetkým, ktorí to budú potrebovať," doplnil M. Rojko.

Kadeti sa mali na šampionáte predstaviť v I. skupine v meste Marsicovetere na juhu krajiny spoločne s domácimi Talianmi, Turkami, Belgičanmi, Bulharmi a Fínmi. Do II. skupiny v Lecce zaradil augustový žreb tímy Česka, Ruska, Francúzska, Nemecka, Bieloruska a Poľska.

Oficiálny web Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) vo štvrtok informoval, že na šampionát okrem Slovákov nepricestujú ani Rusi, Fíni a Francúzi.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #