Krišková si zahrá v talianskej A1 za Casertu: Nebolo nad čím váhať

30. 06. 2020 - SVF

Romana Krišková prestupuje z Francúzska do Talianska. FOTO: FB, Les Mariannes

Slovenská volejbalistka Romana Krišková bude v novej sezóne pôsobiť v prestížnej talianskej Serie A1. Dvadsaťsedemročná univerzálka či smečiarka sa dohodla na spolupráci s klubom Volalto Caserta. Krišková bude prvou Slovenkou v súťaži od ročníka 2017/2018, keď si dres Legnana obliekala blokárka Jaroslava Pencová.

Mladšia z úspešného súrodeneckého volejbalového dua Kriškovcov sa sťahuje na Apeninský polostrov po dvoch sezónach vo francúzskej Ligue A, kde hrávala za Paríž Saint-Cloud a Quimper. "Po dvoch rokoch vo francúzskej Pro A som chcela zmenu. Prišla ponuka z talianskej A1 a nemala som nad čím váhať. Veľmi sa teším, že si zahrám v jednej z najkvalitnejších líg sveta a okúsim taliansku školu volejbalu," povedala Romana.

"Dva roky vo Francúzsku neboli ľahké. Trápili sme sa so zraneniami v oboch družstvách, a tak ma tréneri museli posunúť z 'účka' na smeč. Našťastie som sa chytila aj na smeči a teraz prišla ponuka do A1," doplnila Romana, s ktorou rátajú v novom klube práve na smečiarsky post.

Caserta bola v uplynulom ročníku najvážnejším kandidátom na vypadnutie do Serie A2, keď z 20 zápasov vybojovala len dve víťazstvá, ale koronavírus a následné rozhodnutia orgánov jej dali šancu hrať medzi elitou aj v ďalšej sezóne. Klub z mesta neďaleko Neapola už potvrdil príchod iných dvoch legionárok - družstvo posilnia brazílska nahrávačka Bruna Lemosová a srbská univerzálka Milica Kuburová, ktorá bola v tomto ročníku spoluhráčkou Nikoly Radosovej v Drážďanoch.

Krišková pred odchodom do Francúzska pôsobila v Liberci, univerzitných tímoch v USA aj bratislavskej Slávii. Patrila do úspešnej generácie mládežníckych reprezentantiek SR, v rokoch 2009 - 2011 si zahrala na európskych a svetových šampionátoch kadetiek aj junioriek. V seniorskom národnom tíme si doteraz pripísala 14 štartov.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #