Košice pred 750 divákmi prehrali v Humennom s Bukurešťou 0:3

07. 12. 2017 - SVF, SITA

Do Humenného prišla na kvalitný volejbal pekná divácka kulisa. FOTO: VK KDS Šport Košice

Volejbalisti VK KDS Šport Košice prehrali v stredajšom prvom zápase šestnásťfinále Challenge Cupu 2017/2018 s favorizovanými hráčmi rumunského CSA Steaua Bukurešť 0:3. Keďže domáca hala Košičanov nespĺňa požadované kritériá, duel odohrali v niekdajšej volejbalovej bašte v Humennom. O zápas bol veľký záujem, do haly prišlo až 750 divákov.

V odvete v Bukurešti (20. 12. o 17.00 h SEČ) Steaue postačí na postup zisk dvoch setov, zverenci Richarda Vlkolinského musia zvíťaziť 3:0 alebo 3:1 a následne uspieť aj v zlatom sete do 15 bodov. Na úspešného čakajú v osemfinále súboje proti postupujúcemu z dvojice Benfica Lisabon (Portug.) - UVC Holding Graz (Rak.).

Challenge Cup 2017/2018 - šestnásťfinále - prvý zápas (hrá sa na odvetu) - streda:
VK KDS Šport Košice (SR) - CSA Steaua Bukurešť (Rum.) 0:3 (-17, -20, -15) - hralo sa v Humennom
Zápas trval: 83 minút, rozhodovali: Senyurt (Tur.) a Buchar (ČR), 750 divákov
Košice: Kasperkevič 0, Jakubov 5, Kríž 2, Lamanec 10, M. Sopko ml. 9, Pizur 2, libero Vitko (Smolej 4, Šompľak 1, Bališin 0, Labik 0). Tréner: R. Vlkolinský.
Bukurešť: Kouki 11, Cubrilo 12, Cherbeleata 19, Nemeth 10, Ghionea 3, Kostič 3, liberá Lakčevič a Gavriz (Johnson 2, Nan 1, Ocunschi 0, Matei 2). Tréner: B. Tanase.

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Stredná časť druhého setu bola z našej strany vynikajúca. Dohrávané lopty sme spravili dobre, takto to robíme aj v tréningoch, snažím sa to chlapcom predostrieť, aby sme sa zohrali na čo najlepšej úrovni. Skôr som sa bál, keď rozhodca zapískal hneď prvú našu nahrávku ako nečisté hranie. Očakával som, že začne ´hvízdať´ všetko, ale ustúpil, lebo prišli aj ďaleko ťažšie lopty a tie nechal. Naopak dlhých rýchlych riešení, do ktorých tlačím svojho nahrávača sme videli viackrát na rumunskej strane. Najlepší výkon sme podali v strednej časti druhého setu, v úvodoch a koncovkách nie. Čudujem sa, že niekedy hráči ´primrzli´, keď bolo nutné súpera rozbiť, proti takému družstvu je cenená každá lopta."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #