Juniorský titul vybojovali hráči VKP-SPU

12. 05. 2019 - SVF

Zlaté medaily si z Trenčína odniesol tím VKP-SPU. FOTO: Branislav Ulbrich

Volejbalisti VKP-SPU po kategórii kadetov získali majstrovský titul aj medzi juniormi. Na finálovom turnaji v Trenčíne (10. - 12. mája) v boji o zlato napokon veľmi tesne predstihli hráčov domáceho COP Volley - oba tímy vybojovali v piatich zápasoch štyri víťazstvá, mali identický počet bodov (12) aj pomer setov (12:4), ale VKP-SPU malo tesne navrch v porovnaní pomeru lôpt (1,23 resp. 1,22). Štyri víťazstvá získali aj hráči TJ Spartak Myjava, tí s 10 bodmi obsadili bronzovú 3. priečku.

Zostávajúci účastníci skončili s bilanciou jedno víťazstvo - štyri prehry: TJ Slávia Svidník obsadil 4. miesto, VO AC UNIZA Žilina 5. miesto a VKM Stará Ľubovňa skončil na 6. priečke. Výsledky všetkých stretnutí nájdete na webe volleynet.sk v sekcii  "1. liga juniori 18/19".

Medailisti si odniesli aj individuálne ocenenia. Najlepším nahrávačom sa stal Viliam Čizmazia z VKP-SPU, jeho spoluhráč Michal Trubač získal cenu pre najlepšieho univerzála aj najužitočnejšieho hráča (MVP) finálového turnaja. Za najlepšieho smečiara vyhlásili Nikolasa Ondruša z COP Trenčín, Pavol Kurej (COP) bol najlepším liberom a Michal Zeman z Myjavy najlepším blokárom.

Konečné poradie: 1. VKP-SPU, 2. COP Trenčín, 3. TJ Spartak Myjava, 4. TJ Slávia Svidník, 5. VO AC UNIZA Žilina, 6. VKM Stará Ľubovňa