Letná univerziáda 2020 na Žilinskej univerzite aj s volejbalom a plážovým volejbalom

24. 02. 2020 - lusr2020.uniza.sk

Žilinská univerzita v Žiline bude v dňoch 25. – 28. mája 2020 organizátorom Letnej univerziády Slovenskej republiky. Ide o najvýznamnejšie športové podujatie vysokoškolákov, kde si môžu zmerať svoje sily. Milovníci športu, športovci a fanúšikovia sa tak majú na čo tešiť. Na turnaji bude zastúpený aj volejbal a plážový volejbal.

„Je nám potešením, že budeme organizovať takú významnú športovú udalosť, akou je letná univerziáda. Niektoré aktivity pre zabezpečenie plynulého chodu tejto akcie sme už rozbehli, viaceré momentálne rozbiehame. Na našej univerzite máme športovcov, ktorí sa zúčastňujú celoslovenských súťaží, viacerí z nich sa umiestňujú na popredných miestach a tešia sa na súťaženie počas letnej univerziády,“ povedal doc. Ing. Vladimír Konečný, PhD., prvý prorektor Žilinskej univerzity v Žiline (UNIZA) pre web lusr2020.uniza.sk.

Na Letnej univerziáde SR sa bude súťažiť v 15 športových disciplínach a chýbať nebude ani volejbal a plážový volejbal. Očakáva sa účasť viac ako 700 športovcov a členov realizačných tímov, vrátane reprezentantov SR v jednotlivých športoch a veľa športových fanúšikov. Jednotlivé disciplíny sa uskutočnia prevažne v objektoch UNIZA, ako napríklad na multifunkčnom ihrisku Veľký Diel, telocvični T-1 či Športovom centre Stará menza UNIZA.

Štartovať môžu študenti (denní aj externí) všetkých troch foriem štúdia (bakalárske, magisterské, doktorandské), absolventi vysokoškolského štúdia – rok po ukončení vysokoškolského štúdia, vek do 28 rokov. Štartovať však môžu aj zahraniční študenti študujúci na vysokých školách v SR, ako aj študenti maturitného ročníka stredných škôl. Víťazné družstvo získa titul „Víťaz Letnej univerziády Slovenskej republiky“. Prvé tri miesta sú ocenené medailami a pohármi. Najúspešnejšia univerzita získa „Cenu prezidenta Slovenskej asociácie univerzitného športu“.

Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) je dobrovoľným občianskym združením, ktorého poslaním je podporovať a zabezpečovať rozvoj vysokoškolského športu na všetkých výkonnostných úrovniach. Masovým rozvojom telesnej výchovy a športu sa snaží rozvíjať športové hodnoty a napomáhať rozvoju športu v duchu vysokoškolského života.  SAUŠ bola uznaná rozhodnutím Medzinárodnej federácie univerzitného športu (FISU) v roku 1993 ako jediná organizácia v Slovenskej republike s právami a povinnosťami v oblasti univerzitného športu a reprezentácie SR na všetkých podujatiach FISU a jej členov. SAUŠ je takisto členom  Európskej federácie univerzitného športu (EUSA) a Slovenského olympijského výboru.

Viac info o podujatí nájdete na https://lusr2020.uniza.sk/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #