Kravárik: Chalani pracujú s chuťou, v tréningoch idú na 100 percent

10. 08. 2017 - Filip Hudec, SVF

Slovenskí volejbalisti majú záverečnú prípravu na ME v Liptovskom Jáne. FOTO: SVF

O necelé tri týždne sa v piatich poľských mestách Varšava, Katovice, Krakov, Štetín a Gdansk začínajú jubilejné 30. majstrovstvá Európy vo volejbale mužov (24. 8. - 3. 9.). Šiestykrát za sebou a deviaty celkovo sa na záverečný turnaj prebojovali aj slovenskí reprezentanti.

Zverenci Andreja Kravárika sa predstavia v základnej B-skupine v Štetíne postupne proti Česku, Taliansku a Nemecku (všetky zápasy SR naživo na RTVS). Šampionát, na ktorý sa dostalo najlepších 16 tímov starého kontinentu, veľkolepo otvoria domáci Poliaci na Národnom futbalovom štadióne vo Varšave zápasom proti Srbsku. Vstupenky na otvárací duel sú už dlhšie beznádejne vypredané a "bielo-červených" bude hnať vpred viac ako 60-tisícová kulisa. Podobne sa začali u našich severných susedov aj majstrovstvá sveta v roku 2014, druhým rozhodcom zápasu, v ktorom hrali Poliaci rovnako so Srbskom, bol vtedy Slovák Juraj Mokrý. Ten teraz medzi nominovanými rozhodcami na ME v Poľsku nefiguruje, pozvánku dostal jeho krajan Dušan Hodoň. Mokrý bude rozhodovať na ME žien v Azerbajdžane a Gruzínsku a predtým aj na FIVB Grand Champions Cup žien v Japonsku.

Slováci sú momentálne v záverečnej príprave na ME. Po desaťdňovej zaberačke v Nitre už aktuálne 16-členný tím trénerskej dvojice Kravárik - Martin Pipa ladí hernú formu v Liptovskom Jáne. "Podmienky tu máme vynikajúce, za čo patrí federácii vďaka. V hale máme natiahnutý taraflex, čo korešponduje s povrchom, na ktorom budeme hrať aj na majstrovstvách Európy. Všetko sa to odráža na prístupe chalanov, ktorí trénujú s chuťou a do každého tréningu dávajú 100 percent," povedal Kravárik.Reprezentačný program v roku 2017 je poriadne nabitý. V priebehu troch mesiacov odohrali Slováci už 24 zápasov, za sebou majú dva kvalifikačné turnaje o postup na majstrovstvá sveta a tri turnaje Svetovej ligy. Náročný program si vyžiadal aj zranenia, ale väčšina opôr už je pred vrcholom sezóny fit. "Teší ma, že hráči sú po zraneniach v poriadku, na čom majú zásluhu lekári, fyzioterapeut aj kondičný tréner. Svoju prácu odviedli veľmi dobre," dodal Kravárik, ktorý sa aj napriek tomu musí vyrovnať s absenciami smečiarov Františka Ogurčáka (rameno) a Tomáša Kriška (osobné dôvody).

V prvom zápase na ME sa Slováci stretnú v piatok 25. augusta o 17:30 proti susednému Česku. V rámci európskeho šampionátu sa s "bratmi" stretneme prvýkát od roku 2003 (celkovo štvrtý). Pre Kravárika, ktorý v Česko-Slovensku vyrastal a viackrát si obliekol dres bývalej spoločnej krajiny, to bude špeciálny zápas. "Je to derby v pravom slova zmysle a vždy aj bude. Raz je miska naklonená na našu stranu, raz na českú. Česi majú svoju kvalitu, ale myslím, že zo skupiny je to najprijateľnejší súper. Na zápas sa tešíme, ja verím v naše kvality a víťazstvo, pretože našim cieľom je postup zo skupiny. Už pomaly začíname dávať informácie hráčom o tom, ako by mohla základná zostava Čechov vyzerať, na koho si treba dať pozor a podobne," dodal kormidelník Slovákov.V Nízkych Tatrách budú slovenskí volejbalisti "zarezávať" do budúceho utorka, potom sa presunú do Bratislavy, kde v stredu 16. augusta absolvujú tréning v HANT Aréne. Na druhý deň odlietia do Fínska, kde ich čaká dvojzápasová generálka na ME proti domácim Suomi. "Do Fínska už pôjdeme v štrnásťčlennej nominácii, ktorá pôjde na majstrovstvá Európy. Musíme ešte vyradiť dvoch hráčov, čo bude náročná úloha, pretože všetci chalani každým dňom dokazujú, že patria do reprezentácie a bojujú o svoj post," uzavrel Kravárik.

16-členná nominácia SR na ME v Poľsku:
Nahrávači: Juraj Zaťko (VKP Bystrina SPU Nitra), Filip Palgut (Jihostroj České Budějovice, ČR), Daniel Končal (ČEZ Karlovarsko, ČR)
Smečiari: Matej Paták (Aluron Virtu Warta Zawiercie, Poľ.), Štefan Chrtiansky (Hypo Tirol Alpenvolleys, Rak.), Marcel Lux (VK Mirad PU Prešov), Tomáš Halanda (Saaremaa Vorkpalliklubi, Est.)
Blokári: Emanuel Kohút (GKS Katovice, Poľ.), Peter Ondrovič (Jihostroj České Budějovice, ČR), Radoslav Prešinský (ČEZ Karlovarsko, ČR), Šimon Krajčovič (ČEZ Praha, ČR)
Univerzáli: Milan Bencz (Sieco Service Impavida Ortona, Tal.), Peter Mlynarčík (Hypo Tirol Alpenvolleys, Rak.), Michal Petráš (SK Posojilnica Aich/Dob, Rak.)
Liberá: Matej Kubš (VK Prievidza), Martin Turis (AERO Odolena Voda, ČR)
Realizačný tím:
Tréner: Andrej Kravárik
Asistenti: Martin Pipa a Roman Kašša
Kondičný tréner: Boris Žbirka
Manažér: Ján Uhlárik
Fyzioterapeut: Tomasz Rusin
Štatistik: Daniel Bruch

Program prípravy vo Fínsku (ČASY SU V SELČ):
18. 8. o 17:00
Fínsko - Slovensko
19. 8. o 13:00
Fínsko - Slovensko

Program zápasov SR na ME v Poľsku:
B-skupina Štetín:
piatok 25. augusta:
Česko - Slovensko (17:30)
Nemecko - Taliansko (20:30)

nedeľa 27. augusta:
Slovensko - Taliansko (17:30)
Česko - Nemecko (20:30)

pondelok 28. augusta:
Slovensko - Nemecko (17:30)
Taliansko - Česko (20:30)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #