Košice zdolali VKP 3:2. O postupe do semifinále rozhodne piaty zápas

20. 02. 2021 - SVF + kluby

Košice vyrovnali stav série na 2:2. FOTO: VK KDS-Šport Košice

Volejbalisti VK KDS-Šport Košice vyhrali v sobotňajšom štvrtom zápase štvrťfinále play-off nad VKP Bratislava 3:2 a vyrovnali stav série na 2:2. Rozhodujúci piaty duel o postup do semifinále sa uskutoční v stredu v Bratislave (18.00, live na Huste.tv). Víťaz série sa v semifinále stretne s TJ Spartak Myjava, zdolaného čakajú súboje o 5.-7. miesto.

Extraliga mužov - štvrťfinále play-off (na 3 výhry) - štvrtý zápas - sobota:

VK KDS ŠPORT KOŠICE - VKP BRATISLAVA 3:2 (17, -24, 19, -16, 11) - stav série 2:2
Rozhodovali: Höger a Smolko, bez divákov.

Košice: Goč 3, Smolej 12, Kríž 6, Lamanec 28, M. Sopko ml. 15, Pizur 6, libero Marčok (Ondruš 0, Tesarčík 1, Jendrejčák 1, Machovec 0). Tréner: R. Vlkolinský.
VKP: M. Hukel 8, Zaťko 1, Malina 13, Prešinský 6, Kostoláni 23, Gergely 20, libero Ľ. Nemec (Kraisl 0, Hollý 0, Vančo 1, Billich 1). Tréner: J. Nosek.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) - Marek Gergely (VKP)

Priebeh: Prvý set mali domáci v rukách a vyhrali ho hladko 25:17. Košice v koncovke druhého setu odvrátili dva setbaly hostí a z 22:24 vyrovnali. Ďalšie dva body však získali hostia a vyrovnali na 1:1. Tretí set mal podobný priebeh ako prvý, domáci volejbalisti mali navrch a dostali sa do vedenia 2:1 (25:19). "Policajti" však v štvrtom sete zapli na plné obrátky, nedali domácim šancu a vyrovnali na 2:2 (16:25). Prvá polovica tajbrejku bola vyrovnaná, strany sa točili za stavu 8:7. V druhej polovici piateho setu si však východniari vypracovali náskok, ktorý už nepustili a piaty set vyhrali 15:11.

Zaujímavosti: Košický univerzál Patrik Lamanec pokoril 3 tisíc bodovú hranicu. V extralige a v Slovenskom pohári nazbieral v 229 zápasoch 3004 bodov, dnes si ich pripísal 28. Tri zo štyroch duelov v tejto sérii sa skončili v piatich setoch. V štyroch sa rozhodlo len v treťom stretnutí v Bratislave, kde VKP vyhral 3:1. Do tímu Košíc sa po zranení vrátil nahrávač Jakub Hriňák, ale do hry nezasiahol. Na súpiske chýbal Miroslav Jakubov.

Semifinále (na 3 výhry) aj skupina 5.-7. sa začnú 3. marca. Termíny semifinále: 3.,  6.,  10.,  13.,  17., marec 2021, o 5.-7. miesto :  3.,  6.,  10.,  13.,  17.,  20.,  marec 2021.

Lídri: Najviac bodoval Patrik Lamanec, ktorý mal 28 bodov, z toho dal 4 esá a pridal jeden blok. Päť blokov si pripísal kapitán Martin Sopko ml. V drese VKP zaznamenal 23 bodov (1 eso, 2 bloky) univerzál Ľuboš Kostoláni, 20 bodov si pripísal Marek Gergely (2 bloky). Tri esá a tri bloky pribudli na konto Mareka Malinu, ktorý hral po chorobe druhý zápas (celkovo 13 bodov).

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Dnes to bol boj o každú loptu, chalani podali kolektívny výkon. Rozhodne sa v stredu."

Jaroslav Nosek, tréner VKP: "Už po prvom zápase som povedal, že to bude asi dlhá séria, čo sa aj potvrdilo. Máme výhodu domáceho prostredia, v ktorom chceme potvrdiť postup."