Košice vyrovnali sériu o bronz. Rozhodne sa v Prešove

07. 04. 2021 - SVF + kluby

Košičania si ustrážili domáce prostredie a vyrovnali sériu o bronz na 2:2. FOTO: Laco Kiovský

Volejbalisti VK KDS-Šport Košice vyhrali vo štvrtom zápase play off extraligy o 3. miesto nad VK MIRAD UNIPO Prešov 3:1 a sériu hranú na tri víťazstvá vyrovnali na 2:2. Rozhodujúci piaty zápas je na programe v sobotu o 17.00 v Prešove.

Extraliga mužov - play-off, o 3. miesto (na 3 výhry) - štvrtý zápas - sstreda:

VK KDS ŠPORT KOŠICE - VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (22, 21, -15, 20) - stav série 2:2
Rozhodovali: Tiňo a Porvazník, bez divákov.

Košice: Goč 0, Smolej 11, Kríž 7, Lamanec 22, M. Sopko ml. 15, Pizur 9, liberá Kurej a Marčok (J. Hriňák 4, Ondruš 1, Machovec 0, Jendrejčák 1). Tréner: R. Vlkolinský.
Prešov: P. Porubský 6, M. Sopko st. 16, Mikovčík 3, Szarek 20, Ščerba 1, Mudo 8, libero T. Lampart (Hudák 12, Macko 3, Drobňák 0, Oleárnik 0). Tréner: M. Kardoš.

Hráči zápasu: Patrik Lamanec (Košice) - Martin Sopko st. (Prešov)

Priebeh: Prešov viedol v prvom sete 12:5, neskôr 16:9, ale domáci volejbalisti skóre otočili a napokon vyhrali úvodné dejstvo 25:22. V druhom sete vyhrávali Košičania 9:5, ale hostia vyrovnali na 10:10. Podobný scenár sa zopakoval aj neskôr (16:10, 16:16), ale druhá časť patrila domácim (25:21). Prešov po hladkom sete (25:15) znížil, ale v štvrtom opäť nezvládol strednú pasáž a Košice vyrovnali sériu na 2:2.

Lídri: Košický univerzál Patrik Lamanec si pripísal 22 bodov, z toho dal až 7 es! Za hostí mal 20 bodov Lukas Szarek. Striedajúci Michal Hudák prispel 12 bodmi a mal 3 bloky.

Zaujímavosti: Prešov a Košice sa o bronz stretli aj v sezóne 2016-17. Séria mala podobný priebeh, keď v prvých štyroch dueloch vždy vyhral domáci. Bronz vtedy získal napokon Prešov.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Dnes to bol boj o každú loptu, chalani podali kolektívny výkon. Rozhodne sa v sobotu.

Marek Kardoš, tréner Prešova: "V pasážach, v ktorých sme viedli, napríklad v prvom sete 16:9, sme vlastnými chybami darovali súperovi 10 bodov. To isté v štvrtom sete, kde sme darovali až 11 bodov. S týmto sa musíme popasovať, lebo po covide hráme veľmi nerovnomerne, nemáme čas na tréning a nemáme možnosť si ušetriť energiu. Musíme si tieto situácie, špeciálne doma ustrážiť. Tie hluché fázy nesmú byť také veľké, toto musíme zmeniť."

Košice vo východniarskom derby o bronz vyrovnali na 2:2. FOTO: Laco Kiovský.