Ludha a Kubš v Prievidzi!

12. 08. 2017 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Marek Ludha a Matej Kubš smerujú do Prievidze. FOTO: Branislav Ulbrich

Koncom apríla pomohli nitrianskemu VKP Bystrina SPU k obhajobe extraligového zlata, v tej novej si však už oblečú dres zdolaného finalistu VK Prievidza. Aj s dvojicou slovenských reprezentantov v zostave Marekom Ludhom a Matejom Kubšom tak budú myšlienky mužstva trénerov Richarda Nemca a Gabriela Chochoľáka na majstrovský titul ešte odvážnejšie.

LÚČIL SA PO PIATICH ROKOCH

Zvolenský rodák Marek Ludha odohral pod Zoborom, kam prišiel z COP Trenčín, päť sezón. Pod vedením trénera Mareka Kardoša sa dvojmetrový hráč „prerobil“ zo smečiara na blokára a po dlhých rokoch nitrianskeho mužského volejbalu bez medaily si užil hneď dve majstrovské oslavy. V minulej extraligovej sezóne k tomu ovládol aj štatistiku blokárov po dlhodobej časti a stal sa aj víťazom ankety trénerov o najlepšieho hráča extraligy 2016-17. V Nitre sa mu skončila zmluva, uvažoval o zahraničí, ale nakoniec sa sťahuje do Prievidze.

"Priznám sa, že impulzom bol pre mňa avizovaný príchod nahrávača Branislava Skladaného. Braňo nakoniec musel predčasne ukončiť kariéru, pretože zdravie je prednejšie. S Prievidzou sme však už boli dohodnutí, ponúkli mi dobré podmienky. V novom prostredí nájdem i novú motiváciu,“ vysvetľuje Marek, ktorého výkony vlani katapultovali aj do reprezentácie.

Bol pri postupe Slovákov na majstrovstvá Európy, ktoré sa na prelome augusta a septembra uskutočnia v Poľsku, do užšej nominácie na samotný šampionát sa však nevmestil."Tréner Kravárik mal ťažké rozhodovanie, beriem to s pokorou. Na ME by som sa do základnej zostavy nedostal a aspoň sa môžem od pondelka pripravovať s novým s klubom. Naším cieľom bude určite majstrovský titul,“ dodal 23-ročný blokár, ktorého otec Miroslav si svojho času zahral v extralige v drese Detvy.

CHCE „DOBEHNÚŤ“ KAŠPERA

Repríza extraligového finále medzi Nitrou a Prievidzou v novej sezóne bude mať špeciálnu príchuť aj pre Mateja Kubša. Reprezentačný libero, ktorý sa v týchto dňoch v Liptovskom Jáne pripravuje na svoje po rokoch 2009 a 2015 už tretie ME, v našej extralige hráva na smečiarskom poste.

Prostredie v Prievidzi dôverne pozná, veď dres VK si jeden a pol sezóny obliekal už pred svojou dvojročnou anabázou v Nitre. Na Hornú Nitru prvý raz smeroval v decembri 2013 po tom, ako sa rozpadol Volley Team Bratislava. V sezóne 2014/15 sa v Prievidzi po boku venezuelskej trojice na čele s už žiaľ nebohým Kervinom Piňeruom či súčasnými spoluhráčmi z reprezentácie Radoslavom Prešinským a Tomášom Halandom tešil s pre klub historickej bronzovej medaily.

"V Nitre som dostal ponuku, ale naše predstavy o mojom ďalšom fungovaní sa nezhodli. Rozišli sme sa však korektne. Aj pre mňa bolo lákadlom, že si zahrám s Braňom Skladaným… Idem do známeho prostredia, do ambiciózneho klubu. Verím, že s Prievidzou budem bojovať o titul,“ pokračuje 29-ročný rodák z Banskej Bystrice. Kubš patrí v našej extralige k rekordérom v počte majstrovských titulov. Dva získal s VKP Bratislava, jeden s Volley Teamom Bratislava a dva s Nitrou. "Môj už bývalý spoluhráč z Nitry Peter Kašper ich však má šesť. Keďže ho chcem dobehnúť, tak som musel som prestúpiť,“ smeje sa.

Zatiaľ je známe, že z vlaňajšieho kádra v Prievidzi zostali nahrávač Martin Jančura, blokári Patrik Šimko a Poliak Robert Szczerbaniuk či smečiar Milan Javorčík. Celý káder pre novú sezónu predstaví úradujúci vicemajster budúci týždeň.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #