Liptovský Hrádok víťazom XXIV. ročníka o Pohár primátora mesta Hnúšťa

06. 10. 2017 - Štefan Majeský

Staršie žiačky ŠKM Liptovský Hrádok

V sobotu 30. septembra 2017 sa konal XXIV. ročník o Pohár primátora mesta vo volejbale starších žiačok za účasti dvanástich družstiev. Tento turnaj patrí k najstarším žiackym turnajom na Slovensku aj v tento rok sa vydaril, nielen organizačne, ale i po športovej stránke. Tréneri vyjadrili spokojnosť a večer sa lúčili s prianiami všetkého dobrého do novej súťažnej sezóny.

Turnaj otvoril poslanec NR SR a primátor mesta Mgr. Michal Bagačka, ktorý všetkým poprial príjemne prežitý deň v Hnúšti a nech vyhrá volejbal. Zvlášť privítal družstvo z Maďarska UTE Budapešť. Pre všetky zúčastnené družstvá to bola posledná skúška pred štartom do novej sezóny. Hnúšťanky sa prvýkrát predstavili aj s posilami V.Parobekovou, J.Tomengovou a Krist. Sojkovou, ktoré môžu pomôcť dievčatám, keď nebudú mať povinnosti v juniorskej súťaži. Iskra podala hodnotný a bojovný výkon, ktorý v silnej konkurencii zabezpečil peknú piatu priečku, keď o poradí  na 4.-6. mieste rozhodol podiel lôpt. V tejto skupine každé družstvo vyhralo jeden zápas a jeden prehralo.  Večerné finále rozhodlo o zaslúženom prvenstve hráčok z Liptovského Hrádku, ktoré si zachovali neporaziteľnosť počas celého turnaja.

Domáce družstvo si zaslúži pochvalu nielen za piate vybojované miesto, ale i za prevedený výkon. O týždeň ich čaká prvé meranie síl v Brusne, ktoré skončili na turnaji na treťom mieste. Držíme im palce.

Iskra: Z.Ridzoňová, L.Javorová, V.Parobeková, N.Piaterová, E.Boľfová, J.Tomengová, libero – K.Sojková a  K.Svinčiaková (T.Vrábľová , E.Belicová, E.Pastorková, V.Bubelíniová). Tréneri: Š.Majeský, S.Tomčík

Konečné poradie: 1. ŠKM Liptovský Hrádok, 2. ŠVK Tatran Banská Bystrica, 3. VK Kúpele Brusno, 4. MŠK Žiar nad Hronom A, 5. VK Iskra Hnúšťa, 6. TJ Lokomotíva Čadca A, 7. UTE Budapešť, 8. MŠK Žiar nad Hronom B, 9. TJŠK VK Krupina, 10. TJ Lokomotíva Čadca B, 11. TJ Slávia TU Zvolen, 12. VK Slovan Rimavská Sobota.

Kompletné výsledky nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #