Majster odčinil prehru, Myjava opäť vyhrala, Svidník zdolal Komárno, prvý úspech Prešova

09. 10. 2019 - SVF + kluby

V útoku blokár Prievidze Marek Ludha. Kohúti zdolali Nitru 3:0. FOTO: Zlatko Petráš

V Edymax extralige volejbalistov bolo v stredu na programe kompletné 3. kolo. Najväčšia dráma sa zrodila vo Svidníku, kde domáci volejbalisti zdolali ambiciózne Komárno 3:2. Obhajca titulu z Prievidze odčinil prehru z Myjavy a zdolal doma Nitru v troch setoch. Tretie víťazstvo zaznamenala Myjava, ktorá nestratila set v Trenčíne a zažíva najlepší vstup do sezóny za posledných päť rokov. Rolu favorita potvrdili hráči Prešova, ktorí si poradili pred vlastnými fanúšikmi so Zvolenom 3:0. Voľno mali Košice.

Vo Svidníku viedli domáci volejbalisti 2:0 na sety, ale Komárno sa nevzdalo a vyrovnalo na 2:2. Zverenci Petra Tholta však mali lepší vstup do piateho dejstva, keď si v jeho prvej polovici vypracovali trojbodový náskok a udržali si ho až do konca. Svidník v prvom domácom zápase sezóny získal dva body a zaznamenal druhý úspech v aktuálnom ročníku. Hviezdou duelu bol ukrajinský smečiar Svidníka Dmytro Fedorenko, ktorý nazbieral 32 bodov (3 esá, 2 bloky) a ako prvý hráč v tejto sezóne prekročil hranicu 30 bodov. Dobre mu sekundoval poľský univerzál Lukasz Pietrzak, autor 24 bodov (5 es, 2 bloky). Na strane hostí nazbierali po 14 bodov Juraj Rak a Ján Tarabus.

Výborný vstup do sezóny potvrdili hráči Myjavy, ktorí nestratili v Trenčíne ani set, zaznamenali tretie víťazstvo za sebou. Spartak prežíva najlepší začiatok do sezóny za posledných päť rokov, v ročníku 2014-2015 vyhrali Kopaničiari prvé štyri zápasy. Myjava zaznamenala deväť es a deväť blokov, najviac bodov (13) získal smečiar Erik Watzka. Trenčania si pripísali sedem blokov, z toho Šimon Rzyman štyri a s 12 bodmi bol najproduktívnejším hráčom svojho družstva.

V útoku myjavský blokár Michal Zeman, v popredí na bloku hráč Trenčína Viliam Fejt. FOTO: TASR, Radovan Stoklasa.

Obhajca titulu z Prievidze sa rehabilitoval za nečakanú prehru v Myjave a zdolal na domácej pôde Nitru 3:0. "Kohúti" si pripísali tretie víťazstvo v sezóne a na konte majú rovnako ako Myjava 9 bodov. Spartak však odohral o jeden zápas menej. Prievidžania mali prvý set jasne v rukách, v druhom rozhodli v koncovke a v poslednom nedovolili hosťom duel zdramatizovať. Mužom zápasu bol domáci smečiar Martin Pavelka, ktorý zaťažil konto súpera 22 bodmi, z toho dvomi esami. Na strane Nitry, ktorú viedol Ľubomír Paška, si 17 bodov pripísal univerzál Ľuboš Kostoláni. Nitra má po troch kolách na konte len jedno víťazstvo.

Na príjme smečiar Prievidze Martin Pavelka, najlepší hráč duelu s Nitrou. FOTO: Zlatko Petráš.

Z prvého úspechu v sezóne sa tešili volejbalisti Prešova, ktorí na domácej palubovke zdolali Zvolen 3:0. V základnej zostave nastúpil prvýkrát osemnásťročný nahrávač Boris Velička. Lídrom Šarišanov bol kapitán Martin Sopko st., bývalý reprezentant Slovenska prispel k víťazstvu 20 bodmi a blysol sa šiestimi esami. S jedenástimi bodmi z podania je na čele štatistík celej súťaže. Najviac bodujúcom Zvolenčanom bol Jozef Kučera (12). Zvolenčania v prvých dvoch dueloch nezískali zatiaľ ani set.

Radosť Prešovčanov z prvého triumfu. FOTO: Andrej Schlank

Edymax extraliga mužov - základná časť - 3. kolo - streda:

ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN - TJ SPARTAK MYJAVA 0:3 (-20, -18, -23)
Rozhodovali: Tiršel a Čuntala, 30 divákov

Trenčín: Krišák 0, Š. Rzyman 12, Billich 4, V. Rzyman 5, Gergely 10, Fejt 2, liberá Nebus a Volčko (Vančo 11, Petruf 0, Urbán 0, Baslar 1, Capalaj 0, Murgaš 0). Tréner: P. Kalný.
Myjava: Konc 4, Pokopec 11, Pollák 9, Valo 5, Watzka 13, Michal Zeman 11, libero Ochodnický (Šíma 0, Viskup 6, Ševcech 0, Pavličko 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.

MVP: Dominik Valo (Myjava)

Peter Kalný, tréner Trenčína: "Prvé dva sety veľmi nevyrovnané výkony. My sme úvody setov mali slušné, katastrofálny stred setu a v závere sme sme už len korigovali výsledok. V treťom sete sme hrali dobre, ale chýba nám viac skúseností na to, aby sme priaznivý stav v koncovke dotiahli do úspešného konca."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Som rád za výsledok, ale čo sa týka nášho prístupu, tak sme asi, bohužiaľ, súpera podcenili. Súper išiel tvrdo po servise, čo im sčasti vychádzalo. Vrátim sa k tomu, že dnes sme po mentálnej stránke hrali veľmi slabo a jediné čo ma teší je výsledok."

Na snímke vpravo hore hráč Myjavy Patrik Pokopec, druhý zľava v pozadí jeho spoluhráč Michal Zeman, v popredí zľava hráči Trenčína  Viliam Fejt a Adrián Vančo v zápase 3. kola Edymax extraligy vo volejbale mužov ŠŠ volejbal Trenčín - TJ Spartak Myjava v Trenčíne 9. októbra 2019. FOTO TASR - Radovan Stoklasa

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:2 (22, 21, -21, -23, 10)
Rozhodovali: Tiňo a Sluk, 200 divákov

Svidník: J. Hriňák 2, Fedorenko 32, Šellong 5, Pietrzak 24, Tatarenko 6, Matušovský 6, libero S. Paňko (R. Vitko 0, Kandráč 0, Marjov 4). Tréner: P. Tholt.
Komárno: Ogurčák 10, Tarabus 14, J. Petráš 4, Rak 14, Kašper 11, Zaťko 5, libero Turis (Jalovecký 0, Százvai 13). Tréner: R. Pělucha.

MVP: Dmytro Fedorenko (Svidník)

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Prvé dva sety sa trápilo Komárno, potom sme sa trápili my, ale tajbrejk sme však zvládli, čo je veľmi dobré. Ukazuje to silu družstva, keďže sme po dvoch zlých setoch dokázali vstať a vyhrať to. Sme radi za víťazstvo a ideme na horúcu pôdu do Myjavy."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Ťažko sa mi to hodnotí. Domáci hrali odvážne, my sme urobili v kľúčových momentoch zásadné chyby na servise, na prihrávke ako aj v obrane v poli. Domáci boli asi odhodlanejší a vyhrali zaslúžene.“

VK OSMOS PRIEVIDZA - VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:0 (20, 22, 21)
Rozhodovali: Andrejčák a Niklová, 550 divákov

Prievidza: Ludha 7, Sládeček 2, Pavelka 22, Mačuha 5, Rehák 10, Javorčík 10, liberá Ľ. Nemec a Čavojský (Prešinský 3, M. Kudra 1, P. Kudra 0). Tréner: R. Nemec.
Nitra: P. Porubský 1, Malina 5, Jendrejčák 8, Kostoláni 17, Galandák 4, Kyjanica 6, libero Krajčo (Loži 0, Barbas 0, Marinič 1, Remenár 1). Družstvo viedol: Ľ. Paška.

MVP: Martin Pavelka (Prievidza)

Prievidza prvý set vyhrala bez problémov hlavne podaním, čo sa hosťom podarilo zmeniť lepšou prihrávkou v druhom sete. Až výbornou koncovkou set predsa len  vyhrali domáci. Tretí set bol v úvode vyrovnaný, ale v polovici setu hralo už len jedno družstvo. Tréner Nemec dal príležitosť na nahrávke aj najmladšiemu 16 ročnému Patrikovi Kudrovi a ten doviedol kohútov k výhre v sete a zápase.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Som rád, že sme zvládli tento zápas, pretože po prehre na Myjave nebola morálka v tíme na sto percent. Víťazstvo nám psychicky pomohlo a myslím, že sme si splnili povinnú jazdu - to znamená vyhrávať pred vlastnými fanúšikmi. Doma musíme byť silní, aby sa nás súperi báli."

Daniel Mikušovič, asistent Nitry: "Ako sme očakávali, domáci veľmi dobre podávali, čo nám robilo problém celý zápas, aj keď sme sa na to pripravovali. Odtiahli nás od siete a horšie sa nám útočilo. Neprihrávali sme dobre a tým pádom domáci lepšie bránili. V tom bol najväčší rozdiel. Miestami to bol vyrovnaný zápas, ale rozhodol servis - príjem."

VK MIRAD PU PREŠOV - MVK ZVOLEN 3:0 (18, 19, 15)
Rozhodovali: Porvazník a Höger, 158 divákov

Prešov: Mikovčík 2, Velička 3, M. Sopko st. 20, Faron 3, Šniežek 11, Hudák 2, liberá T. Lampart a L. Brilla (Ščerba 11, Šiket 2, Margicin 0). Tréner: E. Digaňa.
Zvolen: Vrtielka 5, Šimko 4, Kenny 0, Kučera 12, Michalec 4, Kamenský 2, libero Hraňo (Borski 8, Vaško 0, Smith 1, Orolín 0). Tréner: M. Vaško.

MVP: Boris Velička (Prešov)

Prešovskí volejbalisti na domácej palubovke potvrdili rolu favorita. Družstvo MVK Zvolen zdolali po troch setoch hladko 3:0 (18,19,15). V základnej zostave nastúpil 18-ročný nahrávač Boris Velička, ktorý sa stal aj hráčom zápasu. Najviac bodov (20) v stretnutí pridal kapitán Šarišanov Martin Sopko st. Na strane hostí bodoval smečiar Jozef Kučera (12).

FOTO: Andrej Schlank

Erik Digaňa, tréner Prešova: "Musím zablahoželať chlapcom. Konečne sme predviedli kolektívny výkon. Som rád, že sme po dvoch prehrách nezložili zbrane. Išli sme od cvičenia ku cvičeniu, od tréningu k tréningu, až teraz k zápasu. Uvidíme, ako to vyvrcholí. Som rád, že sme neupadli, nepanikárili, neklesali na duchu. Dnes sa musíme dobre vyspať, zajtra zatrénovať a pripraviť sa na ďalšiu previerku. V piatok nás čaká ťažký súper v Košiciach."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Dnes rozhodlo podanie s prihrávkou. My sme si v určitých pasážach nevedeli poriadne prihrať. Nevedeli sme si tým pádom odútočiť po zle prihratých loptách, takže toto bolo dnes rozhodujúce."

Boris Velička, nahrávač Prešova: "Veľmi sa teším. Pocity radosti vo mne ešte burcujú, keďže ide o prvý zápas, ktorý sme tento rok v extralige vyhrali. Hrali sme ako tím, hrali sme dobre. Je to kolektívna zásluha a kolektívna výhra. Chcem sa poďakovať trénerovi za prejavenú dôveru, verím, že ju dostanem aj nabudúce a nesklamem.“

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia športového materilálu Errea       Fourteen         Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneri