Košice vyhrali piaty zápas 3:1 a premiérovo postúpili do finále

13. 04. 2019 - SVF + kluby

Košice postúpili prvýkrát v histórii do finále extraligy. FOTO: TASR

Volejbalisti VK KDS Šport Košice vyhrali v rozhodujúcom piatom zápase semifinálovej série nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:1, v sérii triumfovali 3:2 a prvýkrát v klubovej histórii postúpili do finále extraligy. Nitra bude vo finále chýbať prvýkrát od sezóny 2014-15. V sérii o zlato na štyri víťazstvá sa Košice stretnú s obhajcom titulu VK Prievidza, Nitra bude hrať o bronz so Svidníkom.

V úvodnom zápase o 5. miesto vyhral VK MIRAD PU Prešov nad VK Spartak UJS Komárno 3:1 a v prvom stretnutí o 7. miesto zvíťazili volejbalisti TJ Spartak Myjava nad MVK Zvolen 3:1.

Edymax extraliga mužov - semifinále play-off (na 3 víťazstvá) - piaty zápas - sobota:

VK KDS-ŠPORT KOŠICE - VKP BYSTRINA SPU NITRA 3:1 (17, 14, -25, 18) - konečný stav série 3:2, Košice postúpili do finále

Zápas trval: 109 minút, rozhodovali: Mokrý a Höger, 360 divákov.

Košice:
Rossard 4, Jakubov 20, Kríž 6, Lamanec 21, M. Sopko ml. 12, Pizur 5, libero Kryš (Labik 0, Bališin 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Nitra:
Malina 12, Kašper 7, Kostoláni 18, Gergely 5, Kyjanica 4, Porubský 4, libero Ochodnický (Krajčo 0, Zaťko 2, Galandák 1). Tréner: Ľ. Šalata.

MVP: Quentin Rossard (Košice)

Radosť Košičanov z historického postupu do finále. FOTO: VK KDS Šport Košice, Laco Kiovský

Dávid Šalata, asistent trénera Košíc: "V prvom rade gratulujem chalanom k výhre a zároveň k historickému postupu do finále! Ako v poslednom zápase v Nitre, tak aj dnes podali kolektívny výkon a jeden druhému na ihrisku pomohli. Taktiež sa chceme poďakovať divákom, ktorí nás hnali dopredu a vytvorili skvelú atmosféru. Do Prievidze sa ideme pobiť!"

Ľuboslav Šalata, tréner Nitry: "V prvom rade gratulujem Košiciam k postupu do finále. V tomto zápase boli domáci opäť lepší na servise a prihrávke. V prvých dvoch setoch nás nachytali ich lídri na servise a urobili rozhodujúce rozdiely v setoch. My sme boli v treťom sete nútení improvizovať so zostavou – paradoxne sme vtedy hrali najlepší a najbojovnejší volejbal. Skúsili sme sa ešte o výsledok pobiť, ale napriek tomu, že sa nám podarilo zlomiť koncovku tretieho setu nenakoplo nás to až tak, aby sme zastavili nápor domácich, ktorý rozhodujúci odtrh urobili znova servisom. Celá séria bola o tom, že kto lepšie zaservuje ten zvíťazí."

Košičanov dnes podporovala plná hala. FOTO: VK KDS Šport Košice, Laco Kiovský

o 5. miesto (na 2 víťazstvá) - prvý zápas - sobota:

VK MIRAD PU PREŠOV - VK SPARTAK UJS KOMÁRNO 3:1 (-26, 20, 22, 10)
Zápas trval: 102 minút, Andrejčák a Sluk, 139 divákov.

Prešov: Červeň 5, Jurko 4, M. Sopko st. 22, Mikovčík 11, Bogdanovič 15, Hudák 15, libero T. Lampart (Pavlinský 0, Timko 0, Faron 2). Tréner: E. Digaňa.
Komárno: Sládeček 0, Kubš 11, Hinduliak 6, Rehák 19, Rak 7, Pělucha 4, liberá Pati-Nagy a Slezák (Forró 0, Sánta 2). Tréner: R. Pělucha.

MVP:
Ivo Mikovčík (Prešov)

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, viedli suverénne 14:6, ale zasekli sa v postavení s Kubšom na podaní a hostia vývoj setu šnúrou bodov vyrovnali. V prvom sete sa rozhodovalo v koncovke, ktorú rozdielom 28:26 zvládli lepšie hráči Komárna. Od druhého setu už mali opraty zápasu v rukách Prešovčania. Koncentrovaným výkonom sprevádzaným kvalitnou obranou vyrovnali stav stretnutia na 1:1. Tretí set ešte sľuboval zápletku pri skóre 20:20, ale vedenie v zápase si po technickej chybe hostí zaknihovali hráči Miradu. Vo štvrtom dejstve dokonca deklasovali súpera na 10 bodov (25:10). Výraznú zásluhu na víťazstve Prešova mal kapitán Martin Sopko st., ktorý pridal 22 bodov. Vo farbách Komárna najviac bodoval univerzál Igor Rehák (19 bodov). Tréner Šarišanov dal opäť priestor mladým volejbalovým nádejam. Hráčom zápasu sa stal blokár Ivo Mikovčík. Prešov vedie v sérií o konečné 5. miesto 1:0. Hrá sa na 2 víťazné zápasy. Odveta je na programe už vo štvrtok (18.4.2019) o 18:00 hod. na palubovke Komárna.

Prešov zdolal Komárno 3:1 a spravil krok ku 5. miestu. FOTO: Jana Palenčárová

Erik Digaňa, tréner Prešova:
"Máme za sebou úvodný zápas poslednej série. Ja som očakával každopádne boj, pretože síce je to súboj o 5. miesto, ale Komárno ma v tíme reprezentanta, skúseného nahrávača, bývalého reprezentanta so skúsenosťami zo zahraničia,  majú šikovných blokárov, niekoľkonásobných majstrov. Zhrniem to tak, že som rád, že sme to zvládli, aj napriek tomu prvému setu, kde pre mňa chlapci pripravili ďalšie prekvapenie."

Robin Pělucha, tréner Komárna:
"Bohužiaľ prehrali sme. Domáci zatlačili od úvodu a hrali dobre. My sme si nevedeli prihrať. Podarilo sa nám to trošku zlepšiť a bojovnosťou aj s troškou šťastia sme vyhrali prvý set. Potom to bol boj. Mrzí ma ten štvrtý set, ktorý nám absolútne nevyšiel. Gratulujem domácim a verím, že im to doma oplatíme."

/text a hlasy: Jana Palenčárová/

o 7. miesto (na 2 víťazstvá) - prvý zápas - sobota:

TJ SPARTAK MYJAVA - MVK ZVOLEN 3:1 (16, 14, -21, 11)
Zápas trval: 85 minút, Andrejčák a Sluk, 139 divákov.

Myjava: Konc 12, Mich. Zeman 8, J. Petráš 24, Pokopec 15, Pollák 5, Valo 2, libero Kurej (Šutovský 0, Viskup 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
Zvolen:
Vrtielka 11, Šimko 8, Podstupka 0, Kučera 13, Michalec 6, Kliment 10, libero Hraňo (Vaško 1, Sekereš 1, Kamenský 1). Tréner: M. Vaško.

MVP: Pavol Kurej (Myjava)

Domáci potvrdili úlohu favorita a odnášajú si prvé víťazstvo v sérii o 7.-8. miesto. V prvých dvoch setoch domáci jasne dominovali a ľahko vyhrali pomerom 25:16 a 25:14. V treťom sete sa domáci ujali vedenia 12:8 a zdalo sa, že zápas skončí v troch setoch. Hostia ale zabrali a vrátili sa do setu. Postupne ukrajovali z náskoku domácich a nakoniec set vyhrali pomerom 25:21. Štvrtý set sa vrátil vývojom do prvých dvoch a Myjava ho ovládla v pomere 25:11 a ujala sa v sérii vedenia 1:0.
 
Martin Pipa, tréner Myjavy:
"Víťazstvo beriem. Tri vyhraté sety boli z našej strany veľmi dobré. V treťom sete prišlo u hráčov uspokojenie a to sa nám nevyplatilo. Urobili sme veľa chýb na útoku aj v obrannej činnosti. Nakoniec sme zápas zvládli. Sériu chceme ukončiť vo Zvolene."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "V prvých dvoch setoch sme vytvorili veľa nepresností, za ktoré nás domáci trestali. Naopak v treťom sete sme zabrali a vývoj sme zlepšenou hrou otočili. V štvrtom sete nás Myjava k ničomu nepustila. Domáci vyhrali zaslúžene. Chceme doma vyhrať a na rozhodujúci zápas sa na Myjavu vrátiť."

/text a hlasy: Jaroslav Petrucha/

Štatistiky a rozpis zápasov nájdete TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia športového materilálu Errea       Fourteen         Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR