Kežmarok a UKF Nitra doma nezaváhali a vo štvrťfinále vedú 1:0

18. 03. 2017 - SVF + kluby

Kežmarok vstúpil do play off úspešne. FOTO: Lukáš Jaseňák

V extralige žien sa v sobotu hrali ďalšie dva prvé zápasy štvrťfinále play off. V oboch dueloch vyhrali papieroví favoriti a ujali sa v sérii na dve víťazstvá 1:0. Vicemajster KV MŠK Oktan Kežmarok vyhral nad VK EPERIA Prešov 3:0 a strieborný tím zo Slovenského pohára Volley project UKF Nitra zdolal VTC Pezinok takisto v troch setoch. Druhé zápasy sú na programe na budúci víkend.

Extraliga žien, štvrťfinále play off - 1. zápasy:

KV MŠK Oktan Kežmarok - VK EPERIA Prešov 3:0 (20, 24, 16) - štatistika
/stav série: 1:0/
Zápas trval: 79 minút, rozhodovali: P. Malík a D. Daruľa, 400 divákov.
Kežmarok: Zatrochová 9, Becková 6, Smák 3, Dragašeková 11, Labudová 9, Jakušová 11, libero Nikmonová (Kredátusová 2, Rajčanová 0). Trénerka: B. Špaková.
Prešov: Povrazníková 10, Bodnárová 13, Schniererová 1, Sokolov-Székelyová 5, Jakábová 12, Obermannová 0, libero Olejníková (Kopilcová 1). Tréner: F. Bočkay.

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Som veľmi rada, že sme vyhrali bez straty setu a urobili prvý krok k semifinále. Súper sa snažil, ale naše baby to zvládli, aj napriek problémom v druhom sete. Zvládli sme ťažkú koncovku a následne aj celý zápas. Teší ma, že zabrali všetky hráčky, ktoré sa dostali do hry a z duelu nahrávačskych legiend vyšla víťazne Monča."

František Bočkay, tréner Prešova: "Dnešný zápas bol jednoznačne o našich chybách. Urobili sme ich v útoku príliš veľa. Ale môjmu tímu nemôžem nič vytknúť, pretože tento zápas odpracovali od začiatku do konca. A je na čom stavať do ďalšieho pokračovania tejto série. Mrzi nás najmä koncovka druhého setu, kde sme zopár situácii nevyriešili dobre, ale hľadali sme zložitejšiu cestu. Dnes zohrali svoju úlohu obrany, ktoré divákom priniesli veľa super-dlhých výmen. Cez týždeň si zápas rozoberieme, pripravíme sa a doma spravíme všetko pre návratenie série naspäť do Kežmarku. Aj keď neuznávam takéto internetové odkazy a preferujem radšej iný typ komunikácie, ale tak ako som povedal tento zápas bol o našich chybách. Kežmarok ich spravil menej a zaslúžene vyhral. Toto je realita, na odvádzanie týmito vyjadreniami niekam inam už v tejto lige jeden expert je cca 300 km na západ."Volley project UKF Nitra - VTC Pezinok 3:0 (15, 19, 19) - štatistika
/stav série: 1:0/
Zápas trval: 66 minút, rozhodovali: L. Poláčiková a M. Svorenčík
Nitra: Hradecká 1, Tužinská 13, Frindtová 13, Richweissová 9, Poláčková 6, N. Stümpelová 11, libero Španková (Lukáčová 1). Tréner: M. Rašner.
Pezinok: Emma Erteltová 4, Patschová 4, Fartelová 4, Marjenková 11, Keszeghová 6, Tereňová 5, libero Kačerjaková (Beneková 0, Kinclová 1, Kováčová 0). Tréner: J. Hančák.

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Neodohrali sme dnes najhorší zápas, ale aj napriek tomu sme spravili veľa zbytočných chýb, ktoré v tejto časti súťaže už nemôžeme robiť. Mali sme problém so zložením lopty na útoku a taktiež nám nefungovala obrana na sieti a v poli tak ako sme si povedali. Nitra má svoju kvalitu a hlavne viac skúseností v porovnaní s nami. My sa však nevzdávame a ideme sa pripraviť na odvetu, aby sme hrali ešte lepšie."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYZLATY BAZANT
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELBRUSNIANKA
  • reklamní partneriKV REZACPONT ATAKRona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRY
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #