Majster s víťazstvom číslo 9, Prievidza nezaváhala v Trenčíne

12. 11. 2017 - SVF

Nitra ešte v tejto sezóne nepozná pocit prehry. FOTO: TASR

V extralige mužov boli v nedeľu na programe dva zápasy. V dohrávke 8. kola vyhral obhajca titulu VKP Bystrina SPU Nitra na palubovke VKM Stará Ľubovňa 3:0, čo znamená, že prvú polovicu základnej časti zvládol bez prehry. Presne v opačnej situácii je Stará Ľubovňa, ktorá na prvé víťazstvo v sezóne stále čaká.

V predohrávanom zápase 11. kola potvrdila úlohu favorita aj VK Prievidza. Vicemajster zvíťazil na palubovke COP Trenčín v troch setoch a zaznamenal ôsmy triumf v sezóne.

Extraliga mužov - dohrávka 8. kola:
VKM Stará Ľubovňa - VKP Bystrina SPU Nitra 0:3 (-14, -15, -18) - štatistika
Rozhodovali: Čunočka, Daruľa, 130 divákov.
S. Ľubovňa: Folvarčík 5, Maroš Sopko 2, Peleščák 6, Pavlík 4, Vislocký 2, Kandráč 3, libero T. Senko (Imrich 3, Bittner 0). Tréner: J. Senko.
Nitra: Porubský 2, Wawrynczyk 14, Horník 8, Rehák 10, Malina 12, Mačuha 7, libero Hupka. Tréner: M. Kardoš.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Róbert Hupka (Nitra)

Ján Senko, tréner Starej Ľubovne: "Povinná jazda Nitry sa splnila do bodky. Boli lepší vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene vyhrala. Blahoželám Nitre k víťazstvu."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Zvládli sme úlohu favorita, som rád, že sme si vyskúšali určité varianty. Dúfam, že sme sa týmto dvojzápasom pripravili na stredajší duel v Prievidzi, ktorý je veľmi dôležitý. Vyzdvihol by som dnes hru Róberta Hupku."

Predohrávka 11. kola:
COP Trenčín - VK Prievidza 0:3 (-17, -13, -19) - štatistika
Rozhodovali: Tiršel, Čuntala, 80 divákov.
Trenčín: Goč 3, Ondruš 5, Jendrejčák 3, Vančo 4, Kozák 3, Kyjanica 10, libero Kurej (Pollák 2, Krišák 0, Bjelko 1, Marinič 0, Š. Rzyman 0). Tréner: P. Kalný.
Prievidza: Ludha 6, Toobal 0, Laane 14, Roosewelt 8, Da Silva Marcilio 6, Javorčík 1, libero Ľ. Nemec (Jančura 1, Kubš 7, Šimko 2, Kudra 5). Tréner: R. Nemec.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Tijmen Laane (Prievidza)

Ivan Hiadlovský, asistent trénera Trenčína: "Nie vždy je možné niekoľkými slovami vystihnúť reálnu podstatu veľmi zlého výkonu tímu. K dnešnému zápasu teda len dve slová - moje sklamanie."

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Trochu som si vyskúšal iné kombinácie s hráčmi, zahrali si všetci. Myslím si, že tento zápas splnil to, aby sme sa dobre pripravili na tento týždeň čo nás čaká - v stredu ťažký zápas s Nitrou a na konci týždňa Myjava. Dobrý štart a treba v tom pokračovať."

Tabuľku, štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #